XXIV Memoriał J. i St. Leokajtis Olsztyn 2014 – Należny hołd Pionierom

W niedzielę (27 kwietnia) w Klubie Akces w Olsztynie odbył się 24 Memoriał Jadwigi i Stanisława Leokajtis. Oboje byli patronami szachistów, zwłaszcza tych najmłodszych. To godne uznania, że następne generacje pamiętają o tych, którzy królewskiej grze, a właściwie utalentowanym zawodnikom poświęcili całe życie. Klasyfikację open wygrał Krzysztof Budrewicz, który wyprzedził koalicję Rosjan z Kaliningradu.

W imprezie wystąpiło prawie 80 szachistów w różnym wieku, głównie z regionu, ale byli też zawodnicy z Polski i wspomniani, których obecność jest zawsze cenna, bo reprezentują wysoką klasę. Pozostałe kategorie wygrali: do lat 14 i kobiet Lidia Czarnecka, do lat 18 Piotr Renkowski, seniorów +60 Genadiy Belousov

Wyniki Open

1 BUDREWICZ, Krzysztof (Olsztyn) 8,5

2 GORIN, Leonid (Kaliningrad) 7,5

3 SHKAPENKO, Pavel (Kaliningrad) 7,0

4 LUKINOV, Petr (Kaliningrad) 7,0

5 BELOUSOV, Gennadiy (Kaliningrad) 7,0

6 PLESIUK, Andrzej SKS SMOL - BUD Giżycko 6,5

7 MALCZYK, Radosław  (Olsztyn) 6,5

8 KACZMAREK, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,5

9 RABIJ, Tomasz MKS Mrągowia Mrągowo 6,5

10 RENKOWSKI, Piotr UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

11 KRZEWSKI, Dariusz (Olsztyn) 6,0

12 CZARNECKA, Lidia (Elbląg) 6,0

13 GOSIEWSKI, Piotr MKS Mrągowia Mrągowo 5,5

14 TURCHENIAK, Yury  (Mamonowo) 5,5

15 RAK, Tomasz SKS SMOL - BUD Giżycko 5,5

16 HENNIG, Tadeusz (Olsztyn) 5,5

17 KRZYWICKI, Dariusz      (Olsztyn) 5,5

18 TURCHENIAC, Mariya (Mamonowo) 5,5

19 LUKINOV, Pavel (Kaliningrad) 5,5

20 GRZELACHOWSKA, Grażyna LKS Chrobry Gniezno    5,5

21 VOLKOV, Aleksandr KALININGRAD CHESS CLUB5,5

22 STASZEWSKA, Anna 5,5

23 PLESIUK, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5,5

24 CHIBUKHCHYAN, Erik (Kaliningrad)     5,0

25 CZAJKOWSKI, Alan  KSz Budowlani Bartoszyce* 5,0

26 SŁAWIŃSKI, Mirosław UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

27 POPOV, Denis (Kaliningrad) 5,0

28 WOJTUNIK, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

29 MALECKI, Janusz SKS SMOL - BUD Giżycko 5,0

30 KORECKI, Piotr SKS SMOL - BUD Giżycko 5,0

31 SOŁTYK, Leszek (Elbląg) 5,0

32 MARZEC, Krzysztof KSz Budowlani Bartoszyce* 5,0

33 TRZECIAK, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 5,0

34 GRABARCZYK, Sylwester SSz Pocztowiec Bydgoszcz 5,0

35 SKOMSKI, Karol (Olsztyn) 5,0

36 TYMOSZCZUK, Krzysztof KSz Budowlani Bartoszyce* 4,5

37 WIELICZKO, Marek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn      4,5

38 ZARĘBSKI, Cezary MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

39 MILCHENKO, Valerii  (Baltijsk) 4,5

40 GNIADO, Radosław KSz Start Elbląg 4,5

41 TRENDOWSKI, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

42 LESIŃSKI, Zdzisław MKS Mrągowia Mrągowo 4,5

43 DALIGA, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

44 NIKOLAENKO, Ruslan (Kaliningrad)      4,5

45 ADAMOWICZ, Piotr  UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

46 MACKIEWICZ, Marcin UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

47 RĘKAWEK, Lech SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

48 WOJTUNIK, Piotr (Olsztyn) 4,0

49 AUGUSTYNOWICZ, Tadeusz CWKS Vęgoria Węgorzewo 4,0

50 HENNIG, Grzegorz UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

51 MŁOTKOWSKI, Cezary UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

52 JORDAN, Adam UKS Trzydziestka Olsztyn  4,0

53 DUBICKI, Marian (Olsztyn) 4,0

54 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

55PIECZYSKI, Arkadiusz UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

56 ZARĘBSKA, Lena (Działdowo) 4,0

57SAPIERZYŃSKI, Tadeusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

58 ORŁOWSKI, Mirosław MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

59 ROSIŃSKI, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn     3,5

60 HARASIM, Wiesław (Olsztyn) 3,5

61 PLICHTA, Grzegorz MKS Mrągowia Mrągowo 3,5

62 PIELACH, Wojciech LUKS GOK Samborowo 3,5

63 CIESZYŃSKI, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

64 GRZYB, Norbert UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

65 BADOWSKI, Józef (Korsze) 3,5

66 KOWALSKI, Bogdan UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

67 ROSIŃSKI, Dariusz MKS Mrągowia Mrągowo   3,0

68 KRZYWICKI, Piotr (Olsztyn) 3,0

69 PIELACH, Jacek LUKS GOK Samborowo 3,0

70 BRUZDEWICZ, Hubert (Olsztyn) 3,0

71 KRAWCZYŃSKI, Paweł AKCES Olsztyn 3,0

72 MICHAŁOWSKI, Damian 3,0

73 VERBICKAS, Stanislovas (Kaliningrad)    2,5

74 STREPIKOWSKI, Paweł AKCES Olsztyn 2,5

75 FILIPIAK, Bartosz AKCES Olsztyn 2,5

76 ZARĘBSKI, Piotr (Działdowo) 2,5

77 TOKARSKI, Bartosz 2,0

78 GUZOWSKI, Adrian AKCES Olsztyn 1,5

79 WRONKOWSKI, Łukasz (Olsztyn) 1,5

Do 18 lat

1 RENKOWSKI, Piotr 6,0    

2 CZARNECKA, Lidia 6,0    

3 CHIBUKHCHYAN, Erik 5,0         

4 WOJTUNIK, Maciej 5,0    

5 TRZECIAK, Bartosz 5,0     

6 TRENDOWSKI, Michał 4,5           

7 DALIGA, Anita 4,5 

8 HENNIG, Grzegorz 4,0      

9 JORDAN, Adam 4,0          

10 BOHDANOWICZ, Nikola 4,0     

Do 14 lat

1 CZARNECKA, Lidia 6,0

2 CHIBUKHCHYAN, Erik 5,0

3 TRZECIAK, Bartosz 5,0

4 TRENDOWSKI, Michał 4,5

5 DALIGA, Anita 4,5

6 JORDAN, Adam 4,0

7 BOHDANOWICZ, Nikola 4,0

8 ZARĘBSKA, Lena 4,0

9 GRZYB, Norbert 3,5

10 KOWALSKI, Bogdan 3,5

Kobiety

1 CZARNECKA, Lidia 6,0    

2 TURCHENIAC, Mariya 5,5           

3 GRZELACHOWSKA, Grażyna 5,5           

4 STASZEWSKA, Anna 5,5 

5 DALIGA, Anita 4,5 

6 BOHDANOWICZ, Nikola 4,0       

7 ZARĘBSKA, Lena 4,0

Kategoria +60

1 BELOUSOV, Gennadiy 7,0

2 PLESIUK, Jan 5,5  

3 RĘKAWEK, Lech 4,0        

4 AUGUSTYNOWICZ, Tadeusz 4,0

5 DUBICKI, Marian 4,0        

6 SAPIERZYŃSKI, Tadeusz 4,0       

7 BADOWSKI, Józef 3,5      

8 MICHAŁOWSKI, Damian 3,0       

           

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn