Ferie i Zima z Szachami Olsztyn 2017 – "Królewska gra" na pierwszym planie

Fot. Ewa Wieliczko

W sali Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie w okresie wolnym od nauki (30 stycznia/4 lutego) odbyła się impreza pod hasłem „Ferie z Szachami 2017”. Do rywalizacji przystąpiło ponad 30 uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego podzielonych na trzy grupy wiekowe. W najbardziej prestiżowej open dominowali torunianie. Na podium znalazł się jeszcze Tomasz Rak (SMPL-BUD Giżycko).

W pozostałych grupach występowała młodzież. Wśród zawodników rocznika 2002 i młodszych zwyciężył Bartosz Kitewski (UKS Trzydziestka Olsztyn), natomiast w grupie (rocznik 2006 i młodsi) najlepszy okazał się Maciej Strepikowski (UKS Trzydziestka Olsztyn).

Wyniki

Grupa A

1 Budnik, Mateusz UKS OPP Toruń 8.0

2 Darowicki, Mariusz UKS OPP Toruń 7.0

3 Rak, Tomasz SKS SMOL - BUD Giżycko 6.0

4 Hrymowicz, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

5 Orłowski, Bogdan Dobre Miasto 5.5

6 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

7 Porębiak, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.5

8 Dyrka, Miłosz Bydgoszcz 3.5

9 Daliga, Anita (1) UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

10 Adamowicz, Marek UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

11 Korecki, Piotr SKS SMOL - BUD Giżycko 3.0

12 Sivickis, Andrejus UKS OPP Toruń 0.0

Grupa B

1 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 7.5

2 (1) Sivickis, Wiktoria UKS OPP Toruń 7.0

3 Strepikowski, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

4 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 6.5

5 Marcinkowski, Jan UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

6 Rydzewski, Marceli UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

7 Grabowski, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

8 (2) Sivickis, Kornelia UKS OPP Toruń 3.5

9 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.5

10 Pałasz, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

11 (3) Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 1.5

12 Filipiak, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 1.0

Grupa C

1 STREPIKOWSKI, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

2 GRYNKIEWICZ, Mikołaj Olsztyn 5.0

3 ZAWAL, Tomasz Olsztyn 4.0

4 (1)DZIODKO, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4.0

5 JERKA, Franciszek UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

6 KWIATKOWSKI, Leon Olsztyn Pałac Młodzieży 4.0

7 GRABOWSKI, Paweł Olsztyn 1.0

8(2) RYDZEWSKA, Daniela Olsztyn 0.0

Organizatorzy

- Uczniowski Klub Sportowy „Trzydziestka” w Olsztynie

- Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie      

- Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy

szachy

Fot.WageMaluch.pl

Zima z Szachami 2017

Około 40 uczestników turnieju, w różnym wieku rywalizowało 28 stycznia olsztyńskim w Pałacu Młodzieży w turnieju pod hasłem „Zima z szachami” . Organizatorem imprezy od lat jest Andrzej Janczak – propagator królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży.

Wyniki

Grupa B

1 Marcinkowski, Jan KSP Olsztyn 7.0

2 Taranowicz, Michał SP 2 Olsztyn 6.0

3 Karwicki, Igor SP 101 Olsztyn 5.0

4 Dziodko, Mateusz Gimnazjum NML 4.0

5 Podchul, Maja KSP Olsztyn 4.0

6 Krzywicki, Adam SP 7 Olsztyn 4.0

7 Krzywicki, Paweł Gimnazum nr 5 Olsztyn 4.0

8 Margel, Konrad Gimnazjum nr 14 Olsztyn 3.5

9 Krzywicki, Michał Gimnazjum nr 22 Olsztyn 3.5

10 Burzyński, Kamil SP 18 Olsztyn 3.0

11 Kawa, Szymon 3.0

12 Grynkiewicz, Mikołaj SP 9 Olsztyn 3.0

13 Meller, Oliwier SP Dywity 3.0

14 Kwiatkowski, Leon SP 18 Olsztyn 2.0

15 Wróblewski, Kacper SP Dywity 2.0

16 Sokołowski, Grzegorz SP 22 Olsztyn 0.0

17 Bartoszewicz, Arkadiusz Gimnazjum nr 12 Olsztyn 0.0

Grupa C

1 Rodziewicz-Bielewicz, Kuba SP 15 Olsztyn 6.5

2 Grabowski, Wojciech SP 1 Olsztyn 5.5

3 Grabowski, Paweł SP 1 Olsztyn 5.0

4 Podchul, Michał KSP Olsztyn 4.5

5 Zielonka, Adam SP 2 Ostróda 4.5

6 Magrel, Wiktor SP 18 Olsztyn 4.0

7 Tański, Jakub KSP Olsztyn  4.0

8 Karwicki, Hubert SP 101 Olsztyn 4.0

9 Kraśnicki, Jan SP 3 Olsztyn  4.0

10 Dłuski, Bartłomiej KSP Olsztyn 4.0

11 Kawa, Anna SP 23 Olsztyn 3.5

12 Wolski, Bartłomiej SP 4 Ostróda 3.5

13 Przeradzki, Antonio SP 2 NML 3.0

14 Rydzewska, Daniela SP 13 Olsztyn 3.0

15 Backiel, Bartosz SP Dywity 3.0

16 Retkiewicz, Adrian SP 30 Olsztyn 3.0

17 Konopka, Michał SP 101 Olsztyn 2.5

18 Szmyt, Tomasz SP 2 Olsztyn 1.5

19 Woziński, Stanisław SP 22 Olsztyn 1.0

20 Gładych, Mateusz SP 25 Olsztyn 0.0

szachy

TK Ferie 1000-1200

Turniej zorganizowany przez Radę Osiedla "Grunwaldzkie" UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn

Wyniki

1 ŁASIŃSKI, Szymon UKS Trzydziestka Olsztyn 7,0

2 SOLECKI, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

3 HERTRAMPF, Piotr Olsztyn 5,0

4 MAZUREK, Paweł UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

5 KLUZIAK, Agata UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

6 KLUZIAK, Bartosz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,0

7 KLUZIAK, Paweł UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 1,0

8 WILCZEWSKA, Karolina UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 0,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn