I Memoriał Tadeusza Sobkowiaka Morąg 2017 – Podium jednak dla gości

Fot.grenkechessopen.de (ilustracja)

W Morągu zakończył w niedzielę (23 lipca) Memoriał Szachowy Tadeusza Sobkowiaka byłego Dowódcy miejscowego Garnizonu. Obsada turnieju bardzo liczna i mocna. Oprócz czołówki z regionu wystartowało wielu uznanych szachistów z kraju, także silni jak zwykle zawodnicy z Kaliningradu. Dwóch z nich znalazło się na podium, ale na najwyższym stopniu staną Wojciech Reza (ASz. Gliwice), który rozpoczynał karierę na Warmii i Mazurach.

Za wspominaną trójką uplasowali się znani w województwie szachiści: Arkadiusz Kaczmarek i Krzysztof Budrewicz (obaj MKSz. Hetman-Pionier Ketrzyn). W grupie do lat 14 najlepszy był Michal Taranowicz przed Michałem Kozłowskim (obaj UKS Trzydziestka Olsztyn) i Michałem Jeda (KSz. Hetman Nowe Miasto Lubawskie). Wśród pań triumfowała Anita Daliga (UKS Trzydziestka Olsztyn), trzecia była Maria Pacho (MKSz. Hetman-Pionir Ketrzyn). Wśród seniorów (+60) drugie miejsce zajął Tomasz Rak (SKS SMOL-BUD Giżycko), a najlepszym morążaninem został Tomasz Droś.

Klasyfikacja open

1 REZA, Wojciech Akademia Szachowa Gliwice 8,0

2 SHKAPENKO, Pavel Kaliningrad 8,0

3 RESHETNIKOV, Evgeny Kaliningrad 6,5

4 KACZMAREK, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,5

5 BUDREWICZ, Krzysztof MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,5

6 KOZŁOWSKI, Waldemar UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

7 MALCZYK, Radosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,0

8 TARANOWICZ, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

9 BIELUSZEWSKI, Piotr Elbląg 6,0

10 GRABARCZYK, Sylwester SSz Pocztowiec Bydgoszcz 6,0

11 RENKOWSKI, Piotr UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

12 TRENDOWSKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

13 DALIGA, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

14 PANEK, Tadeusz Gdańsk 5,5

15 RAK, Tomasz SKS SMOL - BUD Giżycko 5,5

16 KOZŁOWSKI, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

17 TYDA, Krzysztof UKS Korona Gdańsk 5,0

18 JEDA, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5,0

19 LEŚ, Czesław Gdynia 5,0

20 WILMANOWICZ, Sławomir Gdynia 5,0

21 ORŁOWSKI, Paweł SSz BDK Biskupiec 5,0

22 DANISZKOWICZ, Bohdan (Pasłęk) 5,0

23 DOBROWOLSKI, Henryk Gdańsk 5,0

24 BIEGAJSKI, Roman KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5,0

25 PORĘBIAK, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,5

26 INGIELEWICZ, Konrad SSz BDK Biskupiec 4,5

27 DROŚ, Tomasz Morąg 4,5

28 KAZIMIERCZAK, Roman Morąg 4,5

29 STREPIKOWSKI, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

30 OWCZAREK, Monika KS 64 Zielona Góra 4,5

31 BARDZIŃSKI, Sławomir MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

32 DZIODKO, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,5

33 KRUKLIS, Mirosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,5

34 ZAWADZKI, Krzysztof 4,0

35 SZPAKOWSKI, Krzysztof Morąg 4,0

36 KACZYŃSKI, Kamil MDK Morąg 4,0

37 SITKOWSKI, Mariusz Morąg 4,0

38 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

39 ORŁOWSKI, Mirosław MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

40 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

41 TARANOWICZ, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

42 MAŚCIANICA, Arkadiusz Morąg 3,5

43 TANONA, Roman (Pasłęk) 3,5

44 TANONA, Krzysztof (Pasłęk) 3,5

45 SZYSZKO, Józef Morąg 3,5

46 PACHO, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

47 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

48 DZIODKO, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3,0

49 WOŹNIAK, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

50 OWIERCZUK, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

51 MOŃSKI, Edward (Pasłęk) 3,0

52 RESHETNIKOV, Andrey Kaliningrad 2,5

53 BRYNDA, Olaf Morąg 2,5

54 JANCZUREWICZ, Julian Morąg 2,0

55 DROŚ, Stanisław Morąg 1,5

Otwarte Mistrzostwa Ostródy w szachach szybkich

1 Jędra, Waldemar MLKS Ostródzianka Ostróda 3.0

2 Weber, Robert MTS Kwidzyn 3.0

3 Kobus, Maciej LKS Promień Kowalewo Pom 2.5

4 Kępka, Andrzej Ostróda 2.0

4 Klimiuk, Paweł MLKS Ostródzianka Ostróda 2.0

6 Orłowski, Mirosław MLKS Ostródzianka Ostróda 1.5

7 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 1.0

8 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 1.0

Turniej klasyfikacyjny(ranking do 1400) wygrał Jakub Stepnowski (MLKS Ostródzianka)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn