Wojewódzki szczyt w Rucianem Nida i Biskupcu – Dwa razy Pavel Shkapenko, surowy egzamin szachistów Warmii i Mazur

Fot. biskupiecka federacja sportu facebook

Miniony weekend stał pd znakiem dwóch ważnych imprez szachowych zaliczanych do Grand Prox Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W sobotę (29 lipca) rywalizowano o Puchar Burmistrza Rucianego Nidy, dzień później fundatorem głównej nagrody (była też solidna pula finansowa) był Burmistrz Biskupca. W obu przypadkach zwyciężył Rosjanin Pavel Shkapenko, reprezentujący w Polsce MLKS Nadnarwianka Pułtusk.

W klasyfikacji open reprezentantom Warmii i Mazur nie udało się znaleźć na podium. Konkurencja była mocna i liczna, w każdym turnieju wystąpiło prawie stu uczestników. W większości byli to zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich, dla których udział w imprezach okazał się solidną lekcją. W młodszych grupach wiekowych szachiści Olsztyna, Kętrzyna i Nowego Miasta Lubawskiego zajęli miejsca w czołówce i to zrekompensowało niepowodzenia seniorskie.

Ruciane Nida

Klasyfikacja open

1 Shkapenko, Pavel MLKS Nadnarwianka Pułtusk 7.5

2 Przedmojski, Rafal KU AZS UW w Warszawie 7.0

3 Olhovik, Andrei Grodno 7.0

4 Reza, Wojciech Akademia Szachowa Gliwice 7.0

5 Zhuck, Sergei Grodno 7.0

6 Filewicz, Przemysław MUKS Stoczek 45 Białystok 7.0

7 Budrewicz, Krzysztof MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6.5

8 Kumala, Aleksander MKSz GRYF Dębica 6.5

9 Kanarkiewicz, Michał MKSz GRYF Dębica 6.5

10 Trendowski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6.5

........................................

11 Plesiuk, Andrzej SKS SMOL - BUD Giżycko 6.5

13 Gula, Andrzej SSz BDK Biskupiec 6.0

14 Kozłowski, Waldemar UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6.0

15 Renkowski, Piotr UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

16 Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6.0

19 Kaczmarek, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.5

21 Gosiewski, Piotr MKS Mrągowia Mrągowo 5.5

22 Lesiński, Zdzisław MKS Mrągowia Mrągowo 5.5

23 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

25 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.5

26 Malczyk, Radosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.5

29 Tertel, Krzysztof SKS SMOL - BUD Giżycko 5.5

31 Zajączkowski, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5.5

36 Mróz, Tadeusz CWKS Vęgoria Węgorzewo 5.0

38 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5.0

39 Ingielewicz, Konrad SSz BDK Biskupiec 5.0

40 Kruklis, Mirosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.0

42 Samsel, Stanisław SSz BDK Biskupiec 5.0

44 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

45 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.5

46 Tuszyński, Eugeniusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4.5

47 Biegajski, Roman KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4.5

48 Rękawek, Lech SKS SMOL - BUD Giżycko 4.5

54 Porębiak, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.5

55 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4.5

56 Rosiński, Dariusz MKS Mrągowia Mrągowo 4.0

57 Zawadzki, Krzysztof Sampława 4.0

58 Paszkowski, Krystian MUKS Stoczek 45 Białystok 4.0

59 Olender, Roman SSz BDK Biskupiec 4.0

60 Łazarczyk, Adam SSz BDK Biskupiec 4.0

61 Grala, Stanisław SSz BDK Biskupiec 4.0

62 Rutkowski, Tadeusz Pisz 4.0

63 Wolski, Antoni CWKS Vęgoria Węgorzewo 4.0

65 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

66 Jeda, Tomasz Nowe Miasto Lubawskie 4.0

67 Żarczyński, Dariusz SSz BDK Biskupiec 4.0

68 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

69 Sawicki, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 3.5

73 Pacho, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

75 Matuszewicz, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

76 Żygadło, Władysław CWKS Vęgoria Węgorzewo 3.5

78 Grądzki, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

79 Grelecki, Grzegorz Pisz 3.0

82 Jurek, Roman CWKS Vęgoria Węgorzewo 3.0

83 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

84 Hutnik, Lew Węgorzewo 3.0

85 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

86 Jeda, Michał KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.0

87 Pacho, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2.5

88 Olejarz, Włodzimierz CWKS Vęgoria Węgorzewo 2.5

90 Mróz, Michał Węgorzewo 2.5

92 Nadolny, Adam SSz BDK Biskupiec 2.0

93 Drzewiecki, Damian Ruciane-Nida 2.0

96 Jurek, Michał Węgorzewo 1.0

Kobiety

1 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

2 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.5

3 Garbowska, Maja MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5

4 Owczarek, Monika KS 64 Zielona Góra 4.5

5 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

6 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

U18

1 Trendowski, MichałUKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6.5

2 Kotarski, Bartosz KSz Maraton Łomża 6.0

3 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

4 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.5

5 Kozłowski, Paweł MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5

6 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

U14

1 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

2 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.5

3 Kozłowski, Paweł MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5

4 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.5

5 Garbowska, Maja MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5

6 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4.5

U10

1 Paszkowski, Krystian MUKS Stoczek 45 Białystok 4.0

2 Pacho, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

3 Grądzki, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

4 Chomicki, Kornel MUKS Stoczek 45 Białystok 3.0

5 Woźniak, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.0

6 Jeda, Michał KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.0

Weterani 60+

1 Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6.0

2 Hasiński, Krystian TS Kuźnia Rybnik 5.5

3 Zajączkowski, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5.5

4 Mróz, Tadeusz CWKS Vęgoria Węgorzewo 5.0

5 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5.0

6 Kruklis, Mirosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.0

Klasyfikacja (Lasy Państwowe)

1 Dudziński, Waldemar SzUKS Gostmat 83 Gostynin 4.5

2 Olender, Roman SSz BDK Biskupiec 4.0

3 Rutkowski, Tadeusz Pisz 4.0

Mieszkańcy Ruciane Nida

1 Samsel, Stanisław SSz BDK Biskupiec 5.0

2 Grala, Stanisław SSz BDK Biskupiec 4.0

3 Drzewiecki, Damian Ruciane-Nida 2.0

Biskupiec

Klasyfikacja open

1 Shkapenko, Pavel MLKS Nadnarwianka Pułtusk 7.0

2 Kumala, Aleksander MKSz GRYF Dębica 7.0

3 Zhuck, Sergei Grodno 7.0

4 Kanarkiewicz, Michał MKSz GRYF Dębica 7.0

5 Olhovik, Andrei Grodno 7.0

6 Reza, Wojciech Akademia Szachowa Gliwice 7.0

7 Budrewicz, Krzysztof MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6.5

8 Przedmojski, Rafal KU AZS UW w Warszawie 6.5

9 Hasiński, Krystian TS Kuźnia Rybnik 6.0

10 Renkowski, Piotr UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

...............................................................

11 Kaczmarek, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6.0

12 Krzewski, Dariusz Olsztyn 6.0

13 Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6.0

17 Trendowski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

20 Gosiewski, Piotr MKS Mrągowia Mrągowo 5.5

22 Kozłowski, Waldemar UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

24 Gula, Andrzej SSz BDK Biskupiec 5.5

26 Wieliczko, Marek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.5

29 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

30 Ostręga, Przemysław KSz Start Elbląg 5.0

31 Ingielewicz, Konrad SSz BDK Biskupiec 5.0

32 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

33 Lesiński, Zdzisław MKS Mrągowia Mrągowo 5.0

34 Plichta, Grzegorz MKS Mrągowia Mrągowo 5.0

36 Murawski, Jacek KSz Start Elbląg 5.0

38 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

39 Zawadzki, Krzysztof Sampława 5.0

40 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 4.5

43 Sobich, Stanislaw SSz BDK Biskupiec 4.5

45 Kruklis, Mirosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

47 Gniado, Radosław UKS Hetman Elbląg 4.0

48 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

49 Daniszkowicz, Bohdan Pasłęk 4.0

50 Badowski, Józef Korsze 4.0

52 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.0

53 Porębiak, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.0

54 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4.0

55 Samsel, Stanisław SSz BDK Biskupiec 4.0

56 Jeda, Tomasz Nowe Miasto Lubawskie 4.0

57 Gawrych, Karol SSz BDK Biskupiec 4.0

58 Rosiński, Dariusz MKS Mrągowia Mrągowo 4.0

59 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

60 Cis, Krzysztof Barczewo 4.0

63 Młotkowski, Cezary Olsztyn 3.5

64 Grabowski, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

65 Sawicki, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 3.5

67 Woźniak, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

68 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

69 Łazarczyk, Adam SSz BDK Biskupiec 3.0

70 Piwnicki, Antoni MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.0

71 Pacho, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.0

72 Matuszewicz, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.0

73 Letko, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

74 Letko, Paweł Olsztyn 3.0

75 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

76 Jeda, Michał KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.0

78 Pacho, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2.5

79 Grądzki, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2.0

81 Wójcicki, Piotr Najdymowo 2.0

82 Woźniak, Adam Ketrzyn 1.5

83 Suraj, Maja Barczewo 1.5

84 Modlak, Piotr Najdymowo 1.0

Kobiety

1 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

2 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 4.5

3 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.0

4 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

5 Owczarek, Monika KS 64 Zielona Góra 3.5

6 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

U18

1 Belczewski, Jacek UKS SP11 Skoczek Tczew 6.0

2 Bedenko, Nikita Kaliningrad 6.0

3 Trendowski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

4 Kotarski, Bartosz KSz Maraton Łomż 5.5

5 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

6 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

U14

1 Bedenko, Nikita Kaliningrad 6.0

2 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

3 Kozłowski, Paweł MUKS STOCZEK 45 BIAŁYSTOK 5.0

4 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

5 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 4.5

6 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

U10

1 Grabowski, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

2 Woźniak, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

3 Letko, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

4 Jeda, Michał KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.0

5 Pacho, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2.5

6 Grądzki, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2.0

Weteran 60+

1 Hasiński, Krystian TS Kuźnia Rybnik 6.0

2 Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6.0

3 Plichta, Grzegorz MKS Mrągowia Mrągowo 5.0

4 Arbaszewski, Krzysztof Wyszków 5.0

5 Panek, Tadeusz Gdańsk 4.5

6 Kruklis, Mirosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn