XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ostróda 2017 – Raj dla miłośników „królewskiej gry”, o tym wie cała Polska

Fot. uks trzydziestka olsztyn facebook

W dniach 14-21 sierpnia w sali Liceum Ogólnokształcącego w Ostródzie odbył się XIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy. Impreza ma swoją piękna historię i choć jej charakter się zmieniał - idea pozostała. To spotkanie miłośników „królewskiej gry”, gdzie oprócz rywalizacji przy szachownicach jest okazja do spędzenia wolnego czasu, bo organizatorzy (MLKS Ostródzianka i UKS Korona Gdańsk) zapewnili wiele atrakcji pozasportowych.

Oferta turniejowa była bardzo szeroka, skierowana przede wszystkim do młodzieży, choć oczywiście nie brakowało rywalizacji open ( o Puchar Burmistrza i Wójta), gdzie doszło do konfrontacji kilku generacji. Z uwagą obserwowaliśmy wyniki reprezentantów Warmii i Mazur. Sukcesy odnieśliśmy przede wszystkim w cyklu turniejów „Szachowe Nadzieje”. Wśród 10-latków najlepszy okazał się Szymon Trochimczuk (UKS Skoczek Elbląg). W połączonych grupach 12/14 lat zwyciężył 12-letni Maciej Jeda (KSz. Hetman Nowe Miasto Lubawskie). Wśród 12-latej wygrała Anna Maślewska (MLKS Ostródzianka Ostróda), a 14-latek Weronika Kaznowska (UKS Debiut dziesiątka Olsztyn). Turniej o Puchar Wójta Gminy Ostróda zakończył się pełnym sukcesem zawodników z Warmii i Mazur. Wygrał Maciej Kraśniewski (Uzdowo) przed Zofia Taranowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn) i Pawłem Klimiukiem (MLKS Ostródzianka) Z kolei w turnieju o Puchar Burmistrza Ostródy trzecie miejsce zajął Adam Jordan (UKS Trzydziestka Olsztyn).

Wyniki

Puchar Burmistrza Ostródy

1 Boruta, Dawid KS Roszada Żory 7.0

2 Kindler, Przemysław UKS Korona Gdańsk 7.0

3 Jordan, Adam UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

4 Kindler, Karolina UKS Korona Gdańsk 6.5

5 Kostecka, Marika ASSz Lipno Stęszew 6.0

6 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 6.0

......................................

9 Ingielewicz, Konrad SSz BDK Biskupiec 5.5

11 Kraśniewski, Szymon Uzdowo 5.5

12 Trzeciak, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 5.0

14 Żarczyński, Dariusz SSz BDK Biskupiec 5.0

15 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

18 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

19 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

24 Orłowski, Sebastian MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

30 Maślewska, Anna MLKS Ostródzianka Ostróda 3.5

35 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.0

Szachowe Nadzieje U10

1 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 5.5

2 Ziegert, Krystyna UKS Korona Gdańsk 5.0

3 Magiera, Kosma MCKIE Malbork 5.0

4 Świderski, Miłosz UKS Kościelec 4.5

5 Grabowski, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

6 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

...............................

7 Kraśniewski, Maciej Uzdowo 4.0

10 Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

11 Pałasz, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

13 Rodziewicz-Bielewicz, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

14 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 3.0

15 Jerka, Franciszek UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

16 Mikołajczyk, Marcel MLKS Ostródzianka Ostróda 3.0

18 Grzywacz, Magdalena KSz. Hetman Nowe Miasto Lub 3.0

19 Jeda, Michał KSz.Hetman Nowe Miasto Lub 3.0

21 Solecki, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

23 Latuszek, Wiktor UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

24 Biema, Agnieszka Uzdowo 3.0

26 Fil, Anna SSz Debiut GCK Giżycko 2.0

29 Majewski, Amadeusz Uzdowo 2.0

30 Wolski, Bartłomiej MLKS Ostródzianka Ostróda 2.0

35 Koszewski, Nino UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 1.0

Fot. UKS Korona Gdańsk

Szachowe Nadzieje Juniorki U12

1 Maślewska, Anna MLKS Ostródzianka Ostróda 6.0

2 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.5

3 Gadomska, Patrycja LKS Promień Kowalewo Pom. 3.5

Szachowe Nadzieje Juniorki U14

1 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

2 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

Szachowe Nadzieje Juniorzy U12

1 Jeda, Maciej KSz. Hetman Nowe Miasto Lub 9.0

2 Kraśniewski, Szymon Uzdowo 6.0

3 Bojarski, Maksymilian UKS Hetman Puszcza Mariańska 5.5

4 Krankowski, Adam UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

5 Ostojski, Dawid UKS Hetman Puszcza Mariańska 5.0

6 Kussowski, Mateusz UKS Korona Gdańsk 5.0

............................

10 Biema, Krystian Uzdowo 4.0

11 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie Grzywacz, Wiktor 2.5

Szachowe Nadzieje Juniorzy U14

1 Masłowski, Jakub UKS OPP Toruń 5.5

2 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

3 Wilczewski, Artur UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.0

4 Tański, Jakub ŻTMS Baszta Żnin 5.0

5 Białecki, Jakub UKS Hetman Puszcza Mariańska 4.0

6 Kasperek, Michał UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0

.....................................

7 Majewski, Sebastian Uzdowo 3.5

8 Gawiński, Dawid MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

Open 12/14

1 Jeda, Maciej KSz. Hetman Nowe Miasto Lub 9.0

2 Kraśniewski, Szymon Uzdowo 6.0

3 Maślewska, Anna MLKS Ostródzianka Ostróda 6.0

4 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

5 Bojarski, Maksymilian UKS Hetman Puszcza Mariańska 5.5

6 Krankowski, Adam UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

Nadzieje U8

Dziewczynki

1 Chiszko, Wiktoria MUKS Stoczek 45 Białystok 4.0

2 Wrzodak, Natalia UKS HETMAN Puszcza Mariańska 4.0

3 Konkol, Sandra MDK Gdynia 4.0

4 Kraśniewska, Zofia Uzdowo 4.0

5 Świderska, Jagoda UKS Kościelec 4.0

6 Wrzodak, Wiktoria UKS HETMAN Puszcza Mariańska 3.5

..............................

7 Dziodko, Wiktoria KSz. Hetman Nowe Miasto Lub 3.0

9 Wilczewska, Karolina UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2.5

13 Białopiotrowicz, Dominika Orneta 1.0

Chłopcy

1 Rosa, Antoni KSz Piątka Skierniewice 6.0

2 Różański, Mateusz UMKS Na Pięterku Poznań 5.0

3 Malinowski, Witold Golub-Dobrzyń 5.0

4 Mulawa, Cyprian MAZSzach w Warszawie 4.5

5 Rafalski, Szymon UKS SP11 Skoczek Tczew 4.5

6 Fil, Grzegorz SSZ Debiut GCK Giżycko 4.0

8 Przybylski, Jan UKS Skoczek Elbląg 4.0

9 Januszanis, Michał MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

13 Grabowski, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

19 Maślewski, Szymon Ostróda 2.5

20 Stobiecki, Krzysztof UKS Trzydziestka Olsztyn 2.0

22 Białopiotrowicz, Michał Orneta 2.0

27 Majewski, Jan Uzdowo 2.0

Open

1 Rosa, Antoni KSz Piątka Skierniewice 6.0

2 Różański, Mateusz UMKS Na Pięterku Poznań 5.0

3 Malinowski, Witold Golub-Dobrzyń 5.0

4 Mulawa, Cyprian MAZSzach w Warszawie 4.5

5 Rafalski, Szymon UKS SP11 Skoczek Tczew 4.5

6 Fil, Grzegorz SSZ Debiut GCK Giżycko 4.0

Turniej o Puchar Wójta Gminy Ostróda

1 Kraśniewski, Maciej Uzdowo 7.5

2 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 7.5

3 Klimiuk, Paweł MLKS Ostródzianka Ostróda 6.5

4 Ziegert, Krystyna UKS Korona Gdańsk 6.5

5 Tański, Wiktor ŻTMS Baszta Żnin 6.5

6 Pałasz, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 6.5

..................................................................

10 Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

13 Kraśniewski, Piotr Uzdowo 5.5

16 Biema, Krystian Uzdowo 5.5

18 Stepnowski, Jakub MLKS Ostródzianka Ostróda 5.0

19 Gawiński, Dawid MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.0

22 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

30 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

33 Majewski, Sebastian Uzdowo 4.0

34 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

35 Mikołajczyk, Marcel MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

37 Jerka, Franciszek UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

44 Maślewski, Szymon Ostróda 3.0

Juniorki

1 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 7.5

2 Ziegert, Krystyna UKS Korona Gdańsk 6.5

3 Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

4 Pniewska, Beata UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański 5.5

5 Gadomska, Patrycja LKS Promień Kowalewo Pom 5.0

6 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

................................

8 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

10 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

Juniorzy

1 Kraśniewski, Maciej Uzdowo7.5

2 Tański, Wiktor ŻTMS Baszta Żnin 6.5

3 Pałasz, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 6.5

4 Kussowski, Jakub UKS Korona Gdańsk 6.0

5 Stefaniuk, Zbigniew UKS Żagle Warszawa 6.0

6 Chmura, Eryk UKS Korona Gdańsk 6.0

10 Biema, Krystian Uzdowo 5.5

12 Stepnowski, Jakub MLKS Ostródzianka Ostróda 5.0

13 Gawiński, Dawid MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.0

20 Majewski, Sebastian Uzdowo 4.0

21 Mikołajczyk, Marcel MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

23 Jerka, Franciszek UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

29 Maślewski, Szymon Ostróda 3.0

Turniej błyskawiczny

1 Kindler, Przemysław UKS Korona Gdańsk 10.5

2 Lewandrowski, Tomasz KS LEGION Legionowo 10.0

3 Paziak, Patryk UKS Korona Gdańsk 9.0

4 Guzik, Natalia UKS Piątka Wieluń 7.0

5 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

6 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

....................................

10 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 6.0

13 Ingielewicz, Konrad SSz BDK Biskupiec 6.0

14 Jordan, Adam UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

15 Trzeciak, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 6.0

16 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

17 Wojtunik, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

18 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

21 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

22 Kuban, Wiesław MLKS Ostródzianka Ostróda 5.5

26 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

31 Orłowski, Sebastian MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0

34 Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 2.0

Juniorzy

1 Guzik, Natalia UKS Piątka Wieluń 7.0

2 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

3 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

4 Kindler, Karolina UKS Korona Gdańsk 6.0

5 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 6.0

6 Malinowski, Szymon TKKF Rzemyk Gdynia 6.0

8 Jordan, Adam UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

9 Trzeciak, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 6.0

10 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

11 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

12 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

16 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

22 Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 2.0

Kobiety

1 Guzik, Natalia UKS Piątka Wieluń 7.0

2 Kindler, Karolina UKS Korona Gdańsk 6.0

3 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

4 Daliga, Anita UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

5 Skólska, Emilia UKS MDK GDYNIA 5.0

6 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

7 Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 2.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn