Festiwal Szachowy Wilkasy 2017 – Udany rewanż Krzysztofa Budrewicza

Fot. gazeta gizycka facebook

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wilkasach odbył się w miniony weekend (2/3 września) Festiwal Szachowy, który obejmował dwa turnieje zaliczane do Grand Prix Warmii i Mazur. Obsada mocna, wystąpiła czołówka regionu, także mocni Białorusini. I właśnie Sergei Zhuck z Grodna okazał się najlepszy w sobotnim turnieju. Drugi był Krzysztof Budrewicz (Hetman Pionier Kętrzyn), który w niedzielę zrewanżował się rywalom.

W rywalizacji uczestników do 14 dwukrotnie zwyciężył Michał Taranowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn), a wśród weteranów Zbigniew Szymczak (SSz. BDK Biskupiec).

Wyniki

Grand Prix (1)

1 Zhuck, Sergei Grodno 8,0

2 Budrewicz, Krzysztof MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 7,0

3 Malczyk, Radosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,0

4 Trendowski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

5 Olhovik, Andrei Grodno 6,0

6 Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6,0

7 Kozłowski, Waldemar UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

8 Kaczmarek, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

9 Ingielewicz, Konrad SSz BDK Biskupiec 5,5

10 Kotarski, Bartosz KSz Maraton Łomża 5,0

11 Cichocka, Urszula SSz Debiut GCK Giżycko 5,0

12 Trzeciak, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 5,0

13 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

14 Niklas, Michal SKS SMOL - BUD Giżycko 5,0

15 Kotarski, Grzegorz Łomża 5,0

16 Plesiuk, Andrzej SKS SMOL - BUD Giżycko 4,5

17 Niklas, Ignacy SKS SMOL - BUD Giżycko 4,5

18 Żemajko, Łukasz SSz BDK Biskupiec 4,0

19 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

20 Ingielewicz, Maciej SSz BDK Biskupiec 4,0

21 Orłowski, Paweł SSz BDK Biskupiec 4,0

22 Grala, Stanisław SSz BDK Biskupiec 4,0

23 Samsel, Stanisław SSz BDK Biskupiec 4,0

24 Kruklis, Miroslaw MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

25 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

26 Zawadzki, Krzysztof Sampława 4,0

27 Nadolny, Adam SSz BDK Biskupiec 4,0

28 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

29 Grądzki, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2,0

30 Grądzki, Arkadiusz Kętrzyn 2,0

31 Matuszewicz, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2,0

U14

1 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

2 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

3 Grądzki, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2,0

Weterani 60+

1 Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6,0

2 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

3 Samsel, Stanisław SSz BDK Biskupiec 4,0

Grand Prix (2)

1 Budrewicz, Krzysztof 8,0

2 Kaczmarek, Arkadiusz 7,5

3 Olhovik, Andrei 6,5

4 Szymczak, Zbigniew 6,5

5 Malczyk, Radosław 6,0

6 Zhuck, Sergei 6,0

7 Gosiewski, Piotr 5,5

8 Zianowicz, Dominik 5,5

9 Plesiuk, Jan 5,5

10 Trendowski, Michał 5,0

11 Plesiuk, Andrzej 5,0

12 Kotarski, Bartosz 5,0

13 Taranowicz, Michał 5,0

14 Kruklis, Mirosław 5,0

15 Orłowski, Paweł 5,0

16 Jurek, Roman 5,0

17 Kotarski, Grzegorz 4,5

18 Bałdyga, Józef 4,5

19 Lesiński, Zdzisław 4,5

20 Ingielewicz, Konrad 4,5

21 Trzeciak, Bartosz 4,0

22 Niklas, Michał 4,0

23 Ingielewicz, Maciej 3,5

24 Zawadzki, Krzysztof 3,5

25 Bohdanowicz, Nikola 3,5

26 Grala, Stanisław 3,5

27 Olender, Roman 3,5

28 Łazarczyk, Adam 3,5

29 Wolski, Antoni 3,0

30 Nadolny, Adam 3,0

31 Matuszewicz, Ryszard 3,0

32 Taranowicz, Zofia 3,0

33 Olejarz, Włodzimierz 2,0

34 Niklas, Ignacy 0,0

U14

1 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

2 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

Weterani 60+

1 Szymczak, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6,5

2 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5,5

3 Kruklis, Mirosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

Kobiety

1 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

2 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn