Liga Szkolna Ostróda (1) 2017/18 – Kiedyś w małej salce, teraz potrzebne całe piętro

Fot. Z. Ratajczak

W minioną sobotę (21października) w Ostródzie odbył się I zjazd Szkolnej Ligi Szachowej. W gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1 rywalizowało 108 zawodników. Od sześciolatków (nowość od tego roku) do uczniów ze szkół średnich. Jest to już V edycja.Organizatorzy wiedzieli, że szachy cieszą się dużą popularnością w regionie, ale tak duża frekwencja jest miłą niespodzianką.

Pięć lat temu zawody rozgrywane były tylko w jednej sali, obecnie zajmowane jest prawie całe piętro. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy ligi. W I-ej grają zawodnicy z kategoriami szachowymi a w III-ej początkujący adepci królewskiej gry. Przewidziano 6 zjazdów, a zakończenie zaplanowano w marcu 2018. Prowadzona jest klasyfikacja drużynowa i indywidualna.

Po pierwszym zjeździe trudno wytypować końcowych zwycięzców, ale działacze z Uzdowa zapowiedzieli walkę o czołowe lokaty. Ich uczeń - Maciej Kraśniewski wygrał I ligę a 4-osobowa drużyna z kilkupunktową przewagą wyprzedziła SP 3 i SP 1 z Ostródy.

Organizatorami ligi są Szkoła Podstawowa nr 1 i sekcja szachowa klubu MLKS Ostródzianka. Osoby zainteresowane nauką gry w szachy i rywalizacją na 64 polach (Ostróda i okolice) mogą się skontaktować z Grzegorzem Miśtą tel. 695 548 842.

Na stronie www.festiwal.ostroda.pl zakładka Szkolna Liga Szachowa sezon 2017-2018 znajdują się szczegółowe wyniki indywidualne i drużynowe oraz galeria zdjęciowa

Wyniki

I liga

1 Kraśniewski, Maciej SP Uzdowo 6.0

2 Trzeciak, Bartosz LO Ostróda 5.5

3 Kraśniewski, Szymon SP Uzdowo 5.0

4 Kietrys, Maciej Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.0

5 Maślewska, Anna Szkoła Postawowa nr 4 w Ostródzie 4.0

6 Trochimczuk, Szymon Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu 3.5

7 Zielonka, Adam Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 3.5

8 Przybylski, Jan Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu 3.5

9 Grembocka, Zuzanna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.5

10 Biema, Krystian SP Uzdowo 3.0

11 Zapałowska, Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

12 Majewski, Sebastian Gimnazjum nr 2 w Działdowie 2.5

13 Dziodko, Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim 1.0

14 Kraśniewska, Zofia SP Uzdowo 0.0

12

II liga

1 Kulesza, Michalina SP w Samborowie 6.0

2 Skierski, Arkadiusz Gimnazjum w Samborowie 5.5

3 Eichberg, Wiktor Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.0

4 Grzywacz, Wiktor SP 1 w Nowym Mieście Lubawskim 4.5

5 Walczak, Igor SP w Elblągu 4.5

6 Zieliński, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu 4.5

7 Pruchniewski, Dawid SP w Tuszewie 4.5

8 Pielach, Bartosz Gimnazjum 1 w Ostródzie 4.5

9 Kalwiński, Michał Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4.0

10 Rudnicki, Jakub Gimnazjum nr 1 w Ostródzie 4.0

11 Naruniec, Mateusz SP 3 w Ostródzie 4.0

12 Czerniak, Wojciech Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie 3.5

13 Mikołajczyk, Marcel Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.5

14 Żmijewska, Katarzyna Gimnazjum w Samborowie 3.5

15 Maślewski, Szymon Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie 3.0

16 Koszacka, Maja Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

17 Praksa, Igor Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 3.0

18 Pastor, Krystian Gimnazjum w Samborowie 3.0

19 Dziąba, Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 2.5

20 Biema, Agnieszka SP w Uzdowie 2.5

21 Grzywacz, Magdalena SP 1 w Nowym Mieście Lubawskim 2.5

22 Hładyszewski, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 2.0

23 Majewski, Jan SP w Uzdowie 1.0

24 Martyniak, Aleksandra Gimnazjum nr 1 w Ostródzie 0.0

15

III liga

1 Jeda, Michał Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowe Miasto Lubawskie 6.5

2 Grzonkowski, Jerzy Samborowo 6.0

3 Prusik, Krzysztof Gimnazjum nr 2 w Ostródzie 5.5

4 Grzeszczyk, Tadeusz Gimnazjum nr 1 w Ostródzie 5.5

5 Orzechowski, Aleksander Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 5.5

6 Kolasa, Maciej Szkoła Podstawowa w Tuszewie 5.0

7 Zielonka, Robert Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 5.0

8 Rudziński, Damian Gimnazjum ZS nr 2 w Nidzicy 5.0

9 Wolski, Bartłomiej Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie 5.0

10 Barcikowski, Damian Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.0

11 Olszewski, Mateusz Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.0

12 Kopeć, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 5.0

13 Klimiuk, Kamil Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 5.0

14 Wańkowicz, Adam Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4.5

15 Rizzu-Kuban, Ricardo Samborowo 4.5

16 Grabowski, Marek Samborowo 4.5

17 Witkowska, Sandra Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 4.5

18 Zalewski, Dominik Samborowo 4.5

19 Sokołowski, Przemysław Szkoła Podstawowa w Tuszewie 4.0

20 Pawlak, Anna Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4.0

21 Sternicki, Łukasz Szkoła Podstawowa w Tuszewie 4.0

22 Kryszkiewicz, Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 4.0

23 Kowalczyk, Michał Gimnazjum ZS nr 2 w Nidzicy 4.0

24 Sobotka, Łukasz SP Uzdowo 4.0

25 Licznerski, Szymon Szkoła Podstawowa w Tuszewie 4.0

26 Kowalczyk, Wojciech Gimnazjum ZS nr 2 w Nidzicy 4.0

27 Szwarc, Cyprian Szkoła Podstawowa w Tuszewie 4.0

28 Jaroszewski, Konrad ZS nr 2 Nidzica 4.0

29 Pszczółkowska, Oliwia ZS nr 2 Nidzica 4.0

30 Bałdyga, Kornelia Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 4.0

Sklasyfikowano 69 zawodników

Do lat 6

1 Szwarc, Filip 4.0

2 Cichewicz, Karol Przedszkole Radość 2.0

2 Szporko, Miłosz Przedszkole nr 1 w Ostródzie 2.0

2 Zapałowski, Jarosław Przedszkole nr 1 w Ostródzie 2.0

5 Burcon, Hanna Przedszkole nr 4 w Ostródzie 0.0

33

Klasyfikacja indywidualna

Klasy gimnazjalne i średnie

Dziewczęta

1 Żmijewska, Katarzyna Gimnazjum w Samborowie 6.5

2 Car Martyna Gimnazum 1 w Ostródzie 3.5

Chłopcy

1 Trzeciak, Bartosz LO Ostróda 11.5

2 Majewski, Sebastian Gimnazjum nr 2 w Działdowie 8.5

3 Skierski, Arkadiusz Gimnazjum w Samborowie 8.5

4 Pielach, Bartosz Gimnazjum 1 w Ostródzie 7.5

5 Rudnicki, Jakub Gimnazum1 w Ostródzie 7.0

6 Czerniak, Wojciech Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie 6.5

7 Pastor, Krystian Gimnazjum w Samborowie 6.0

8 Grzonkowski, Jerzy Samborowo 6.0

9 Prusik, Krzysztof Gimnazjum nr 2 w Ostródzie 5.5

10 Rudziński, Damian Gimnazjum ZS nr 2 w Nidzicy 5.0

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta

1 Maślewska, Anna Szkoła Postawowa nr 4 w Ostródzie 10.0

2 Grembocka, Zuzanna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 9.5

3 Zapałowska, Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

4 Kulesza, Michalina SP w Samborowie 9.0

5 Dziodko, Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim 7.0

6 Koszacka, Maja Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 6.0

7 Kraśniewska, Zofia SP Uzdowo 6.0

8 Grzywacz, Magdalena SP 1 w Nowym Mieście Lubawskim 5.5

9 Biema, Agnieszka SP w Uzdowie 5.5

10 Dziąba, Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.5

Chłopcy

1 Kraśniewski, Maciej SP Uzdowo 12.0

2 Kietrys, Maciej Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 11.0

3 Kraśniewski, Szymon SP Uzdowo 11.0

4 Przybylski, Jan Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu 9.5

5 Trochimczuk, Szymon Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu 9.5

6 Zielonka, Adam Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 9.5

7 Biema, Krystian SP Uzdowo 9.0

8 Eichberg, Wiktor Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 8.0

9 Grzywacz, Wiktor SP 1 w Nowym Mieście Lubawskim 7.5

10 Pruchniewski, Dawid SP w Tuszewie 7.5

51

Klasyfikacje drużynowe

Szkoły podstawowe

1. SP Uzdowo - 38,0

2. SP 3 Ostróda - 33,0

3. SP 1 Ostróda - 31,0

4. SP 4 Ostróda - 24,0

5. SP 1 Nowe Miasto Lubawskie - 23,0

6. SP Tuszewo - 20,5

7. SP 2 Ostróda - 19,5

8. SP Nidzica - 15,0

9. SP Samborowo - 13,5

10. SP2 Nowe Miasto Lubawskie - 9,5

11. SP 15 Elbląg - 9,5

12. SP 1 Elbląg - 9,5

13. SP 16 Elbląg - 7,5

14. SP 21 Elbląg - 7,5

15. SP Tyrowo - 4,0

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie

1. Gim Samborowo - 27,0

2. Gim nr 1 Ostróda - 23,0

3. LO Ostróda - 11,5

4. Gim Nidzica - 10,5

5. Gim Nr 2 Działdowo - 8,5

6. ZSR Ostróda - 6,5

7. Gim nr 2 Ostróda - 5,5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn