VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Kętrzyna 2017 – Gospodarze naciskali, ale Rosjanin się obronił

Fot. Jarosław Żukowski/nasze miasto kętrzyn

W sobotę (11 listopada) odbył się VI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn z okazji 660 rocznicy nadania praw miejskich i Dnia Niepodległości. Wystąpiło ponad 70 uczestników różnych generacji i o różnym statusie szachisty. Zdecydowana większość to zawodnicy z Warmii i Mazur, byli tez goście zza wschodniej granicy, jak zwykle reprezentujący bardzo wysoki poziom.

Zwyciężył Pavel Shkapenko z Kaliningradu przed dwoma szachistami miejscowego klubu Hetman Pionier: Arkadiuszem Kaczmarkiem i Krzysztofem Budrewiczem. Najlepsza z pań była Lena Zarębska z urodzenia elblążanka, teraz reprezentująca sekcje spoza regionu warmińsko-mazurskiego. Prowadzono klasyfikacje w wielu kategoriach wiekowych. Poniżej szczegółowe wyniki

Open

1 SHKAPENKO, Pavel Kaliningrad 1983 8,0

2 KACZMAREK, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1990 7,0

3 BUDREWICZ, Krzysztof MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1987 7,0

4 ZHUCK, Sergei Grodno 1974 6,5

5 HRYMOWICZ, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 2001 6,5

6 KRZYWICKI, Dariusz Olsztyn 1963 6,5

7 GOSIEWSKI, Piotr MKS Mrągowia Mrągowo 1971 6,5

8 RAK, Tomasz SKS SMOL - BUD Giżycko 1955 6,0

9 WARKOWSKI, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1980 6,0

10 KOZŁOWSKI, Waldemar UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 1967 6,0

..................................................

11 SZYMCZAK, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 1952 6,0

12 ORŁOWSKI, Paweł SSz BDK Biskupiec 1986 6,0

13 ZARĘBSKA, Lena KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 2004 6,0

14 WIELICZKO, Marek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1964 6,0

15 MALCZYK, Radosław MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1984 5,5

16 SKINDZIER, Saturnin SKS SMOL - BUD Giżycko 1974 5,5

17 RĘKAWEK, Lech SKS SMOL - BUD Giżycko 1953 5,5

18 LESIŃSKI, Zdzisław MKS Mrągowia Mrągowo 1959 5,5

19 DANISZKOWICZ, Bohdan Pasłęk 1935 5,5

20 DOGIEL, Leszek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1957 5,5

21 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2005 5,5

22 ROSIŃSKI, Dariusz MKS Mrągowia Mrągowo 1971 5,5

23 ZARĘBSKI, Cezary MLKS Ostródzianka Ostróda 1974 5,0

24 PIECHOCKI, Franciszek Gdynia 1954 5,0

25 ŚWIĄTKOWSKI, Józef Augustów 1972 5,0

26 INGIELEWICZ, Konrad SSz BDK Biskupiec 1990 5,0

27 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 2007 5,0

28 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 2001 5,0

29 SZEWCZYK, Franciszek Kętrzyn 1959 5,0

30 OLECHNOWICZ, Szymon Węgorzewo 2007 5,0

31 MŁODYSTACH, Henryk MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1948 5,0

32 MRÓZ, Tadeusz CWKS Vęgoria Węgorzewo 1950 5,0

33 NADOLNY, Adam SSz BDK Biskupiec 1999 5,0

34 PLESIUK, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 1937 4,5

35 GRALA, Stanisław SSz BDK Biskupiec 1960 4,5

36 KRZYWICKI, Michał Olsztyn 2003 4,5

37 FEDYK, Kamil MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1997 4,5

38 JUREK, Roman CWKS Vęgoria Węgorzewo 1976 4,5

39 RUTKOWSKI, Tadeusz Pisz 1934 4,5

40 PACHO, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2007 4,5

41 LETKO, Paweł Olsztyn 1971 4,5

42 LEMAŃSKI, Edward MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2001 4,5

43 SAWICKI, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 1956 4,0

44 MATUSZEWICZ, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1942 4,0

45 WARKOWSKI, Michał MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2007 4,0

46 WOJCIECHOWSKI, Marcin Kętrzyn 1999 4,0

47 GRELECKI, Grzegorz Elk 1953 4,0

48 PIWNICKI, Antoni MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1938 4,0

49 OLECHNOWICZ, Stanisław Węgorzewo 1951 4,0

50 JANUSZANIS, Michał MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2009 4,0

51 KUŁAK, Kornelia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2005 4,0

52 SAMSEL, Stanisław SSz BDK Biskupiec 1952 3,5

53 OLENDER, Roman SSz BDK Biskupiec 1962 3,5

54 OLENKOWICZ, Wojciech MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2001 3,5

55 WOLSKI, Antoni CWKS Vęgoria Węgorzewo 1935 3,5

56 GRABOWSKI, Piotr Olsztyn 1977 3,5

57 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2009 3,5

58 JANKIEWICZ, Kinga Kętrzyn 2003 3,5

59 LETKO, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 2007 3,0

60 BRZEZICKA, Aleksandra MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2008 3,0

61 SZUBSTARSKA, Dominika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2005 3,0

62 SUGIER, Natalia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2007 3,0

63 SUGIER, Maciej Kętrzyn 2004 3,0

64 SADOWSKI, Patryk Kętrzyn 2003 2,5

65 FILIPIAK, Monika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2010 2,5

66 SZUBSTARSKA, Zofia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2009 2,5

67 KARDAS, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2009 2,0

68 ROCŁAWSKI, Jakub Kętrzyn 2010 2,0

69 KOCZELA, Katarzyna Kętrzyn 2007 2,0

70 MARKOSKA, Kornelia Kętrzyn 2009 2,0

71 SZAREJKO, Daniel MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2010 1,5

Senior +60

1 RAK, Tomasz SKS SMOL - BUD Giżycko 6,0

2 SZYMCZAK, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6,0

3 RĘKAWEK, Lech SKS SMOL - BUD Giżycko 5,5

Kobiety

1 ZARĘBSKA, Lena KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 6,0

2 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

3 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

Juniorzy U18

1 HRYMOWICZ, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 6,5

2 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

3 OLECHNOWICZ, Szymon Węgorzewo 5,0

Juniorki U18

1 ZARĘBSKA, Lena KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 6,0

2 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

3 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

Juniorzy U14

1 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

2 OLECHNOWICZ, Szymon Węgorzewo 5,0

3 KRZYWICKI, Michał Olsztyn 4,5

Juniorki U14

1 ZARĘBSKA, Lena KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 6,0

2 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

3 KUŁAK, Kornelia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

Juniorzy U12

1 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

2 OLECHNOWICZ, Szymon Węgorzewo 5,0

3 PACHO, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,5

Juniorki U12

1 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

2 KUŁAK, Kornelia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

3 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

Juniorzy U10

1 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

2 OLECHNOWICZ, Szymon Węgorzewo 5,0

3 PACHO, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,5

Juniorki U10

1 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

2 BRZEZICKA, Aleksandra MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

3 SUGIER, Natalia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

Juniorzy U8

1 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

2 BRZEZICKA, Aleksandra MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

3 SUGIER, Natalia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

Juniorki U8

1 JANUSZANIS, Michał MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

2 KARDAS, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2,0

3 ROCŁAWSKI, Jakub Kętrzyn 2,0

Nestor Kętrzyn

1 DOGIEL, Leszek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

2 MŁODYSTACH, Henryk MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

3 MATUSZEWICZ, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn