XX Kętrzyński Festiwal Szachowy 2017 – Trzech w dziesiątce, najwyżej Arkadiusz Kaczmarek, 10-letnia Weronika też bohaterką

Fot. FJ/nasze miasto kętrzyn

Tradycyjnie w okresie międzyświątecznym (27/30 grudnia) odbywał się Kętrzyński Festiwal Szachowy. W Powiatowym Centrum Edukacji (ul. Poznańska) rywalizowano już po raz 20, tym razem w trzech turniejach, których rangę określały: ranking i wiek uczestników. Zjawiło się ponad 90 zawodniczek i zawodników z wielu sekcji krajowych, ale oczywiście większość stanowili reprezentanci Warmii i Mazur.

Turniej główny Open A wygrał Jakub Sulinoborski (MTSz. Mińsk Mazowiecki), a w dziesiątce znalazło się trzech szachistów z klubów warmińsko-mazurskich. Najwyżej na piątej pozycji sklasyfikowano Arkadiusza Kaczmarka (Hetman Pionier Kętrzyn), siódmy był Maciej Wojtunik (UKS Trzydziestka Olsztyn), a ósmy Zbigniew Szymczak (SSz BDK Biskupiec). Nikola Bohdanowicz (Olsztyn) była trzecia wśród pań – 36 w open.

Turniej 14-latków zakończył się zwycięstwem Antoniego Paprockiego (Chemik Bydgoszcz). Trzecie miejsce zajął Wiktor Raszkowski (Czarni Olecko), a piąte Mateusz Dziodko (Hetman Nowe Miasto Lubawskie). Zofia Taranowicz (UKDS Trzydziestka) była najlepsza wśród dziewcząt. W rywalizacji najmłodszych (U10) wygrała reprezentantka gospodarzy Weronika Kieszek przed Michałem Jeda (Hetman Nowe Miasto Lubawskie) i Tomaszem Zawalem (UKS Trzydziestka).

Wyniki

Open A

1 SULIBORSKI, Jakub MTSz Mińsk Mazowiecki 7.0

2 ŻURKOWSKI, Andrzej MKSz GRYF Dębica 6.5

3 GAWROŃSKI, Mirosław Stowarzyszenie AS Płock 6.5

4 JAROCH, Karol SSz GMINY Pawłowice 6.0

5 KACZMAREK, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6.0

6 RENKOWSKI, Piotr SzUKS Gostmat 83 Gostynin 6.0

7 WOJTUNIK, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0

8 SZYMCZAK, Zbigniew SSz BDK Biskupiec 6.0

9 WŁOCH, Mikołaj BKS Chemik Bydgoszcz 6.0

10 WEBER, Robert MTS Kwidzyn 5.5

.......................

15 TRENDOWSKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.0

16 JEDA, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

18 ADAMOWICZ, Marek UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.0

23 DOGIEL, Leszek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

24 TRZECIAK, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

25 INGIELEWICZ, Konrad SSz BDK Biskupiec 4.5

26 ŻEMAJKO, Łukasz SSz BDK Biskupiec 4.5

27 KRAŚNIEWSKI, Szymon UKS UZDOWO 4.5

28 PLESIUK, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4.0

29 KONEWKO, Konrad MLKS Czarni Olecko 4.0

32 ZAWADZKI, Krzysztof Sampława 4.0

33 PIELACH, Jacek Samborowo 4.0

35 TARANOWICZ, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

36 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

37 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

38 PROBOSZCZ, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.0

40 KRAŚNIEWSKI, Maciej UKS UZDOWO 3.0

41 PAŁDYNA, Natalia Wydminy 3.0

42 GRELECKI, Grzegorz Ełk 3.0

43 KRAŚNIEWSKI, Piotr UKS UZDOWO 2.5

44 OBOLEWICZ, Piotr MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2.5

45 ADAMOWICZ, Piotr UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2.0

46 MATUSZEWICZ, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1.5

6254

Open B (U14)

1 PAPROCKI, Antoni BKS Chemik Bydgoszcz 9.0

2 ŻYGADŁO, Kajetan UKS Fala Świekatowo 7.0

3 RASZKOWSKI, Wiktor MLKS Czarni Olecko 6.0

4 MALEK, Jan TKKF Rzemyk Gdynia 5.5

5 DZIODKO, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.5

6 FIL, Grzegorz SSz Debiut GCK Giżycko 5.5

7 OBIDZIŃSKI, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.0

8 WEBER, Dorian MTS Kwidzyn 5.0

9 OWIERCZUK, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.0

10 WOŹNIAK, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

......................................................

11 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

12 PACHO, Maciej MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

13 GRĄDZKI, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

14 TARANOWICZ, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

15 KUŁAK, Kornelia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

16 WARKOWSKI, Michał MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

17 ZIELONKA, Adam MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

18 PROBOSZCZ, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.0

19 SZUBSTARSKA, Dominika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.0

20 GAWIŃSKI, Dawid MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.0

21 DWULAT, Wiktor MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

22 DUDA, Michał Kętrzyn 2.0

23 KAWA, Szymon Olsztyn 1.0

24 SADOWSKI, Patryk Kętrzyn 0.0

Open C (U10)

1 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 8.0

2 JEDA, Michał KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 8.0

3 ZAWAL, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

4 DZIODKO, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 6.0

5 MARCINKIEWICZ, Grzegorz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

6 KRAŚNIEWSKA, Zofia UKS UZDOWO 5.0

7 JANUSZANIS, Michał MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.0

8 SZUBSTARSKA, Zofia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.0

9 ŚWIĘTOŃ, Wojciech Kętrzyn 5.0

10 FIL, Anna SSz Debiut GCK Giżycko 4.5

.............................................

11 GRABOWSKI, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

12 KAWA, Anna UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.5

13 KARDAS, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

14 TARANOWICZ, Patrycja Olsztyn 4.5

15 MARKOWSKA, Kornelia Kętrzyn 4.5

16 ŚWIĘTOŃ, Grzegorz Kętrzyn 4.0

17 FILIPIAK, Monika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.0

18 ROCŁAWSKI, Jakub Kętrzyn 4.0

19 LASKOWSKI, Szymon Kętrzyn 3.5

20 KRAŚNIEWSKI, Grzegorz Węgorzewo 3.5

21 WOJCIECHOWSKI, Aleksander Kętrzyn 3.5

22 ORACZ, Magdalena Kętrzyn 2.5

23 CWALINA, Ignacy Kętrzyn 1.5

24 ZADROGA, Jakub Kętrzyn 0.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn