VI Międzynarodowy Festiwal "Gwiazda Północy" Jastrzębie Góra 2018 – Młodzież się sprawdziła, a Pan Tomasz najlepszym seniorem

Fot. uks trzydziestka olsztyn facebook

Od 29 stycznia do 3 lutego 2018 r. w Jastrzębiej Górze odbywał się VI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy”. Wystartowało ponad 300 uczestników, którzy rywalizowali w trzech turniejach (U10, U14 i open). Wśród szachistów zgrupowanych w open były prowadzone dodatkowe kategorie wiekowe. W imprezie wystartowało wielu zawodników z Warmii i Mazur, głównie dzieci i młodzież.

W turnieju open (sklasyfikowano prawie 200 szachistów) najwyższe – 12 miejsce zajął Artur Hrymowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn), jednocześnie szósty w rywalizacji do 18 lat. Sukces odniósł Tomasz Rak (SMOL-BUD Giżycko) – 22 w rywalizacji ogólnej i triumfator grupy wiekowej 60+. W klasyfikacji kobiet siódma była Lidia Czarnecka (Skoczek Elbląg). W

W turnieju U10 Szymon Owierczuk (Hetman Pionier Kętrzyn) zajął szóste miejsce, a grupie wiekowej U14 Weronika Kaznowska (Debiut Dizesiątka Olsztyn) była trzecia wśród dziewcząt.

W blitzu z udziałem ponad 100 uczstników Lidia Czarnecka zajęła 13 miejsce (najlepsza wśród kobiet), a Artur Hrymowicz był 16. W „klocu” na drugiej pozycji uplasowała się para: Artur Hrymowicz/Adrian Jordan, a na piątej Paweł Strepikowski i Michał Taranowicz (wszyscy UKS Trzydziestka).

Wyniki

Turniej Open

1 Rudzińska, Michalina KSz. Hańcza Suwałki 8.0

2 Słomczewski, Michał KSz Piątka Skierniewice 7.5

3 Psyk, Radosław KSz Piątka Skierniewice 7.0

4 Budnik, Mateusz UKS "OPP" Toruń 7.0

5 Jaroch, Paweł UMKSz Jaćwież Suwałki 7.0

6 Brylowski, Marian UKS WDA Lipusz 7.0

..............................

12 Hrymowicz, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 6.5

19 Kaczmarek, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6.0

22 Rak, Tomasz SKS SMOL - BUD Giżycko 6.0

29 Gniado, Radosław UKS Hetman Elbląg 6.0

42 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.5

45 Orłowski, Paweł LZS CKTiS Biskupiec 5.5

54 Jordan, Adam UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

58 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 5.0

69 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

87 Kraśniewski, Szymon UKS UZDOWO 4.5

94 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

103 Trzeciak, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

108 Strepikowski, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

131 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

143 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

155 Hennig, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.5

157 Kraśniewski, Piotr UKS UZDOWO 3.5

159 Rydzewski, Marceli UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

164 Kraśniewski, Maciej UKS UZDOWO 3.0

171 Grembocka, Joanna MLKS Ostródzianka Ostróda 3.0

27073008 1961351990848419 2553865991721254809 n

Kobiety

1 Rudzińska, Michalina KSz. Hańcza Suwałki 8.0

2 Parol, Pola MTSz Mińsk Mazowiecki 6.5

3 Goraj, Barbara UKS Czarny Koń Olkusz 6.0

.....................................

7 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 5.0

18 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

27 Grembocka, Joanna MLKS Ostródzianka Ostróda 3.0

27540152 1961351967515088 1816226783707836009 n

Do 18 lat

1 Słomczewski, Michał KSz Piątka Skierniewice 7.5

2 Psyk, Radosław KSz Piątka Skierniewice 7.0

3 Belczewski, Jacek UKS SP11 Skoczek Tczew 7.0

.....................

6 Hrymowicz, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 6.5

16 Jeda, Maciej KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.5

22 Jordan, Adam UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

29 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

37 Kraśniewski, Szymon UKS UZDOWO 4.5

40 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

45 Trzeciak, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

47 Strepikowski, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

59 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

70 Hennig, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.5

73 Rydzewski, Marceli UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3.0

75 Kraśniewski, Maciej UKS UZDOWO 3.0

27657535 1960152480968370 8811701981638567413 n

Ponad 60 lat

1 Rak, Tomasz SKS SMOL - BUD Giżycko 6.0

2 Marszk, Kazimierz UKS WDA Lipusz 5.0

3 Kucharski, Tadeusz Kolobrzeg 5.0

26994034 1960239744292977 9027838353936659824 n

Turniej do 10 lat

1 Czarniecka, Anna KSz. Hańcza Suwałki 7,5

2 Spionkowski, Fabian KSz GAMBIT Świecie 7,0

3 Pałejko, Gabriela KSz. Hańcza Suwałki 7,0

4 Semeradt, Michalina UKS Jedynka Bełchatów 6,5

5 Maliszewski, Stefan ASU Sokółka 6,5

6 Owierczuk, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,0

......................................

18 Przybylski, Jan UKS Skoczek Elbląg 5,5

20 Woźniak, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

24 Rodziewicz-Bielewicz, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

29 Stobiecki, Krzysztof UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

38 Suchocki, Jan UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

44 Kraśniewska, Zofia UKS UZDOWO 4,0

48 Jeda, Michał KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3,5

50 Taranowicz, Patrycja Olsztyn 3,0

53 Wilczewska, Karolina UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

55 Zawal, Krzysztof Olsztyn 3,0

27067903 1961052560878362 2339370470814389438 n

Turniej do 14 lat

1 Czarniecki, Paweł KSz. Hańcza Suwałki 7,5

2 Malek, Jan TKKF Rzemyk Gdynia 7,5

3 Leski, Franciszek UKS Jedynka Bełchatów 7,0

4 Oborska, Magda KSz HETMAN Katowice 6,5

5 Zakrzewicz, Kacper UKS Pałac Nieborów 6,5

6 Pieczulis, Błażej KSz. Hańcza Suwałki 6,5

...................................................

11 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

15 Pałasz, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

24 Filipiak, Magdalena UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

31 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 5,0

32 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

41 Zawal, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

48 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

51 Koszewski, Bruno UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,5

58 Koszewski, Nino UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

65 Marcinkiewicz, Grzegorz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 0,5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn