V Szkolna Liga Szachowa w Ostródzie na mecie – Poziom wyrównany, pojawiają się talenty, chętnych przybywa

Fot. Z. Ratajczak

W sobotę (7 kwietnia) zakończyła się Szkolna Liga Szachowa w Ostródzie. Pomysłodawcy i zarazem organizatorzy ligi: SP 1 Ostróda - Lucyna Bonisławska i MLKS Ostródzianka - Grzegorz Miśta sądzili, że projekt jest skierowany przede wszystkim do uczniów ostródzkich szkół. Jednak V edycja pokazała, że proporcje się zmieniają i dużo uczniów przyjeżdża z coraz dalszych miejscowości.

Młodzi adepci pokonują niejednokrotnie po kilkadziesiąt kilometrów aby spotkać się przy szachownicy w miłej atmosferze. Ostródzianie się rewanżują i jadą pograć np. do Nidzicy (15.04.) i Uzdowa. Wygrali najlepsi, ale poziom czołówki był wyrównany. Rywalizacja toczyła się do ostatniej rundy. Należy podkreślić wysokie zwycięstwo drużynowe uczniów z SP Uzdowo. Pojawił się również bardzo młody, obiecujący szachista 7 latek z Tuszewa Filip Szwarc.

O sportową atmosferę i walkę fair play zadbali Feliks Stachowicz - sędzia główny i jego asystenci Paweł Klimiuk, Mirosław Orłowski, Hanna Ilasz, Lucyna Bonisławska, Bogusława Jankiewicz i Joanna Grembocka. Ogółem we wszystkich zjazdach pojawiło się 158 zawodników z 34 placówek oświatowych. 26 kwietnia o godz. 17:30 odbędzie się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień.

40liga

Wyniki ostatniej rundy

I liga

1 Kraśniewski, Szymon Szkoła Podstawowa w Uzdowie 6.5

2 Kietrys, Maciej Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.5

3 Kraśniewski, Maciej Szkoła Podstawowa w Uzdowie 5.0

4 Andrzejewski, Patryk Zespół Szkół Zawodowych w Działdowie 4.5

5 Trzeciak, Bartosz Liceum Ogólnokształcące w Ostródzie 4.5

6 Zielonka, Adam Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 4.5

7 Stepnowski, Jakub Liceum Ogólnokształcace w Ostródzie 4.0

8 Zapałowska, Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 4.0

9 Maślewska, Anna ZSP nr 4 w Ostródzie 3.5

10 Grembocka, Zuzanna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.5

11 Przybylski, Jan Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu 3.5

12 Trochimczuk, Szymon Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu 3.5

13 Dziodko, Mateusz Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim 3.0

14 Kulawik, Maciej Gimnazjum nr 2 w Działdowie 3.0

15 Szwarc, Cyprian Szkoła Podstawowa w Tuszewie 3.0

16 Zieliński, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu 2.5

17 Maślewski, Szymon ZSP nr4 w Ostródzie 2.0

18 Grzywacz, Wiktor Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim 1.5

19 Grzywacz, Magdalena Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim 1.5

20 Eichberg, Wiktor Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 1.0

21 Biema, Krystian Szkoła Podstawowa w Uzdowie 0.0

04liga

II liga

1 Dziodko, Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim 6.5

2 Majewski, Sebastian Gimazjum nr 2 w Działdowie 6.0

3 Kulawik, Michał Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie 5.0

4 Mikołajczyk, Marcel Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 5.0

5 Kalwiński, Michał Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.0

6 Gałęziewski, Olaf Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym 4.5

7 Rudziński, Damian Gimazjum ZS nr 2 w Nidzicy 4.0

8 Pruchniewski, Dawid Szkoła Podstawowa w Tuszewie 4.0

8 Kosek, Dawid ZS nr 1 w Działdowie 4.0

10 Kulesza, Michalina Szkoła Podstawowa w Samborowie 4.0

11 Klimiuk, Kamil Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 4.0

12 Rizzu-Kuban, Riccardo Szkoła Podstawowa w Samborowie 4.0

13 Koszacka, Maja Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 4.0

14 Węgrzyn, Karol Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie 3.5

15 Czerniak, Wojciech Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie 3.0

16 Kujawski, Adam Gimazjum ZS nr 2 w Nidzicy 3.0

17 Sobotka, Łukasz Szkoła Podstawowa w Uzdowie 3.0

18 Jaroszewski, Konrad Gimazjum ZS nr 2 w Nidzicy 3.0

19 Karkut, Jakub Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

20 Wolski, Bartłomiej Zespół Szkół nr 4 w Ostródzie 2.5

21 Kowalczyk, Michal Gimazjum ZS nr 2 w Nidzicy 2.0

22 Prusik, Krzysztof ZSP nr 4 w Ostródzie 2.0

23 Kopeć, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 2.0

24 Stypółkowski, Jakub Gimazjum w Samborowie 2.0

25 Licznerski, Szymon Szkoła Podstawowa w Tuszewie 1.0

26 Jóźwiak, Krzysztof Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym 1.0

05liga

III liga

1 Szwarc, Filip Przedszkole w Tuszewie 6.0

2 Witkowski, Igor Szkoła Podstawowa w Tyrowie 6.0

3 Jankowski, Filip Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.5

4 Hładyszewski, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 5.0

5 Łużewicz, Kornelia Liceum Ogółnokształcące nr 1 w Działdowie 4.5

6 Walkiewicz, Patryk ZS nr 2 w Nidzicy 4.5

7 Zapałowski, Jarosław Przedszkole nr 1 w Ostródzie 4.5

8 Kraśniewska, Zofia Szkoła Podstawowa w Uzdowie 4.5

9 Maculewicz, Michał Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy 4.5

10 Lewandowski, Jakub Gimnazjum ZS nr 2 w Nidzicy 4.0

11 Banacki, Oskar Szkoła Podstawowa w Tyrowie 4.0

12 Kosek, Aleksandra Szkoła Podstawowa w Uzdowie 4.0

13 Bartkowska, Laura Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy 4.0

14 Cywińska, Michalina Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy 4.0

15 Kowalski, Kamil Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy 3.5

16 Szporko, Miłosz Przedszkole nr 1 w Ostródzie 3.5

17 Witkowska, Sandra Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.5

18 Ferens, Jakub Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 3.5

19 Kopański, Antoni Szkoła Podstawowa w Uzdowie 3.0

20 Waszczak, Amelia Szkoła Podstawowa w Ruszkowie 3.0

21 Majewski, Jan Szkoła Podstawowa w Uzdowie 3.0

22 Andrzejewski, Jakub Szkoła Podstawowa w Ruszkowie 3.0

23 Lipnicki, Adam Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

24 Zieliński, Jakub Szkoła Podstawowa w Uzdowie 2.5

25 Szustek, Jakub Szkoła Podstawowa w Ruszkowie 2.5

26 Polewiak, Filip Przedszkole Miejskie nr 1 w Ostródzie 2.5

27 Batyk, Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 2.5

28 Bojarowski, Wojciech Szkoła Podstawowa w Uzdowie 2.0

29 Kowalczyk, Wojciech Gimnazjum ZS nr 2 w Nidzicy 2.0

30 Antolak, Maciej Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie 2.0

31 Kopański, Bartosz Szkoła Podstawowa w Uzdowie 2.0

06liga

Klasyfikacje generalne (indywidualne)

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie – dziewczyny

1 Żmijewska Katarzyna Gimnazjum Samborowo 27,5

2 Łużewicz Kornelia LO nr 1 w Działdowie 14

3 Car Martyna SP nr 3 Ostróda 8,5

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie – chłopcy

1 Trzeciak Bartosz LO Ostróda 55

2 Stepnowski Jakub LO w Ostródzie 49

3 Dziodko Mateusz Gimnazjum w Nowym MieścieLubawskim 48

4 Andrzejewski Patryk ZSZ Działdowo 47,5

5 Kulawik Maciej Gimnazjum nr 2 w Działdowie 46

6 Majewski Sebastian Gimnazjum nr 2 w Działdowie 42

7 Czerniak Wojciech Zespół Szkół Rolniczych Ostróda 35

8 Pielach Bartosz SP nr 3 Ostróda 32

9 Czerniak Wojciech Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 31

9 Rudziński Damian Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 31

11 Grzonkowski Jerzy Samborowo 28

12 Rudnicki Jakub SP nr 3 Ostróda 27,5

13 Prusik Krzysztof ZSP nr 4 Ostróda 27

14 Lewandowski Jakub Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 26

15 Stypółkowski Jakub Samborowo 20,5

16 Kosek Dawid ZS nr 1 Działdowo 19

17 Skierski Arkadiusz Samborowo 17,5

18 Kujawski Adam Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 17

19 Zalewski Dominik Samborowo 16

20 Pastor Krystian Samborowo 12

21 Grabowski Marek Samborowo 8

22 Walkiewicz Patryk ZS nr 2 Nidzica 7,5

23 Tarasiuk Jakub SP nr 3 Ostróda 7

24 Barcikowski Damian SP nr 3 Ostróda 5

25 Kowalczyk Wojciech Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 5

26 Komuda Jakub SP nr 3 Ostróda 3

27 Siemianowski Szymon Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 2,5

07liga

Szkoły podstawowe – dziewczyny

1 Maślewska Anna ZSP 4 Ostróda 49

2 Grembocka Zuzanna SP1 Ostróda 48

3 Zapałowska Wiktoria SP 1 Ostróda 47,5

4 Dziodko Wiktoria SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 40,5

5 Kulesza Michalina SP Samborowo 37

6 Grzywacz Magdalena SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 35

7 Koszacka Maja SP 1 Ostróda 31,5

8 Kraśniewska Zofia SP Uzdowo 25,5

9 Biema Agnieszka Uzdowo 20,5

10 Witkowska Sandra SP 1 Ostróda 19,5

11 Bartkowska Laura SP Nidzica 16

12 Kryszkiewicz Wiktoria SP 1 Ostróda 14

13 Pawlak Kamila SP 3 Ostróda 13

14 Pszczółkowska Oliwia SP Nidzica 12,5

15 Batyk Aleksandra SP 1 Ostróda 12,5

16 Grzeszczak Marta ZSP 4 Ostróda 8,5

17 Cywińska Michalina SP 3 Nidzica 7,5

18 Kosek Aleksandra Uzdowo 7

19 Dziąba Aleksandra SP 3 Ostróda 5,5

20 Boguska Laura Akademicka SP w Elblągu 4

21 Bałdyga Kornelia SP 1 Ostróda 4

22 Pawlak Anna SP 3 Ostróda 4

23 Lisowska Emilia SP 5 Ostróda 3

24 Wańkowicz Oliwia SP 3 Ostróda 3

25 Eichberg Zofia ZSP 4 Ostróda 3

26 Waszczak Amelia SP Ruszkowo 3

08liga

Szkoły podstawowe – chłopcy

1 Kraśniewski Szymon 2005 SP Uzdowo 60

2 Kietrys Maciej 2005 SP 3 Ostróda 59,5

3 Kraśniewski Maciej 2008 SP Uzdowo 54

4 Trochimczuk Szymon 2007 SP 1 Elbląg 50,5

5 Przybylski Jan 2009 SP 15 Elbląg 49,5

5 Zielonka Adam 2009 SP 2 Ostróda 49,5

7 Biema Krystian 2006 SP 2 Uzdowo 44

8 Grzywacz Wiktor 2005 SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 42

8 Pruchniewski Dawid 2006 SP Tuszewo 42

10 Mikołajczyk Marcel 2008 SP 1 Ostróda 41,5

11 Zieliński Bartosz 2008 SP 21 Elbląg 40,5

12 Eichberg Wiktor 2005 SP 3 Ostróda 38

13 Maślewski Szymon 2010 ZSP 4 Ostróda 36

14 Kalwiński Michał 2005 SP 3 Ostróda 34

15 Szwarc Cyprian 2008 SP Tuszewo 34

16 Rizzu-Kuban Riccardo 2007 SP Samborowo 31,5

17 Sobotka Łukasz 2009 SP Uzdowo 30,5

18 Klimiuk Kamil 2007 SP 2 Ostróda 30

19 Wolski Bartłomiej 2008 ZSP 4 Ostróda 28

20 Kulawik Michał 2005 SP 4 Działdowo 26,5

21 Jaroszewski Konrad 2005 SP Nidzica 26

22 Jankowski Filip 2008 SP 3 Ostróda 25

23 Hładyszewski Bartosz 2008 SP 1 Ostróda 24,5

24 Węgrzyn Karol 2007 SP 2 Ostróda 24

25 Walczak Igor 2009 SP 16 Elbląg 23,5

26 Kowalczyk Michał 2008 SP Nidzica 23

27 Kopeć Bartosz 2004 SP 1 Ostróda 22,5

28 Grzeszczak Tadeusz SP 1 Ostróda 22,5

29 Licznerski Szymon SP Tuszewo 21

30 Karkut Jakub SP 1 Ostróda 21

31 Gałęziewski Olaf SP Janowiec Kościelny 20,5

32 Majewski Jan SP Uzdowo 20,5

33 Orzechowski Aleksander SP 1 Ostróda 19,5

34 Majewski Amadeusz SP Uzdowo 19

35 Olszewski Mateusz SP 3 Ostróda 18

36 Kolasa Maciej SP Tuszewo 17,5

37 Bogusławski Michał SP Nidzica 17

38 Kosiński Marcel SP Nidzica 15

39 Kowalczyk Wojciech SP 2 Nidzica 15

40 Jeda Michał SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 14,5

41 Modelski Nikodem SP Nidzica 14,5

42 Naruniec Mateusz SP 3 Ostróda 14

43 Rudnicki Kacper SP Tyrowo 14

44 Puwalski Filip SP Tuszewo 14

45 Witkowski Igor SP Tyrowo 14

46 Modelski Tymoteusz SP Nidzica 13

47 Zielonka Robert SP 2 Ostróda 13

48 Maculewicz Michał SP 1 Nidzica 13

49 Kowalkowski Patryk SP Tuszewo 12,5

50 Kopański Bartosz SP Uzdowo 12,5

51 Sternicki Łukasz SP Tuszewo 12

52 Praksa Igor SP 3 Ostróda 12

53 Sokołowski Paweł SP Samborowo 12

54 Tuchulski Szymon SP 1 Ostróda 12

55 Ferens Jakub SP 3 Ostróda 12

56 Antolak Maciej ZSP 4 Ostróda 12

57 Bojarowski Wojciech SP Uzdowo 11,5

58 Szwarc Dorian SP Tuszewo 11

59 Knowski Szymon SP 2 Ostróda 10,5

60 Waszkiewicz Borys SP 1 Ostróda 10

61 Zieliński Jakub SP Uzdowo 9,5

62 Kopański Antoni SP Uzdowo 9,5

63 Cichewicz Adam SP 1 Ostróda 8,5

64 Jóźwiak Krzysztof SP Janowiec Kościelny 8,5

65 Sarnecki Dawid SP 1 Ostróda 8

66 Banacki Oskar SP Tyrowo 8

67 Lisowski Paweł SP 5 Ostróda 7,5

68 Olszewski Kacper SP Nidzica 7,5

69 Penkala Samson SP Tuszewo 7

70 Krajewski Paweł 7 Działdowo - 3 7

71 Kowalski Kamil SP 2 Nidzica 7

72 Walkowiak Wojciech SP 1 Ostróda 6,5

73 Stasiuk Igor SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 6

74 Grzebski Bartosz SP 1 Nidzica 6

75 Lipnicki Adam SP 1 Ostróda 6

76 Olszewski Piotr SP Nidzica 5,5

77 Musiałowski Jan SP 3 Ostróda 5

78 Ogrodnik Paweł SP Uzdowo 4,5

79 Wańkowicz Adam SP 3 Ostróda 4,5

80 Knowski Adam SP 2 Ostróda 4,5

81 Sokołowski Przemysław SP Tuszewo 4

82 Jaskorzyński Kacper SP 5 Ostróda 4

83 Kulesza Paweł SP Samborowo 3,5

84 Andrzejewski Jakub SP Ruszkowo 3

85 Cycyński Paweł SP 3 Ostróda 3

86 Rezmer Szymon SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 3

87 Krajewski Błażej SP 3 Działdowo 3

88 Luczek Artur ZSP 4 Ostróda 3

89 Burcon Maciej ZSP 4 Ostróda 2,5

90 Laskowski Mateusz SP 1 Ostróda 2,5

91 Adamkowski Bartłomiej SP 2 Nidzica 2,5

92 Szustek Jakub SP Ruszkowo 2,5

93 Kirwiel Stanisław SP 1 Ostróda 2

94 Krogulski Grzegorz SP Uzdowo 1,5

95 Polanowski Paweł ZSP 4 Ostróda 1,0

09liga

Dzieci do lat 7

1 Szwarc Filip Tuszewo 24

2 Zapałowski Jarosław Przedszkole 1 Ostróda 13

3 Szporko Miłosz Przedszkole 1 Ostróda 12

4 Cichewicz Karol Przedszkole Radość Ostróda 4

5 Polewiak Filip Przedszkole 1 Ostróda 2,5

6 Laskowski Maksymilian Przedszkole 1 Ostróda 1,0

7 Burcon Hanna Przedszkole 4 Ostróda 0,0

14liga

Klasyfikacje drużynowe

Szkoły podstawowe

1. SP Uzdowo - 219,5

2. SP 1 Ostróda - 199,0

3. SP 3 Ostróda - 188,0

4. ZSP 4 Ostróda - 141,5

5. SP Tuszewo - 138,0

5. SP nr 2 Ostróda - 138,0

7. SP 1 Nowe Miasto Lubawskie - 135,5

8. ZS nr 2 Nidzica - 106,5

9. SP Samborowo - 92,5

10. SP 15 Elbląg - 58,5

11. SP 1 Elbląg - 51,0

12. SP 21 Elbląg - 48,0

13. SP Tyrowo - 36,0

14. SP Janowiec Kościelny - 29,0

15. SP 4 Działdowo - 26,5

16. SP 16 Elbląg - 23,5

17. SP 2 Nowe Miasto Lubawskie - 17,5

18. SP 1 Nidzica - 16,0

19. SP 5 Ostróda - 14,5

20. SP 3 Nidzica - 10,5

21. SP 3 Działdowo - 10,0

22. SP Ruszkowo - 8,5

23. Akademicka SP Elbląg - 4,0

17liga

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie

1. Gim Samborowo - 111,0

2. LO Ostróda - 104,0

3. Gim nr 2 Działdowo - 95,5

4. Gim ZS Nidzica - 89,5

5. SP 3 (klasy gimnazjalne) Ostróda - 86,0

6. Gim Nowe Miasto Lubawskie - 48,0

7. ZSZ Działdowo - 47,5

8. ZSR Ostróda - 41,0

9. ZSP nr 4 (klasy gimnazjalne) Ostróda - 27,0

10. ZS nr 1 Działdowo - 19,0

11. LO nr 1 Działdowo - 14,0

39liga

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn