XXVIII Memoriał Jadwigi i Stanisława Leokajtis Olsztyn 2018 – Patroni patrzyli z góry i byli dumni

Fot. UKS Hetman Elbląg facebook

W niedziele (13 maja) w SDK Akces w Olsztynie odbył się XXVIII Memoriał Jadwigi i Stanisława Leokajtis z cyklu Grand-Prix województwa warmińsko-mazurskiego w szachach szybkich. Państwo Leokajtis to legendy królewskiej gry w regionie. Swej pasji poświęcili całe życie, dbali o najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Dlatego Memoriał co roku jest dużym wydarzeniem w środowisku szachistów.

Do rywalizacji przystąpiło 87 zawodniczek i zawodników, z czego zdecydowaną większość stanowili zawodnicy okręgu warmińsko-mazurskiego. Niespodzianek nie zanotowano. W klasyfikacji open zwyciężył Igor Janik (UKS Hetman Elbląg) przed Krzysztofem Budrewiczem (UKS Kopernik Olsztyn) i Arkadiuszem Kaczmarkiem (MKSz. Hetman-Pionier Kętrzyn). Wśród seniorów najlepszy okazał się Andrzej Maciejewski z Nakła, w grupie do lat 14 Szymon Trochimczuk (UKS Skoczek Elbląg, a wśród kobiet jego koleżanka klubowa Lidia Czarnecka.

Klasyfikacja open

1 Janik, Igor UKS Hetman Elbląg 8,0

2 Budrewicz, Krzysztof UKS KOPERNIK Olsztyn 7,5

3 Kaczmarek, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 7,0

4 Malczyk, Radosław UKS KOPERNIK Olsztyn 7,0

5 Maciejewski, Andrzej NOK Nakło 6,5

6 Rak, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 6,5

7 Renkowski, Piotr SzUKS Gostmat 83 Gostynin 6,5

8 Kupryjaniuk, Tomasz MLKS Ostródzianka Ostróda 6,5

9 Horodyski, Roman UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

10 Krzewski, Dariusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

.......................................

11 Krzywicki, Dariusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

12 Baturo, Tomasz MLKS Ostródzianka Ostróda 6,0

13 Baran, Dawid MLKS Ostródzianka Ostróda 6,0

15 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 6,0

16 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 6,0

18 Orłowski, Paweł LZS CKTiS Biskupiec 6,0

19 Jóźwik, Rafał MLKS Ostródzianka Ostróda 5,5

20 Trendowski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

21 Bielski, Jerzy UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

22 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

24 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 5,5

25 Gniado, Radosław UKS Hetman Elbląg 5,5

26 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

27 Hrymowicz, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

28 Daniszkowicz, Bohdan Pasłęk 5,0

29 Harasim, Wiesław Olsztyn 5,0

30 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

31 Sobich, Stanislaw LZS CKTiS Biskupiec 5,0

32 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

34 Młotkowski, Cezary Olsztyn 5,0

35 Krzywicki, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

36 Kwiatkowski, Andrzej Olsztyn 5,0

37 Rodziewicz-Bielewicz, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

38 Orłowski, Mirosław MLKS Ostródzianka Ostróda 5,0

40 Karpiński, Waldemar KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5,0

41 Kazimierczak, Roman Morąg 5,0

42 Falicki, Dariusz Olsztyn 4,5

43 Droś, Tomasz Morąg 4,5

44 Wojtkiewicz, Jan Olsztyn 4,5

45 Zielonka, Adam MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

47 Ingielewicz, Konrad LZS CKTiS Biskupiec 4,5

48 Liburski, Adam Olsztyn 4,5

50 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,0

51 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

52 Hennig, Grzegorz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

53 Grabowski, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

54 Grala, Stanisław LZS CKTiS Biskupiec 4,0

55 Pałasz, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

56 Zawadzki, Krzysztof KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,0

57 Letko, Paweł Olsztyn 4,0

58 Grądzki, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

60 Bittel, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

61 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,0

62 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

63 Kawa, Anna UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

64 Goździewski, Piotr Olsztyn 3,5

65 Dietrich, Paweł UKS KOPERNIK Olsztyn 3,5

66 Dwulat, Wiktor MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

67 Tarasionak, Arseni UKS KOPERNIK Olsztyn 3,5

68 Hertrampf, Piotr Biesal 3,5

69 Zawal, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

70 Suchocki, Jan UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

71 Dietrich, Grzegorz UKS KOPERNIK Olsztyn 3,0

72 Sadowski, Patryk MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

73 Bittel, Kacper UKS KOPERNIK Olsztyn 3,0

74 Gadkowski, Piotr UKS KOPERNIK Olsztyn 3,0

75 Walczak, Sławomir Różnowo 3,0

76 Zawal, Krzysztof UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

77 Kawa, Szymon UKS KOPERNIK Olsztyn 3,0

78 Tanona, Krzysztof Pasłęk 3,0

79 Letko, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

80 Goździewski, Bolesław UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

82 Tanona, Roman Pasłęk 2,5

83 Taranowicz, Patrycja UKS Trzydziestka Olsztyn 2,0

84 Grabowski, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 2,0

85 Rocławski, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 2,0

87 Wojtkiewicz, Joanna Olsztyn 1,0

Grupy wiekowe

Seniorzy 60+

1 Maciejewski, Andrzej NOK Nakło 6,5

2 Rak, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 6,5

3 Horodyski, Roman UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

do lat 18

1 Janik, Igor UKS Hetman Elbląg 8,0

2 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 6,0

3 Lendzion, Kamil KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 6,0

4 Trendowski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

5 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

6 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 5,5

do lat 14

1 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 6,0

2 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

3 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 5,5

4 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

5 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

6 Rodziewicz-Bielewicz, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

Kobiety

1 Czarnecka, Lidia UKS Skoczek Elbląg 5,5

2 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

3 Bulova, Tatiana Kaliningrad 4,5

4 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

5 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,0

6 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn