Festiwal Szachowy Wilkasy 2018 – Krzysztof Budrewicz w sobotę przed Białorusinami

Fot. gmina wilkasy

W miniony weekend (18/19 sierpnia) odbył się Festiwal Szachowy Wilkasy 2018. Głównymi punktami stały się dwa turnieje zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Warmii i Mazur. W sobotniej rywalizacji duży sukces odniósł Krzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn), który wyprzedził trójkę rywali zza wschodniej granicy. Niedzielny rewanż toczył się już pod dyktando szachistów z Grodna i Kaliningradu.

Dobrze wypadli młodzi szachiści UKS Trzydziestka Olsztyn: Michał Kozłowski i Michał Taranowicz, którzy nie tylko wygrali rywalizacje 14-latków, ale w open plasowali się w pierwszej dziesiątce, co przy tak mocnej i licznej stawce jest świadectwem ich talentu. Była to impreza szczególnie ważna dla reprezentantów Warmii i Mazur. Możliwość gry z bardzo wymagającymi przeciwnikami to na pewno możliwość okazja do podnoszenia swych umiejętności.

Wyniki

Turniej GP 1

1 Budrewicz, Krzysztof WM UKS KOPERNIK Olsztyn 7,5

2 Olhovik, Andrei Białoruś Grodno 7,0

3 Zhuck, Sergei Białoruś Grodno 7,0

4 Shkapenko, Pavel Rosja Kaliningrad 7,0

5 Skindzier, Saturnin WM SKS SMOL - BUD Giżycko 6,0

6 Denisik, Sergei Białoruś Grodno 6,0

7 Kotarski, Bartosz Łomża 6,0

8 Kozłowski, Andrzej MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

9 Ryszkiewicz, Adam UMKSz Jaćwież Suwałki 6,0

10 Filewicz, Przemysław MUKS Stoczek 45 Białystok 5,5

...........................

12 Rak, Tomasz WM UKS KOPERNIK Olsztyn 5,5

14 Malczyk, Radosław WM UKS KOPERNIK Olsztyn 5,0

15 Gniado, Radosław WM UKS Hetman Elbląg 5,0

17 Taranowicz, Michał WM UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

19 Kaznowska, Weronika WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

20 Rydzewski, Marceli UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

21 Jurek, Roman WM CWKS Vęgoria Węgorzewo 4,5

22 Ziehm, Robert WM UKS KOPERNIK Olsztyn 4,5

23 Grala, Stanisław WM LZS CKTiS Biskupiec 4,5

24 Plesiuk, Jan WM SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

25 Mróz, Tadeusz WM CWKS Vęgoria Węgorzewo 4,0

26 Zawadzki, Krzysztof WM KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,0

28 Kwiatkowski, Andrzej WM Olsztyn 4,0

29 Taranowicz, Zofia WM UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

30 Sawicki, Jan WM SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

31 Suchocki, Jan WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

32 Grądzki, Artur WM MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

34 Kaznowska, Kinga WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

35 Bardziński, Sławomir WM MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5

36 Kawa, Anna WM UKS KOPERNIK Olsztyn 3,5

40 Wolski, Antoni WM CWKS Vęgoria Węgorzewo 3,0

41 Grądzki, Arkadiusz WM MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

42 Kawa, Szymon WM UKS KOPERNIK Olsztyn 2,0

U14

1 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

2 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

3 Suchocki, Jan UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

Senior 60+

1 Rak, Tomasz POL R 2016 2200 UKS KOPERNIK Olsztyn 5,5

2 Grabowski, Czesław POL R 1535 1800 MPZSzach Kraków 5,0

3 Plesiuk, Jan POL R 1596 2200 SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

Kobiety

1 Malukha, Alena Grodno 5,0

2 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

3 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

Turniej GP2

1 Zhuck, Sergei Białoruś Grodno 7,5

2 Shkapenko, Pavel Rosja Kaliningrad 7,5

3 Olhovik, Andrei Białoruś Grodno 7,5

4 Malczyk, Radosław WM UKS Kopernik Olsztyn 6,0

5 Kozłowski, Michał WM UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

6 Kotarski, Bartosz Łomża 5,5

7 Skindzier, Saturnin WM SKS SMOL - BUD Giżycko 5,5

8 Budrewicz, Krzysztof WM UKS Kopernik Olsztyn 5,5

9 Kozłowski, Andrzej MUKS Stoczek 45 Białystok 5,5

10 Kozłowski, Paweł MUKS Stoczek 45 Białystok 5,5

...............................

12 Taranowicz, Michał WM UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

15 Rak, Tomasz WM UKS Kopernik Olsztyn 5,0

17 Suchocki, Jan WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

18 Taranowicz, Zofia WM UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

19 Gniado, Radosław WM UKS Hetman Elbląg 4,5

20 Plesiuk, Jan WM SKS SMOL - BUD Giżycko 4,5

21 Kitewski, Bartosz WM UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

22 Bardziński, Sławomir WM MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

23 Jurek, Roman WM CWKS Vęgoria Węgorzewo 4,5

24 Zawadzki, Krzysztof WM KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,5

25 Sapierzyński, Tadeusz WM MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

26 Rydzewski, Marceli WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

27 Niklas, Michał WM SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

28 Sawicki, Jan WM SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

29 Mróz, Tadeusz WM CWKS Vęgoria Węgorzewo 4,0

30 Grądzki, Artur WM MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

31 Olejarz, Włodzimierz WM CWKS Vęgoria Węgorzewo 4,0

32 Kawa, Anna WM UKS Kopernik Olsztyn 4,0

33 Ziehm, Robert WM UKS Kopernik Olsztyn 3,5

34 Bohdanowicz, Nikola WM UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

35 Grala, Stanisław WM LZS CKTiS Biskupiec 3,0

36 Kaznowska, Kinga WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

37 Wolski, Antoni WM CWKS Vęgoria Węgorzewo 3,0

39 Niklas, Ignacy WM SKS SMOL - BUD Giżycko 3,0

40 Kawa, Szymon WM UKS Kopernik Olsztyn 2,5

U14

1 Kozłowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

2 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

3 Suchocki, Jan UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

Senior 60+

1 Grabowski, Czesław MPZSzach Kraków 5,5

2 Rak, Tomasz UKS Kopernik Olsztyn 5,0

3 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4,5

Kobiety

1 Malukha, Alena Grodno 5,5

2 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

3 Kawa, Anna UKS Kopernik Olsztyn 4,0

Gmina Giżycko

1 Niklas, Michał SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

2 Niklas, Ignacy SKS SMOL - BUD Giżycko 3,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn