Turniej o Puchar Burmistrza Węgorzewa 2018 – Grand Prix na finiszu, każdy punkt na wagę złota

Fot. 11 mpa facebook

Dobiega końca cykli turniejów szachowych o Grand Prix Warmii i Mazur. W minioną niedzielę (30 września) odbyła się impreza o Puchar Burmistrza Węgorzewo, którą wygrał olsztynianin w barwach UKS Gostmat Gistynin Piotr Renkowski. Za nim znaleźli się dwaj zawodnicy zza wschodniej granicy, a następnie lider klasyfikacji generalnej Grand PrixKrzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn).

W Węgorzewie poszczególne klasyfikacje wygrali: Kobiety: Nikola Bohdanowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn), U18: Bartosz Trzeciak (Ostródzianka), U14: Weronika Kaznowska (Debiut dziesiątka Olsztyn), Nestor: Stanisław Samsel: CKTiS Biskupiec.

W klasyfikacji Grand Prix Warmii i Mazur prowadzi wspomniany już Krzysztof Budrewicz przed Radosławem Malczykiem (UKS Kopernik Olsztyn) i kolejnym szachistą tego klubu Tomaszem Rakiem. W klasyfikacji drużynowej liderem jest UKS Kopernik przed UKS Trzydziestka Olsztyn i UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn.

Klasyfikacja open

1 Renkowski, Piotr SzUKS Gostmat 83 Gostynin 7.5

2 Shkapenko, Pavel MLKS Nadnarwianka Pułtusk 7.5

3 Olhovik, Andrei Grodno 7.0

4 Budrewicz, Krzysztof UKS KOPERNIK Olsztyn 6.5

5 Trzeciak, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 6.5

6 Zhuck, Sergei Grodno 6.5

7 Kotarski, Bartosz UKS KOPERNIK Olsztyn 6.5

8 Malczyk, Radosław UKS KOPERNIK Olsztyn 6.0

9 Trendowski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6.0

10 Samsel, Stanisław LZS CKTiS Biskupiec 6.0

11 Plesiuk, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5.5

12 Ziehm, Robert UKS KOPERNIK Olsztyn 5.5

13 Jurek, Roman CWKS Vęgoria Węgorzewo 5.5

14 Orłowski, Mirosław MLKS Ostródzianka Ostróda 5.5

16 Klimiuk, Paweł MLKS Ostródzianka Ostróda 5.0

17 Grala, Stanisław LZS CKTiS Biskupiec 5.0

18 Bardziński, Sławomir MLKS Ostródzianka Ostróda 5.0

19 Olender, Roman LZS CKTiS Biskupiec 5.0

20 Rękawek, Lech LZS CKTiS Biskupiec 5.0

21 Bohdanowicz, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

23 Daniszkowicz, Bohdan MLKS Ostródzianka Ostróda 4.5

24 Taranowicz, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

25 Rydzewski, Marceli UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.5

26 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4.5

27 Wolski, Antoni CWKS Vęgoria Węgorzewo 4.5

28 Sapierzyński, Tadeusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

29 Sawicki, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4.5

30 Olechnowicz, Szymon Węgorzewo 4.0

31 Olejarz, Włodzimierz CWKS Vęgoria Węgorzewo 4.0

32 Rydzewski, Pawel Olsztyn 4.0

33 Januszewicz, Kamil Węgorzewo 4.0

34 Kawa, Szymon UKS KOPERNIK Olsztyn 4.0

35 Komar, Mieczysław Węgorzewo 4.0

36 Rocławski, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.0

37 Pasztor, Monika Radzieje 4.0

38 Matuszewicz, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

39 Piwnicki, Antoni MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.5

40 Klimiuk, Kamil Ostróda 3.0

41 Karczmarz, Maksymilian Radzieje 3.0

43 Sadowski, Patryk MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3.0

44 Kumor, Andrzej Węgorzewo 3.0

45 Mendalka, Kinga Radzieje 3.0

46 Cybulska, Aleksandra Węgorzewo 2.5

47 Dalkowska, Beata Węgorzewo 2.5

48 Olechnowicz, Patryk Węgorzewo 2.0

49 Bratkowski, Igor Radzieje 2.0

50 Pasztor, Robert Radzieje 0.0

Fot. 11 mazurski pułk artylerii facebook

Kobiety

1 Bohdanowicz, Nikola 5.0

2 Taranowicz, Zofia 4.5

3 Kaznowska, Weronika 4.5

U18

1 Trzeciak, Bartosz 6.5

2 Trendowski, Michał 6.0

3 Bohdanowicz, Nikola 5.0

U14

1 Kaznowska, Weronika 4.5

2 Olechnowicz, Szymon 4.0

3 Kawa, Szymon 4.0

Nestor

1 Samsel, Stanisław 6.0

2 Plesiuk, Jan 5.5

3 Grabowski, Czesław 5.0

Klasyfikacja Grand Prix po 14 turniejach

1 BUDREWICZ, Krzysztof 1987 83,5

2 MALCZYK, Radosław 1984 78,5

3 RAK, Tomasz 1955 72,5

4 TARANOWICZ, Michał 2006 67,0

5 PLESIUK, Jan 1937 64,0

6 DANISZKOWICZ, Bohdan 1935 55,5

7 GNIADO, Radosław 1983 54,5

8 TARANOWICZ, Zofia 2003 54,0

9 BARDZIŃSKI, Sławomir 1975 52,5

10 GRALA, Stanisław 1960 52,0

Klasyfikacja drużynowa

1 UKS KOPERNIK 331,0

2 UKS Trzydziestka Olsztyn 274,0

3 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 273,0

4 MLKS Ostródzianka Ostróda 253,5

5 LZS CKTiS Biskupiec 239,5

6 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 206,0

7 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 184,0

8 SKS SMOL - BUD Giżycko 151,0

9 UKS Hetman Elbląg 103,0

10 MKS Mrągowia Mrągowo 97,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn