Liga Szkolna (3) w Olsztynie 2018/19 – Świątecznych liderów znamy, ale to jeszcze nie koniec

Fot. nadesłane

W sobotę (15 grudni). w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 (Olsztyn ul. Wańkowicza 1) odbyła się trzecia kolejka organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w OlsztynieOtwartych Mistrzostw Olsztyna w szachach szybkich szkół (młodzież nazywa te rozgrywki ligą szkolną). Wzięło w niej udział 12 dziewcząt i 40 chłopców ze szkół Olsztyna i województwa.

Uczestnicy zawodów podzieleni są na trzy grupy (ligi). W trakcie jednodniowych zawodów szachiści rozgrywają w lidze I i II po osiem rund, a w lidze III – sześć. Prowadzone są klasyfikacje indywidualne (oddzielnie dziewczynki i chłopcy) oraz drużynowe z podziałem na typy szkół: oddzielnie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe (do tej punktacji brane są cztery najlepsze wyniki uzyskane przez uczniów danej szkoły).

Wyniki trzeciej kolejki:

a) klasyfikacja indywidualna:

- dziewczęta:

1. Weronika Kaznowska (Gimnazjum 5 Olsztyn),

2. Magdalena Filipiak (ZSP Stawiguda),

3. Maja Podchul (KSP Olsztyn);

- chłopcy:

1. Michał Kozłowski (KSP Olsztyn),

2. Bartosz Kitewski (SP 2 Olsztyn),

3. Bartosz Tokarski (IV LO Olsztyn).

b) klasyfikacja drużynowa:

1 KSP Olsztyn

2 SP 2 Olsztyn

3 SP 29 Olsztyn,

Szkoły ponadgimnazjalne:

1 LO IV

LO II

ZSE-H Olsztyna.

Po trzech kolejkach indywidualnie:

a) dziewczęta:

- szkoły podstawowe:

1 Magdalena Filipiak (ZSP Stawiguda)

2 Maja Podchul (KSP Olsztyn)

3 Patrycja Taranowicz (SP 2 Olsztyn)

- gimnazja:

1. Weronika Kaznowska (Gimnazjum 5 Olsztyn)

2. Hanna Trzaskowska (Gimnazjum 22 Olsztyn)

3. Zofia Taranowicz (Gimnazjum 22 Olsztyn)

- ponadpodstawowe:

1. Anita Daliga (LO II Olsztyn)

2. Weronika Milewicz (ZSE-H Olsztyn).

b) chłopcy:

- szkoły podstawowe:

1. Michał Kozłowski (KSP Olsztyn)

2. Michał Taranowicz (SP 2 Olsztyn)

3. Bartosz Kitewski (SP 2 Olsztyn)

- gimnazja:

1. Jan Brzozowski(Gimnazjum 23 Olsztyn)

2. Gerard Gallas (Gimnazjum 23 Olsztyn)

3. Piotr Hertrampf (Gimnazjum 5 Olsztyn)

- ponadpodstawowe:

1. Bartosz Tokarski (LO IV Olsztyn)

2. Mateusz Porębiak (LO IV Olsztyn)

3. Marcel Luszowski (LO II Olsztyn).

Drużynowo:

- szkoły podstawowe:

1. SP 2 Olsztyn

2. KSP Olsztyn

3. SP 22 Olsztyn

- szkoły ponadpodstawowe:

1. LO IV Olsztyn

2. LO II Olsztyn

3. ZSE-H Olsztyn.

Było to ostatnie spotkanie młodych szachistów w tym roku kalendarzowym. Kolejna runda rozgrywek 12 stycznia 2019 r., na którą organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z całego województwa lubiące spędzać czas z szachowymi armiami.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn