Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich 2018 – UKS Kopernik wziął prawie wszystko

Fot. uks kopernik olsztyn facebook

Turniejem finałowym w Kętrzynie (16 grudnia) zakończono oficjalnie Grand Prix Warmii i mazur w Szachach Szybkich w roku 2018. Cykl obejmował 15 punktowanych turniejów rozlokowanych w wielu miastach województwa, w których uczestnicy (sklasyfikowano ich ponad 300) skrzętnie zbierali punkty. Najwięcej zebrał ich Krzysztof Budrewicz przed Radosław Malczykiem i Tomaszem Rakiem (wszyscy UKS Kopernik).

Cała trójka i pozostali szachiści tej sekcji przyczynili się do zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej, gdzie drugie miejsce zajął UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, a trzecie UKS Trzydziestka Olsztyn. Finałowa impreza w Kętrzyna, której wyniki nie liczyły się do klasyfikacji generalnej, miała bardziej charakter gali. Była okazja do wręczenia trofeów. Rywalizację na szachownicy wygrał Krzysztof Budrewicz potwierdzając, że główna nagroda Grans Prix znalazła się w godnych rękach.

Finał Grand Prix Warmii i Mazur w Kętrzynie

Open

1 BUDREWICZ, Krzysztof UKS KOPERNIK Olsztyn 9,0

2 KRZYWICKI, Dariusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 8,0

3 PLESIUK, Andrzej SKS SMOL - BUD Giżycko 6,5

4 MALCZYK, Radosław UKS KOPERNIK Olsztyn 6,5

5 KACZMAREK, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,5

6 INGIELEWICZ, Konrad LZS CKTiS Biskupiec 6,5

7 GOSIEWSKI, Piotr MKS Mrągowia Mrągowo 6,5

8 DIETRICH, Paweł UKS KOPERNIK Olsztyn 6,0

9 GRABARCZYK, Sylwester LZS CKTiS Biskupiec 6,0

10 TRZECIAK, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 6,0

11 TARANOWICZ, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

12 BITTEL, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 6,0

13 SAPIERZYŃSKI, Tadeusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,0

14 RAK, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 5,5

15 BARAN, Dawid MLKS Ostródzianka Ostróda 5,5

16 LESIŃSKI, Zdzisław MKS Mrągowia Mrągowo 5,5

17 KLIMIUK, Paweł MLKS Ostródzianka Ostróda 5,5

18 GRĄDZKI, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

19 ZIEHM, Robert UKS KOPERNIK Olsztyn 5,5

20 PORĘBIAK, Mateusz UKS KOPERNIK Olsztyn 5,0

21 PLESIUK, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5,0

22 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

23 DOGIEL, Leszek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

24 DROŚ, Tomasz LZS CKTiS Biskupiec 5,0

25 ZIELONKA, Adam MLKS Ostródzianka Ostróda 5,0

26 GRALA, Stanisław LZS CKTiS Biskupiec 5,0

27 RĘKAWEK, Lech LZS CKTiS Biskupiec 5,0

28 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

29 BARDZIŃSKI, Sławomir MLKS Ostródzianka Ostróda 5,0

30 SAMSEL, Stanisław LZS CKTiS Biskupiec 5,0

31 ROSIŃSKI, Dariusz MKS Mrągowia Mrągowo 5,0

32 OLENDER, Roman LZS CKTiS Biskupiec 5,0

33 KRZYWICKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,5

34 RODZIEWICZ-BIELEWICZ, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,5

35 ŁAZARCZYK, Adam LZS CKTiS Biskupiec 4,5

36 TARANOWICZ, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

37 KAWA, Anna UKS KOPERNIK Olsztyn 4,5

38 SAWICKI, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4,5

39 ŻÓŁKIEWSKI, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

40 PACHO, Maria MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

41 DANISZKOWICZ, Bohdan MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

42 DIETRICH, Grzegorz UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

43 WOŹNIAK, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

44 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

45 ŚWIDEREK, Krzysztof Mrągowo 4,0

46 JĘDRAŚ, Maciej Szczytno 4,0

47 KAWA, Szymon UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

48 PIWNICKI, Antoni MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

49 HARTLIŃSKI, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

50 BAJNO, Jakub MKS Mrągowia Mrągowo 4,0

U14

1 DIETRICH, Paweł UKS KOPERNIK Olsztyn 6,0

2 TARANOWICZ, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

3 GRĄDZKI, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,5

U18

1 DIETRICH, Paweł UKS KOPERNIK Olsztyn 6,0

2 TRZECIAK, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 6,0

3 TARANOWICZ, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

60+

1 SAPIERZYŃSKI, Tadeusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,0

2 RAK, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 5,5

3 PLESIUK, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 5,0

Kobiety

1 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

2 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

3 TARANOWICZ, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

Klasyfikacja generalna Grand Prix - indywidualna (czołowa dwudziestka)

1 BUDREWICZ, Krzysztof (1987) 102,0

2 MALCZYK, Radosław (1984) 91,5

3 RAK, Tomasz (1955) 84,0

4 TARANOWICZ, Michał (2006) 79,0

5 PLESIUK, Jan (1937) 74,0

6 DANISZKOWICZ, Bohdan (1935) 67,5

7 KRZYWICKI, Dariusz (1963) 65,0

8 TRZECIAK, Bartosz (2000) 63,0

8 GRALA, Stanisław (1960) 63,0

8TARANOWICZ, Zofia (2003) 63,0

11 BARDZIŃSKI, Sławomir (1975) 62,5

12 GNIADO, Radosław (1983) 60,0

13 BOHDANOWICZ, Nikola (2001) 55,0

13 JANIK, Igor (2000) 55,0

15 KAZNOWSKA, Weronika (2004) 54,5

16 GRĄDZKI, Artur (2008) 51,0

17 KAWA, Anna (2008) 50,5

18 INGIELEWICZ, Konrad (1990) 48,5

19 DROŚ, Tomasz (1987) 46,5

Sklasyfikowano 324 zawodników

Klasyfikacja drużynowa

1 UKS KOPERNIK Olsztyn 400,5

2 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 335,0

3 UKS Trzydziestka 331,0

4 MLKS Ostródzianka Ostróda 318,5

5 LZS CKTiS Biskupiec 308,0

6 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 260,0

7 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 192,0

8 SKS SMOL - BUD Giżycko 183,0

9 MKS Mrągowia Mrągowo 139,0

10 UKS Hetman Elbląg 117,0

11 CWKS Vęgoria Węgorzewo 84,5

12 UKS UZDOWO 71,5

13 UKS Skoczek Elbląg 64,0

14 KSz START Elbląg 22,0

15 KS Odrodzenie Szczytno 8,5

16 MLKS Czarni Olecko 4,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn