XXI Kętrzyński Festiwal Szachowy 2018 – Dariusz Krzywicki przegrał na finiszu, są sukcesy w innych klasyfikacjach

Fot. warmińsko-mazurski związek szachowy/Andrzej Gula

W niedzielę (30 grudnia) zakończył się   XXI Kętrzyński Festiwal Szachowy – jedna z najbardziej prestiżowych imprez w regionie w tej dyscyplinie. W sumie rywalizowało 113 zawodniczek i zawodników z całego kraju w trzech grupach. W turnieju open startowało 65 szachistów, w tym wiele znanych nazwisk, w grupie B (U14) - 26, a w grupie C (U10) - 22  W rywalizacji głównej drugie miejsce zajął Dariusz Krzywicki (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn).

Przez długi czas prowadził w klasyfikacji turnieju głównego Dariusz Krzywicki (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn), który jednak zremisował w przedostatniej i stracił przodownictwo na rzecz Witosława Walkusza (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny). Tracił do niego pół punktu i spotkał się w bezpośrednim pojedynku w dziewiątej rundzie. Musiał wygrać, ale spotkanie zakończyło się remisem, który premiował Walkusza. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów Warmii i Mazur: Arkadiusz Kaczmarek (MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn) na ósmej pozycji i Radosław Malczyk (UKS Kopernik Olsztyn), który zamknął tę część klasyfikacji.

W wyodrębnionych grupach zwycięstwo wśród seniorów odniósł Zbigniew Szymczak (LZS CKTiS Biskupiec), w U16 Paweł Strepikowski (UKS Trzydziestka Olsztyn)

W turnieju Open do 14 lat triumfował Michał Taranowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn), a w turnieju open do 10 lat Tomasz Morysiński (UKS KOPERNIK Olsztyn).

Wyniki

Turniej Open A

1 WALKUSZ, Witosław KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 7,0

2 KRZYWICKI, Dariusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

3 MACIAGA, Marcin UKS TSz Zieloni Zielonka 6,5

4 KOLASIŃSKI, Krzysztof KSz Polonia Wrocław 6,5

5 KRASIEWICZ, Robert UKS TSz Zieloni Zielonka 6,0

6 ZIELIŃSKI, Wojciech UKS Zawisza Kolbudy 6,0

7 FILEWICZ, Radosław MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

8 KACZMAREK, Arkadiusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 6,0

9 RENKOWSKI, Piotr SzUKS Gostmat 83 Gostynin 6,0

10 MALCZYK, Radosław UKS Kopernik Olsztyn 6,0

..........................................

12 SZYMCZAK, Zbigniew LZS CKTiS Biskupiec 6,0

15 TRENDOWSKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

16 WOJTUNIK, Maciej UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

19 BARAN, Dawid MLKS OSTRÓDZIANKA OSTRÓDA 5,5

20 STREPIKOWSKI, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

22 ORŁOWSKI, Paweł LZS CKTiS Biskupiec 5,5

23 SIWOŃ, Zbigniew Elbląg 5,5

25 WARCABA, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

26 ŻÓŁKIEWSKI, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

27 KRZYWICKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

28 ŻEMAJKO, Łukasz LZS CKTiS Biskupiec 5,0

30 KRAŚNIEWSKI, Maciej UKS UZDOWO 4,5

32 CZARNECKA, Lidia UKS Skoczek Elbląg 4,5

33 KITEWSKI, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

35 MALCZYK, Aleksander MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,5

36 SOBICH, Stanislaw LZS CKTiS Biskupiec 4,5

37 KORECKI, Piotr UKS Kopernik Olsztyn 4,5

38 KRAŚNIEWSKI, Szymon UKS UZDOWO 4,0

39 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

40 KONEWKO, Konrad MLKS Czarni Olecko 4,0

41 ZIEHM, Robert UKS Kopernik Olsztyn 4,0

42 TRZECIAK, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

43 PLESIUK, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

44 ZIELONKA, Adam MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

48 ORŁOWSKI, Mirosław MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5

49 PIELACH, Jacek Samborowo 3,5

50 PROBOSZCZ, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

51 DOGIEL, Leszek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

52 ZAWADZKI, Krzysztof KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3,5

53 DIETRICH, Paweł UKS Kopernik Olsztyn 3,5

54 GRĄDZKI, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

55 JĘDRAŚ, Maciej Szczytno 3,0

56 OWIERCZUK, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

57 MATUSZEWICZ, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

59 CIS, Krzysztof Barczewo 3,0

60 DIETRICH, Grzegorz UKS Kopernik Olsztyn 3,0

61 DZIODKO, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 2,5

62 RUDZIŃSKI, Damian NIDZICA 2,5

63 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,0

64 TRZASKOWSKI, Tomasz WMZSzach Olsztyn 2,0

65 LEWANDOWSKI, Jakub NIDZICA 1,5

Senior 60+

1 SZYMCZAK, Zbigniew LZS CKTiS Biskupiec 6,0

2 PLESIUK, Jan SKS SMOL - BUD Giżycko 4,0

3 DOGIEL, Leszek MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

4 MATUSZEWICZ, Ryszard MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

5 TRZASKOWSKI, Tomasz WMZSzach Olsztyn 2,0

U18

1 FILEWICZ, Radosław MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

2 TRENDOWSKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

3 STREPIKOWSKI, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

4 KAŁUZA, Maksymilian UKS TSz Zieloni Zielonka 5,0

5 WARCABA, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

6 ŻÓŁKIEWSKI, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

......................................

7 KRZYWICKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

9 KRAŚNIEWSKI, Maciej UKS UZDOWO 4,5

11 CZARNECKA, Lidia UKS Skoczek Elbląg 4,5

12 KITEWSKI, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

14 KRAŚNIEWSKI, Szymon UKS UZDOWO 4,0

15 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

16 TRZECIAK, Bartosz MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

17 ZIELONKA, Adam MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

20 PROBOSZCZ, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

21 DIETRICH, Paweł UKS Kopernik Olsztyn 3,5

22 GRĄDZKI, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

23 OWIERCZUK, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

25 DZIODKO, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 2,5

26 RUDZIŃSKI, Damian NIDZICA 2,5

27 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,0

28 LEWANDOWSKI, Jakub NIDZICA 1,5

U16

1 STREPIKOWSKI, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

2 KAŁUZA, Maksymilian UKS TSz Zieloni Zielonka 5,0

3 ŻÓŁKIEWSKI, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

4 KRZYWICKI, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

5 TRZASKOWSKA, Hanna KS LAURA Chylice 5,0

6 KRAŚNIEWSKI, Maciej UKS UZDOWO 4,5

.............................

8 CZARNECKA, Lidia UKS Skoczek Elbląg 4,5

9 KITEWSKI, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

11 KRAŚNIEWSKI, Szymon UKS UZDOWO 4,0

12 ZIELONKA, Adam MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

15 PROBOSZCZ, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

16 DIETRICH, Paweł UKS Kopernik Olsztyn 3,5

17 GRĄDZKI, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

18 OWIERCZUK, Szymon MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,0

20 DZIODKO, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 2,5

21 RUDZIŃSKI, Damian NIDZICA 2,5

22 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,0

23 LEWANDOWSKI, Jakub NIDZICA 1,5

Kobiety

1 BĘBNIK, Małgorzata UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 5,5

2 TRZASKOWSKA, Hanna KS LAURA Chylice 5,0

3 CZARNECKA, Lidia UKS Skoczek Elbląg 4,5

4 BOHDANOWICZ, Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

5 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,0

Turniej Open B (U14)

1 TARANOWICZ, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 7,5

2 LIŚKIEWICZ, Jakub UKS Gedanensis Gdańsk 7,0

3 MOSSAKOWSKI, Jakub TKKF Promyk Ciechanów 5,0

4 RASZKOWSKI, Wiktor MLKS Czarni Olecko 5,0

5 TARASIONAK, Arseni UKS KOPERNIK Olsztyn 5,0

6 FIL, Grzegorz SSz Debiut GCK Giżycko 5,0

..................................................

7 WOŹNIAK, Mateusz MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5,0

9 SUCHOCKI, Jan UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,5

10 GAŁĘZIEWSKI, Olaf NIDZICA 4,5

12 KIESZEK, Weronika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

13 KAWA, Szymon UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

14 KUŁAK, Kornelia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

15 DWULAT, Wiktor MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

16 KAZNOWSKA, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,5

17 SZUBSTARSKA, Dominika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

19 HARTLIŃSKI, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 3,5

20 KAWA, Anna UKS KOPERNIK Olsztyn 3,0

21 SURAJ, Maja Barczewo 3,0

22 ZAWAL, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 2,5

23 TRZASKOWSKI, Marek Olsztyn 2,5

24 FIL, Anna SSz Debiut GCK Giżycko 2,5

25 SUGIER, Maciej 2,0

26 SUGIER, Natalia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1,5

Turniej Open C (U10)

1 MORYSIŃSKI, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 7,5

2 RODZIEWICZ-BIELEWICZ, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 7,5

3 STOBIECKI, Krzysztof UKS Trzydziestka Olsztyn 6,5

4 BREWKA, Fryderyk UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

5 TARASIUK, Dawid UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

6 BITTEL, Kacper UKS KOPERNIK Olsztyn 5,5

.............................

7 MORYSIŃSKI, Franciszek UKS KOPERNIK Olsztyn 5,0

8 ŚWIĘTOŃ, Wojciech Kętrzyn 5,0

10 ZAWAL, Krzysztof UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

11 KRAŚNIEWSKA, Zofia UKS UZDOWO 4,5

12 KRAŚNIEWSKI, Grzegorz Węgorzewo 4,5

13 TARASIUK, Dominik UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

14 DZIODKO, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4,0

16 SZUBSTARSKA, Zofia MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

17 ROCŁAWSKI, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

18 WILCZEWSKA, Karolina UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

19 GOLONKO, Szymon SSz Debiut GCK Giżycko 3,5

20 ŚWIĘTOŃ, Grzegorz Kętrzyn 3,5

21 FILIPIAK, Monika MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1,0

22 SKRABOWSKI, Radosław SSz Debiut GCK Giżycko* 0,0

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn