Szkolna Liga Szachowa (4) Ostróda 2018/19 – Młodzież garnie się do „królewskiej gry”

Fot. Zbigniew Ratajczak (ilustracja)

W sobotę (5 stycznia) odbył się czwarty etap Szkolnej Ligi Szachowej w Ostródzie (sezon 2018/19). Zasięg imprezy jest z miesiąca na miesiąc większy. To nie tylko Ostróda, do rywalizacji włączają się kolejne miejscowości: Elbląg, Działdowo, Uzdowo, Samborowo, Tuszewo, Iława, Janowiec Kościelny. Wszędzie znajdują się animatorzy tej pięknej dyscypliny, które zachęcają młodzież do gry.

W czwartym turnieju triumfowali: w I lidze: Maciej Kietys (SP 3 Ostróda), w II: Olaf Gałęziewski (SP Janowiec Kościelny), w III Mateusz Bartczak (SP Lubawa). Liderami klasyfikacji generalnych są w kat. szkół średnich i roczników gimnazjalnych: Katarzyna Żmijewska (Gim. Samborowo) i Jakub Stepnowski (LO Nidzica), w kat. szkół podstawowych: Anna Maślewska (ZSP 4 Ostróda) i Maciej Kietrys (SP 3 Ostróda). W rywalizacji zespołowej w kat. szkół podstawowych prowadzi: SP 1 Ostróda przed ZSP 4 Ostróda i SP 2 Ostróda, natomiast w kat. szkół średnich i gimnazjów: Gimnazjum Samorowo przed Gimnazjum 2 Działdowo i LO Nidzica.

Wyniki IV etapu

I liga

1 Kietrys, Maciej SP 3 Ostróda 7,0

2 Zielonka, Adam SP 2 Ostróda 6,0

3 Lewandowski, Jakub SP 2 Nidzica 4,5

4 Maślewska, Anna ZSP 4 Ostróda 4,5

5 Grembocka, Zuzanna SP 1 Ostróda 4,0

6 Szwarc, Cyprian SP Tuszewo 3,5

7 Mikołajczyk, Marcel SP 1 Ostróda 3,5

8 Stepnowski, Jakub LO Ostróda 3,5

9 Zapałowska, Wiktoria SP 1 Ostróda 3,5

10 Kulesza, Michalina SP Samborowo 3,5

11 Pielach, Bartosz ZSZ Ostróda 3,5

12 Kulawik, Maciej Gimn. 2 w Działdowie 3,0

13 Rudziński, Damian LO Nidzica 3,0

14 Grzonkowski, Jerzy LO Iława 3,0

15 Majewski, Sebastian Gimn. 2 w Działdowie 2,0

16 Maślewski, Szymon ZSP 4 Ostróda 2,0

17 Klimiuk, Kamil SP 2 Ostróda 1,5

18 Czerniak, Wojciech ZSR Ostróda 1,5

14liga

II liga

1 Gałęziewski, Olaf SP Janowiec Kościelny 6,0

2 Kulawik, Michał SP 4 w Działdowie 5,5

3 Sobotka, Łukasz SP Uzdowo 5,0

4 Skolmowski, Sebastian Gimn. w Samborowie 4,5

5 Żmijewska, Katarzyna Gimn. w Samborowie 4,5

6 Kraśniewska, Zofia SP Uzdowo 4,0

7 Zieliński, Bartosz SP 21 Elbląg 4,0

8 Wolski, Bartłomiej ZSP 4 w Ostródzie 4,0

9 Witkowski, Igor SP Tyrowo 4,0

10 Karkut, Jakub SP 1 Ostróda 3,5

11 Kosek, Dawid SP 1 Działdowo 3,0

12 Zalewski, Dominik Gimn. w Samborowie 3,0

13 Stepnowski, Maciej ZSP 4 w Ostródzie 3,0

14 Olszewski, Mateusz SP 3 Ostróda 3,0

15 Knowski, Szymon SP 2 Ostróda 3,0

16 Szporko, Miłosz SP 1 Ostróda 2,5

17 Koszacka, Maja SP 1 Ostróda 2,5

18 Hładyszewski, Bartosz SP 1 Ostróda 2,0

19 Jankowski, Filip SP 3 Ostróda 2,0

20 Majewski, Amadeusz SP Uzdowo 1,0

04liga

III liga

1 Bartczak, Mateusz SP Lubawa 6.5

2 Maćkiewicz, Filip SP Tuszewo 5.5

3 Car, Martyna SP 3 Ostróda 5.0

4 Sternicki, Łukasz SP Tuszewo 5.0

5 Szwarc, Filip SP Tuszewo 4.5

6 Kopeć, Bartosz SP 1 Ostróda 4.5

7 Zapałowski, Jarosław SP 1 Ostróda 4.0

8 Batyk, Aleksandra SP 1 Ostróda 4.0

9 Majewski, Jan SP Uzdowo 4.0

10 Szwarc, Dorian SP Tuszewo 4.0

11 Pawlak, Paweł SP Samborowo 4.0

12 Sikorski, Michal SP 2 Ostróda 3.5

13 Zieliński, Jakub SP Uzdowo 3.5

14 Czacharowski, Adam SP 1 Ostróda 3.5

15 Hermanowski, Oskar Gimnazjum w Samborowie 3.5

16 Waszkiewicz, Borys SP 1 Ostróda 3.0

17 Jankowski, Hubert SP 1 Ostróda 3.0

18 Szalis, Bartosz SP 2 Nidzica 3.0

19 Antolak, Maciej SP 4 Ostróda 3.0

20 Kosek, Aleksandra SP Uzdowo 2.5

21 Nowicki, Artur SP 1 Ostróda 2.5

22 Knowski, Adam SP 2 Ostróda 2.5

23 Kopański, Antoni UKS UZDOWO 2.5

24 Lipnicki, Adam SP 1 Ostróda 2.0

25 Kulawik, Magda SP 1 Działdowo 1.0

05liga

Klasyfikacje po IV zjeździe

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie

Dziewczęta

1 Żmijewska Katarzyna Gim. Samborowo 14.0

2 Car Matyna Gim.3 Ostróda 9.0

Chłopcy

1 Stepnowski, Jakub LO Ostróda 29.5

2 Rudziński, Damian LO Nidzica 29.5

3 Majewski, Sebastian Gimn. 2 w Działdowie 29.0

4 Kulawik, Maciej Gimn. 2 w Działdowie 29.0

5 Pielach, Bartosz ZSZ Ostróda 28.5

6 Czerniak, Wojciech ZSR Ostróda 24.5

7 Skolmowski, Sebastian Gimn. w Samborowie 20.0

8 Zalewski, Dominik Gimn. w Samborowie 19.0

9 Grzonkowski, Jerzy LO Iława 17.0

10 Kujawski Adam LO Nidzica 16.0

09liga

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta

1 Maślewska, Anna ZSP 4 Ostróda 31.5

2 Grembocka, Zuzanna SP 1 Ostróda 30.5

3 Zapałowska, Wiktoria SP 1 Ostróda 29.5

4 Kulesza, Michalina SP Samborowo 24.5

5 Koszacka, Maja SP 1 Ostróda 20.0

6 Kraśniewska, Zofia SP Uzdowo 15.0

7 Batyk, Aleksandra SP 1 Ostróda 11.0

8 Kosek, Aleksandra SP Uzdowo 9.5

9 Szum Julia SP 1 Ostróda 3.0

10 Szyborska Zuzanna SSP Ostróda 1.0

Chłopcy

1 Kietrys, Maciej SP 3 Ostróda 39.0

2 Zielonka, Adam SP 2 Ostróda 36.0

3 Gałęziewski, Olaf SP Janowiec Kościelny 29.5

4 Szwarc, Cyprian SP Tuszewo 29.0

5 Lewandowski, Jakub SP 2 Nidzica 29.0

6 Mikołajczyk, Marcel SP 1 Ostróda 28.5

7 Sobotka, Łukasz SP Uzdowo 26.0

8 Maślewski, Szymon ZSP 4 Ostróda 24.5

9 Eichberg Wiktor SP 3 Ostróda 24.0

10 Zieliński, Bartosz SP 21 Elbląg 24.0

07liga

Klasyfikacje drużynowe

Szkoły podstawowe

1. SP 1 Ostróda - 141,0

3. ZSP-4 Ostróda - 115,5

3. SP 2 Ostróda - 113,0

4. SP 3 Ostróda - 102,5

5. SP Uzdowo - 87,5

6. SP Tuszewo - 84,5

7. SP 2 Nidzica - 68,5

8. SP Janowiec Kościelny - 37,5

9. SP Samborowo - 31,0

10. SP Tyrowo - 26,5

11. SP 21 Elbląg - 24,0

12. SP 4 Działdowo - 23,5

13. SP 1 Działdowo - 20,0

14. SPP Ostróda - 8,0

15. SP Lubawa - 6,5

Szkoły średnie i gimnazja

1. Gim Samborowo - 75,5

2. Gim 2 Działdowo - 65,0

3. LO Nidzica - 54,5

4. LO Ostróda - 38,5

5. ZSZ Ostróda - 36,0

6. ZSR Ostróda - 31,5

7. LO Iława - 17,0

8. Gim 3 Ostróda - 9,0

9. ZSiO Nidzica - 4,5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn