Szkolna Liga Szachowa (5) Ostróda 2018/19 – Maciej Kietrys umocnił się na czele

Fot. Zbigniew Ratajczak (ilustracja)

W sobotę (9 lutego) odbyła się piąta runda Szkolnej Ligi szachowej w Ostródzie. Jak zwykle oprócz gospodarzy wystąpiła duża grupa młodych adeptów „królewskiej gry” z wielu miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Prowadzona jest bieżąca rywalizacja w trzech hierarchicznych ligach, natomiast w klasyfikacjach generalnych uwzględnione są grupy wiekowe (szkoły podstawowe oraz klasy gimnazjalne i szkoły średnie).

Tym razem w I lidze triumfował Maciej Kietrys (SP 3 Ostróda) przed Jakubem Stepnowskim (LO Ostróda) i Zuzanna Grembocką (SP 1 Ostróda). W II lidze pierwszy był Kamil Klimiuk (SP 2 Ostróda), drugi Sebastian Majewski (Gim. Działdowo), a trzeci Wiktor Eichberg (SP 3 Ostróda). W III lidze najlepszy okazał się Maciej Gajewski (SP Gietrzwałd), który wyprzedził Grzegorza Licznerskiego (SP Tuszewo) i Amadeusza Majewskiego (SP Uzdowo).

W klasyfikacjach generalnych liderami są: w starszej grupie: Martyna Car (SP 3 Ostróda) i Jakub Stepnowski (LO Ostróda), a w młodszej: Anna Maślewska (ZSP 4 Ostróda) i Maciej Kietrys (SP 3 Ostróda).

W klasyfikacjach zespołowych w grupie szkół podstawowych na czele jest SP 1 Ostróda przed AZS 4 Ostróda i SP 3 Ostróda, natomiast w klas gimnazjalnych i szkół średnich prowadzi Gimnazjum Samborowo przed Gimnazjum 2 Działdowo i LO Nidzica.

Wyniki

I liga

1 Kietrys, Maciej SP 3 Ostróda 7.0

2 Stepnowski, Jakub LO Ostróda 5.0

3 Grembocka, Zuzanna SP 1 Ostróda 5.0

4 Maślewska, Anna ZSP 4 Ostróda 4.5

5 Andrzejewski, Patryk SP 1 Działdowo 4.0

6 Mikołajczyk, Marcel SP 1 Ostróda 4.0

7 Kulawik, Michał SP 4 w Działdowie 3.5

8 Kulawik, Maciej Gimn. 2 w Działdowie 3.5

9 Gałęziewski, Olaf SP Janowiec, Kościelny 3.5

10 Rudziński, Damian LO Nidzica 3.0

11 Szwarc, Cyprian SP Tuszewo 3.0

12 Sobotka, Łukasz SP Uzdowo 2.5

13 Lewandowski, Jakub SP 2 Nidzica 2.5

14 Skolmowski, Sebastian Gimn. w Samborowie 2.0

15 Kulesza, Michalina SP Samborowo 2.0

16 Czerniak, Wojciech ZSR w Ostródzie 1.0

II liga

1 Klimiuk, Kamil SP 2 Ostróda 6.0

2 Majewski, Sebastian Gimn. w Działdowie 5.5

3 Eichberg, Wiktor SP 3 Ostróda 5.0

4 Kujawski, Adam LO w Nidzicy 5.0

5 Dziodko, Wiktoria SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 5.0

6 Maślewski, Szymon ZSP 4 w Ostródzie 4.5

7 Bartczak, Mateusz SP Lubawa 4.0

8 Witkowski, Igor SP Tyrowo 4.0

9 Maćkiewicz, Filip SP Tuszewo 4.0

10 Sternicki, Łukasz SP Tuszewo 3.5

11 Kraśniewska, Zofia SP Uzdowo 3.5

12 Grabowski, Marek Gimn. w Samborowie 3.5

13 Wolski, Bartłomiej ZSP 4 w Ostródzie 3.0

14 Kolasa, Maciej SP Tuszewo 3.0

15 Car, Martyna SP 3 Ostróda 2.5

16 Szwarc, Filip SP Tuszewo 2.0

17 Olszewski, Mateusz SP 3 Ostróda 2.0

18 Zalewski, Dominik Gimn. w Samborowie 2.0

19 Knowski, Szymon SP 2 Ostróda 1.5

20 Szporko, Miłosz SP 1 Ostróda 0.5

III liga

1 Gajewski, Maciej SP Gierzwałd 6.0

2 Licznerski, Szymon SP Tuszewo 6.0

3 Majewski, Amadeusz SP Uzdowo 5.5

4 Zapałowski, Jarosław SP 1 Ostróda 5.0

5 Kopeć, Bartosz SP 1 Ostróda 5.0

6 Majewski, Jan SP Uzdowo 4.5

7 Puwalski, Filip SP Tuszewo 4.0

8 Waszkiewicz, Borys SP 1 Ostróda 4.0

9 Jankowski, Filip SP 3 Ostróda 4.0

10 Polewiak, Filip SP 3 Ostróda 4.0

11 Szalis, Bartosz SP 2 Nidzica 4.0

12 Kosiński, Marcel SP 2 Nidzica 4.0

13 Zieliński, Jakub SP Udowo 4.0

14 Pawlak, Paweł SP Samborowo 3.5

15 Batyk, Aleksandra SP 1 Ostróda 3.5

16 Gajewski, Jakub SP Gierzwałd 3.0

17 Kowalczyk, Wojciech SP 2 Nidzica 3.0

18 Kowalczyk, Michał SP 2 Nidzica 3.0

19 Sikorski, Michał SP 2 Ostróda 3.0

20 Dreger, Aleksandra SP 2 Nidzica 3.0

21 Kosek, Aleksandra SP Uzdowo 3.0

22 Kopański, Antoni SP Uzdowo 3.0

23 Jankowski, HubertSP 1 Ostróda 2.5

24 Czacharowski, Adam SP 1 Ostróda 2.5

25 Lipnicki, Adam SP 1 Ostróda 2.0

26 Kulawik, Magdalena SP1 Działdowo 2.0

27 Siemianowski, Szymon SP 2 Nidzica 1.0

Klasyfikacja indywidualna po V zjeździe

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie dziewczyny

1 Car Martyna SP 3 Ostróda 14.5

2 Żmijewska Katarzyna Gim. Samborowo 14.0

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie chłopcy

1 Stepnowski Jakub LO Ostróda 40.5

2 Rudziński Damian LO Nidzica 38.5

3 Kulawik Maciej Gim.2 Działdowo 38.5

4 Majewski Sebastian Gim.2 Działdowo 37.5

5 Pielach Bartosz SZS Ostróda 36.0

6 Czerniak Wojciech ZSR Ostróda 31.5

7 Skolmowski Sebastian Gim. Samborowo 28.0

8 Zalewski Dominik Gim. Samborowo 24.0

9 Kujawski Adam LO Nidzica 24.0

10 Grzonkowski Jerzy LO Iława 17.0

Szkoły Podstawowe dziewczyny

1 Maślewska Anna ZSP 4 Ostróda 42.0

2 Grembocka Zuzanna SP 1 Ostróda 41.5

3 Zapałowska Wiktoria SP 1 Ostróda 39.0

4 Kulesza Michalina SP Samborowo 32.5

5 Koszacka Maja SP 1 Ostróda 25.5

6 Kraśniewska Zofia SP Uzdowo 21.5

7 Batyk Aleksandra SP 1 Ostróda 14.5

8 Kosek Aleksandra SP Uzdowo 12.5

9 Dziodko Wiktoria SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 8.0

10 Szum Julia SP 1 Ostróda 3.0

Szkoły Podstawowe chłopcy

1 Kietrys Maciej SP 3 Ostróda 52,0

2 Zielinka Adam SP 2 Ostróda 46.5

3 Gałęziewski Olaf SP janowiec Kościelny 39.0

4 Mikołajczyk Marcel SP 1 Ostróda 38.5

5 Szwarc Cyprian SP Tuszewo 38.0

6 Lewandowski Jakub SP 2 Nidzica 38.0

7 Sobotka Łukasz SP Uzdowo 34.5

8 Klimiuk Kamil SP 2 Ostróda 33.0

9 Kulawik Michał SP 4 Działdowo 33.0

10 Maślewski Szymon ZSP 4 Ostróda

Klasyfikacja drużynowa po V zjeździe

Szkoły podstawowe

1. SP 1 Ostróda - 172,0

3. ZSP-4 Ostróda - 139,5

3. SP 3 Ostróda - 132,5

4. SP 2 Ostróda - 126,5

5. SP Uzdowo - 112,5

6. SP Tuszewo - 112,0

7. SP 2 Nidzica - 88,0

8. SP Janowiec Kościelny - 47,0

9. SP Samborowo - 42,5

10. SP Tyrowo - 33,5

11. SP 4 Działdowo - 33,0

12. SP 21 Elbląg - 24,0

13. SP 1 Działdowo - 22,0

14. SP Lubawa - 13,0

15. SP Gietrzwałd - 9,0

16. SPP Ostróda - 8,0

17. SP 1 Nowe Miasto Lubawskie - 8,0

Szkoły średnie i klasy gimnazjalne

1. Gim Samborowo - 95,0

2. Gim 2 Działdowo - 83,0

3. LO Nidzica - 63,5

4. LO Ostróda - 49,5

5. ZSR Ostróda - 38,5

6. ZSZ Ostróda - 36,0

7. LO Iława - 17,0

8. Gim 3 Ostróda - 14,5

9. ZSZ Działdowo - 10,0

10. ZSiO Nidzica - 4,5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn