Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół 2018/19 (5) – Pełna mobilizacja przed finiszem

Fot. uks trzydziestka olsztyn facebook

W sobotę (9.lutego) odbyła się V kolejka Otwartych Mistrzostw Olsztyna Szkół w Szachach. W turnieju uczestniczyło 59 dziewcząt i chłopców, rywalizujących w trzech hierarchicznych ligach ukształtowanych podczas poprzednich rund. Zwycięzcami zostali: Michał Kozłowski – KSP Olsztyn(I liga), Marcel Luszowski – II LO Olsztyn (II liga) i Adam Kulawczuk – SP 29 Olsztyn (III liga)

Drużynowo triumfowały: KSP Olsztyn i IV LO Olsztyn. Po pięciu rundach liderami klasyfikacji generalnych są: w grupie szkoły podstawowe: Magdalena Filipiak (ZSP Stawiguda) i Michał Kozłowski (KSP Olsztyn), klasy gimnazjalne: Weronika Kaznowska (Gim. 5 Olsztyn) i Gerard Gallas (Gim.23 Olsztyn), szkoły ponadgimnazjalne: Anita Daliga (II LO Olsztyn) i Mateusz Porębiak (IV LO Olsztyn). Zespołowo prowadzi SP 2 Olsztyn przed KSP Olsztyn i ZSP Stawiguda, natomiast wśród młodzieży starszej: IV LO Olsztyn przed II LO Olsztyn i ZSE-H Olsztyn. Kolejna runda odbędzie się 23 marca.

Wyniki V kolejki

I liga

1 Kozłowski Michał KSP Olsztyn 15,5

2 Strepikowski Paweł KSP Olsztyn 14,0

3 Porębiak Mateusz LO IV Olsztyn 13,0

4 Tokarski Bartosz LO IV Olsztyn 13,0

5 Tarasionak Arseni SP 3 Olsztyn 13,0

6 Hartliński Tomasz SP 29 Olsztyn 13,0

7 Filipiak Magdalena ZSP Stawiguda 12,5

8 Grabowski Wojciech SP 2 Olsztyn 12,0

9 Kitewski Bartosz SP 2 Olsztyn 12,0

10 Stryjek Mateusz SP 22 Olsztyn 11,0

11 Rodziewicz-B. Kuba SP 15 Olsztyn 11,0

12 Zawal Tomasz SP 19 Olsztyn 10,5

13 Stobiecki Krzysztof SP 33 Olsztyn 10,0

14 Kaznowska Weronika GIM 5 Olsztyn 9,5

15 Małecki Karol SP 2 Olsztyn 9,0

16 Filipiak Bartosz ZSP Stawiguda 8,0

II liga

1 Luszowski Marcel LO II Olsztyn 11,0

2 Suchocki Jan SP 10 Olsztyn 11,0

3 Gallas Gerard GIM 23 Olsztyn 9,5

4 Jagosz Dominik LO II Olsztyn 9,0

5 Podchul Michał KSP Olsztyn 9,0

6 Goździewski Bolesław SP 29 Olsztyn 9,0

7 Jóźwiak Artur SP 4 Olsztyn 8,5

8 Letko Maciej SP 30 Olsztyn 8,5

9 Podchul Maja KSP Olsztyn 8,0

10 Grabowski Paweł SP 1 Olsztyn 8,0

11 Skudlarz Kacper GIM 23 Olsztyn 8,0

12 Dowgiało Adam SP 3 Olsztyn 8,0

13 Zawal Krzysztof P Patryk Gutkowo 8,0

14 Prószyński Szymon KSP Olsztyn 8,0

15 Suraj Maja SP 1 Barczewo 7,5

16 Tarasiuk Dominik KSP Olsztyn 7,5

17 Małecki Patryk SP 22 Olsztyn 7,5

18 Sandomierski Konrad SP 11 Olsztyn 7,0

19 Wesołowski Patryk SP 22 Olsztyn 6,5

20 Mazur Filip SP Słupy 6,5

21 Potorski Sławomir SP 1 Olsztyn 6,0

III liga

1 Kulawczuk Adam SP 29 Olsztyn 6,0

2 Brzóska Grzegorz GIM 23 Olsztyn 6,0

3 Kwiatkowski Michał KSP Olsztyn 5,5

4 Życka Wiktoria SP Bartąg 5,5

5 Bąk Nikodem ZSP Stawiguda 5,0

6 Tarasiuk Dawid KSP Olsztyn 5,0

7 Dzięcioł Tadeusz KSP Olsztyn 5,0

8 Korejwo Daniel SP 3 Olsztyn 5,0

9 Rybicki Piotr SP 3 Olsztyn 4,0

10 Woytitzki Maja SP Czerwonka 4,0

11 Ziehm Igor ZSP Stawiguda 4,0

12 Golonka Julia SP 3 Olsztyn 4,0

13 Woytitzki Sophie SP Czerwonka 4,0

14 Wojciechowski Bartosz SP 30 Olsztyn 3,5

15 Tymowicz Damian SP 1 Olsztyn 3,0

16 Daliga Rafał SP 30 Olsztyn 3,0

17 Smolińska Gabriela SP 22 Olsztyn 3,0

18 Dziedziech Maksym SP 6 Olsztyn 3,0

19 Radomska Maria SP 22 Olsztyn 3,0

20 Dzięcioł Zofia KSP Olsztyn 2,5

21 Marciniak Tomasz SP 19 Olsztyn 2,0

22 Kwiatkowski Adrian SP 30 Olsztyn 2,0

Klasyfikacja drużynowa

Szkoły Podstawowe

1 KSP Olsztyn 46,5

2 SP 2 Olsztyn 33,0

3 SP 3 Olsztyn 30,0

4 ZSP Stawiguda 29,5

5 SP 22 Olsztyn 28,0

6 SP 29 Olsztyn 28,0

7 SP 1 Olsztyn 17,0

8 SP 30 Olsztyn 15,0

9 SP 19 Olsztyn 12,5

10 SP 10 Olsztyn 11,0

11 SP 15 Olsztyn 11,0

12 SP 33 Olsztyn 10,0

13 SP 4 Olsztyn 8,5

14 SP Czerwonka 8,0

15 SP 1 Barczewo 7,5

16 SP 11 Olsztyn 7,0

17 SP Słupy 6,5

18 SP Bartąg 5,5

19 SP 6 Olsztyn 3,0

Szkoły Ponadgimnazjalne

1 LO IV Olsztyn 26,0

2 LO II Olsztyn 20,0

Klasyfikacja indywidualne po V kolejce

Dziewczęta - szkoły ponadgimnazjalne:

1 Daliga Anita LO II Olsztyn 24,5

2 Milewicz Weronika ZSE-H Olsztyn 4,0

Dziewczęta - gimnazja:

1 Kaznowska Weronika GIM 5 Olsztyn 36,5

2 Trzaskowska Hanna GIM 22 Olsztyn 11,0

3 Taranowicz Zofia GIM 22 Olsztyn 10,5

Dziewczęta – szkoły podstawowe:

1 Filipiak Magdalena ZSP Stawiguda 37,0

2 Podchul Maja KSP Olsztyn 25,0

3 Suraj Maja SP 1 Barczewo 18,0

4 Taranowicz Patrycja SP 2 Olsztyn 15,0

5 Golonka Julia SP 3 Olsztyn 15,0

6 Życka Wiktoria SP Bartąg 13,5

7 Woytitzki Sophie SP Czerwonka 12,0

8 Dzięcioł Zofia KSP Olsztyn 10,5

9 Woytitzki Maja SP Czerwonka 10,0

10 Smolińska Gabriela SP 22 Olsztyn 9,5

11 Radomska Maria SP 22 Olsztyn 9,0

12 Fronczak Weronika SP 10 Olsztyn 8,0

13 Filip Kinga SP 25 Olsztyn 2,0

14 Skowera Wiktoria KSP Olsztyn 2,0

15 Mroziewska Kamila SP 30 Olsztyn 1,0

Chłopcy - szkoły ponadgimnazjalne:

1 Porębiak Mateusz LO IV Olsztyn 41,5

2 Tokarski Bartosz LO IV Olsztyn 40,5

3 Luszowski Marcel LO II Olsztyn 30,0

4 Jagosz Dominik LO II Olsztyn 28,0

5 Jordan Adam LO V Olsztyn 12,5

6 Aljabarin Karim ZSE-H Olsztyn 5,0

7 Langer Hubert ZSE-H Olsztyn 4,0

Chłopcy - gimnazja:

1 Gallas Gerard GIM 23 Olsztyn 25,5

2 Brzozowski Jan GIM 23 Olsztyn 25,0

3 Hertrampf Piotr GIM 5 Olsztyn 23,5

4 Skudlarz Kacper GIM 23 Olsztyn 19,5

5 Brzóska Grzegorz GIM 23 Olsztyn 6,0

Chłopcy – szkoły podstawowe

1 Kozłowski Michał KSP Olsztyn 46,0

2 Kitewski Bartosz SP 2 Olsztyn 38,0

3 Grabowski Wojciech SP 2 Olsztyn 38,0

4 Pałasz Jakub SP 2 Olsztyn 34,0

5 Suchocki Jan SP 10 Olsztyn 32,5

6 Rodziewicz-B. Kuba SP 15 Olsztyn 31,0

7 Stobiecki Krzysztof SP 33 Olsztyn 30,0

8 Stryjek Mateusz SP 22 Olsztyn 30,0

9 Filipiak Bartosz ZSP Stawiguda 28,5

10 Taranowicz Michał SP 2 Olsztyn 27,5

11 Małecki Karol SP 2 Olsztyn 27,5

12 Strepikowski Paweł KSP Olsztyn 27,0

13 Zawal Tomasz SP 19 Olsztyn 27,0

14 Podchul Michał KSP Olsztyn 25,5

15 Goździewski Bolesław SP 29 Olsztyn 25,5

16 Tarasionak Arseni SP 3 Olsztyn 25,0

17 Małecki Patryk SP 22 Olsztyn 25,0

18 Letko Maciej SP 30 Olsztyn 25,0

19 Zawal Krzysztof P Patryk Gutkowo 23,5

20 Hartliński Tomasz SP 29 Olsztyn 23,0

21 Grabowski Paweł SP 1 Olsztyn 22,5

22 Dowgiało Adam SP 3 Olsztyn 22,0

23 Jóźwiak Artur SP 4 Olsztyn 22,0

24 Tarasiuk Dawid KSP Olsztyn 21,5

25 Prószyński Szymon KSP Olsztyn 21,0

26 Sandomierski Konrad SP 11 Olsztyn 20,5

27 Kulawczuk Adam SP 29 Olsztyn 20,0

28 Wesołowski Patryk SP 22 Olsztyn 18,5

29 Tarasiuk Dominik KSP Olsztyn 18,0

30 Szelugowski Piotr SP 30 Olsztyn 16,5

31 Dzięcioł Tadeusz KSP Olsztyn 16,5

32 Korejwo Daniel SP 3 Olsztyn 16,5

33 Bąk Nikodem ZSP Stawiguda 16,0

34 Wojciechowski Bartosz SP 30 Olsztyn 15,5

35 Szelugowski Paweł SP 30 Olsztyn 15,0

36 Potorski Sławomir SP 1 Olsztyn 15,0

37 Mazur Filip SP Słupy 12,5

38 Dziedziech Maksym SP 6 Olsztyn 12,0

39 Tymowicz Damian SP 1 Olsztyn 11,5

40 Dobrzyński Szymon SP 6 Olsztyn 11,0

41 Ziehm Igor ZSP Stawiguda 11,0

42 Daliga Rafał SP 30 Olsztyn 11,0

43 Obidziński Cezary SP 3 Olsztyn 9,0

44 Klaja Alan SP 2 Olsztyn 9,0

45 Romaszko-K. Paweł KSP Olsztyn 9,0

46 Drzewiecki Damian SP 2 Ruciane-Nida 8,5

47 Trzaskowski Marek KSP Olsztyn 7,0

48 Kwiatkowski Leon SP 18 Olsztyn 6,5

49 Juńczyk Piotr SP 33 Olsztyn 6,0

50 Polakowski Jerzy SP 6 Olsztyn 6,0

51 Kwiatkowski Michał KSP Olsztyn 5,5

52 Sobota Zbigniew SP 11 Olsztyn 5,5

53 Grzywaczewski Maciej SP 3 Olsztyn 5,0

54 Kocięcki Dawid ZSP Stawiguda 5,0

55 Kowalkowski Dawid SP Spręcowo 5,0

56 Bartnikowski Tyberiusz SP 30 Olsztyn 5,0

57 Kocięcki Bartosz ZSP Stawiguda 4,0

58 Niski Igor SP 30 Olsztyn 4,0

59 Rybicki Piotr SP 3 Olsztyn 4,0

60 Kornacki Igor SP 1 Olsztyn 4,0

61 Nuszczyński Miłosz SP 15 Olsztyn 3,5

62 Reński Igor SP 25 Olsztyn 3,0

63 Mosakowski Szymon SP 1 Olsztyn 2,5

64 Kwiatkowski Adrian SP 30 Olsztyn 2,0

65 Marciniak Tomasz SP 19 Olsztyn 2,0

66 Majkowski Wiktor SP 11 Olsztyn 1,5

67 Norowski Tymon SP 25 Olsztyn 1,5

Klasyfikacja drużynowa po V rundzie

Szkoły Podstawowe

1 SP 2 Olsztyn 125,5

2 KSP Olsztyn 124,5

3 ZSP Stawiguda 86,5

4 SP 22 Olsztyn 80,5

5 SP 3 Olsztyn 79,0

6 SP 29 Olsztyn 67,0

7 SP 30 Olsztyn 61,5

8 SP 1 Olsztyn 48,0

9 SP 10 Olsztyn 40,5

10 SP 33 Olsztyn 35,0

11 SP 15 Olsztyn 34,0

12 SP 19 Olsztyn 29,0

13 SP 6 Olsztyn 28,0

14 SP 11 Olsztyn 27,5

15 SP Czerwonka 22,0

16 SP 4 Olsztyn 22,0

17 SP 1 Barczewo 18,0

18 SP Bartąg 13,5

19 SP Słupy 12,5

20 SP 2 Ruciane-Nida 8,5

21 SP 18 Olsztyn 6,5

22 SP 25 Olsztyn 6,5

23 SP Spręcowo 5,0

Szkoły Ponadgimnazjalne

1 LO IV Olsztyn 79,0

2 LO II Olsztyn 70,0

3 ZSE-H Olsztyn 13,0

4 LO V Olsztyn 12,5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn