III Licealiada Powiatu Olsztyńskiego Biskupiec 2019 – Zmiana warty, na tronie LO Mrągowo

Fot. ZS Biskupiec

W czwartek (4 kwietnia) w Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się III Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Zgłosiła rekordowa liczba jedenastu zespołów. Puchar Przechodni Startosty zdobyła po zaciętej walce pierwsza drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie przerywając dominację XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

Obrońcy trofeum ostatecznie zajęli drugie miejsce, a trzecie przypadło drużynie nr I gospodarzy Mistrzostw, czyli Zespołowi Szkół w Biskupcu. Rywalizacja była bardzo zacięta. Mecz na szczycie między licealistami z Mrągowa i Olsztyna przyniósł remis 2:2, ale więcej małych punktów z całego turnieju zgromadzili uczniowie z Mrągowa i oni zdobyli główne trofeum. Wystąpili w składzie: Adam Ślusarek, Adam Grala, Dominik Halemba, Natalia Szulc. W zespole XII LO Olsztyn grali: Natalia Bogdanowicz, Piotr Pogorzelski, Łukasz Wilga, Aleksandra Trzaska.

Końcowa kolejność

1 LO Mrągowo I 13.0 (22.0)

2 XII LO Olsztyn 11.0 (19.0)

3 ZS Biskupiec I 9.0 (17.5)

4 Gimnazjum nr 23 Olsztyn I 8.0 (18.5)

5 Gimnazjum nr 23 Olsztyn II 8.0 (15.0)

6 ZS Leśnych w Rucianem - Nidzie 7.0 (14.0)

7 ZS Biskupiec II 6.0 (10.5)

8 LO Mrągowo II 5.0 (12.0)

9 ZS Dobre Miasto 5.0 (11.5)

10 ZS w Reszlu 4.0 (11.0)

11 ZS w Olsztynku 1.0 (3.0)

Dzielnie walczyli gospodarze . Pierwszy zespół znalazł się na podium Drużyna nr 2 uplasowała się na siódmym miejscu. To duży sukces zawodników, którzy nie posiadają dużego doświadczenia turniejowego (dla większości z nich był to pierwszy oficjalny turniej szachowy). Zespół Szkół z Biskupca reprezentowali: Damian Sienkiewicz, Jakub Jundziłł, Maciej Kowalczyk, Aleksandra Ziejewska (drużyna nr 1); Tomasz Krajewski, Michał Woronowicz, Jan Tomaszewski, Lidia Bajcer (drużyna nr 2).

Impreza miała stosowną do rangi oprawę. Otwarcia wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztofem Janczarą dokonali burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski i z ramienia kuratorium oświaty w Olsztynie starszy wizytator Marek Kozłowski. W zakończeniu imprezy i dekoracji uczestniczłyła też wicestarosta olsztyński Joanna Michalska.

Sędzią głównym był pan Feliks Stachowicz, a sponsorami mistrzostw – burmistrz Biskupca, starosta olsztyński oraz Zespół Szkół w Biskupcu

Źródło Biskupiecka Federacja Sportu/Michał Parda

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn