Puchar Europy Kadetów Konin 2015 – Czarek walczył nieźle, ale niedosyt pozostał...

W dniach (11-13 września) w Koninie odbył się Puchar Europy Kadetów w szabli. W turnieju startował mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki, obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci 13 krajów. W bardzo mocnej obsadzie Czarek znalazł się na 13 miejscu w turnieju indywidualnym i zajął czwarta lokatę w „drużynówce”. Występ dobry, ale niedostyt pozostał, bo medal był blisko.

Pierwszy dzień to zawody grupowe, Czarek Białecki po stoczeniu 12 walk, z których 9 wygrał i awansował do fazy pucharowej. Nazajutrz w potyczkach pucharowych barczewianin pokonał szablistę USA 15:14, a następnie Rosjanina 15:12 i znalazł się w gronie 15 najlepszych zawodników turnieju.

O wejście do ósemki turnieju spotkał się z następnym reprezentantem Rosji, któremu uległ 11:15 i zajął 13 miejsce, jak się później okazało był najlepszym Polakiem w końcowej klasyfikacji.

Ostatni dzień to walki drużynowe. Czarek Białecki wystąpił w pierwszej reprezentacji  Polski, która pokonała Węgry 45-42, a w następnej rundzie Rosję III 45:41, awansując do półfinału.

Kolejny rywal – pierwszy zespół rosyjski okazał się zbyt wymagający. Porażka 37:45 spowodowała, że walczyliśmy o brązowy medal, Przegraliśmy jednak spotkanie z Rosją II 42:45 i zostaliśmy sklasyfikowani na czwartej pozycji. Nie udało się obronić trzeciego miejsca sprzed roku.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn