III Puchar Polski III juniorów młodszych Konin 2017 – Weronika Borkowska bliska ćwierćfinału

W sobotę (28.stycznia) w Koninie odbył się III Puchar Polski juniorów młodszych. To ostatni klasyfikacyjny turniej tej kategorii wiekowej, z którego zdobyte punkty decydowały o udziale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dlatego do Konina przyjechali najlepsi szabliści i szablistki z Polski. Wystartowało 160 szermierzy z 15 klubów. Olsztyn reprezentowało 17 zawodników -12 z UKS Hajduczek oraz 5 z UKS Riposta.

- Jeśli chodzi o naszych zawodników, wystartowało 4 juniorów młodszych i 8 młodzików. Dla nich to ciągle zdobywanie doświadczenia w walkach ze starszymi, choć dzięki dobrym wynikom mają szansę na reprezentowanie Olsztyna i województwa na OOM - mówi trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk. Warto przypomnieć, że kategoria junior młodszy obejmuje zawodników z roczników 2000- 2002. Prawo startu w Pucharach Polski mają również młodzicy, czyli zawodnicy z roczników 2003-2005.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. 81 zawodników walczyło w dwóch fazach grupowych, w tym szabliści z Olsztyna: Filip Kusak, Oskar Kusak, Oliwier Kowalski, Piotr Kozłowski, Ignacy Ignaczewski i Krzysztof Rychta. Najlepiej w tej fazie wypadł Filip Kusak, zajmując w klasyfikacji 17. miejsce. Do fazy play off nie zakwalifikował się jedynie Oliwier Kowalski.

Reszta zawodników, w pierwszych walkach pucharowych, musiała uznać wyższość swoich przeciwników: Ignaczewski przegrał z Piotrem Szczepaniakiem (Viktor Warszawa) 2:15; Rychta z Miłoszem Woniakiem (KKSZ Konin) 10:15; Kusak Filip z Gabrielem Jarkiem (KKSZ Konin) 12:15; Kozłowski z Piotrem Maikiem (AZS AWF Poznań) 4:15; Kusak Oskar z Łukaszem Filipkiem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 6:15.

- Oczywiście jest niedosyt. Ale ma to być motywacja do dalszej pracy. Juniorami młodszymi są Ignacy i Krzysztof, reszta to młodzicy. Ich czas zwycięstw w Pucharach Polski jest jeszcze przed nimi - komentuje Adam Sobczyk.

haj2

Następnie rywalizację rozpoczęły dziewczęta, 79 szablistek, w tym 11 zawodniczek z Olsztyna. UKS Hajduczek reprezentowały: Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Weronika Borkowska, Grażyna Płoska, Nina Kondrusik i Klaudia Malgrem. Ripostę: Aleksandra Romańczyk, Zuzanna Mikołajczyk, Dominika Trager, Anita Zaręba i Dominika Szymaniak. Najwyżej po fazie grupowej uplasowała się Aniela Kozłowska, zajmując 25. miejsce. Do fazy pucharowej nie zakwalifikowała się Dominika Szymaniak.

Pierwszą walkę pucharową przegrały: Trager z Blanką Seredyńską (UKS 13 Białystok) 12:15; Kondrusik z Karoliną Bechynkową (Czechy) 10:15; Zaręba z Zuzanną Poradą (TMS Sosnowiec) 3:15. W pierwszej fazie pucharów spotkały się dwie zawodniczki Hajduczka Domżalska i Malgrem - 4:15.

Swoje walki wygrały: Romańczyk z Julią Nowicką (Szabla Brzoza) 15:9; Kozłowska z Jagodą Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:6; Mikołajczyk z Aleksandrą Szwedą (TMS Sosnowiec), Płoska z Wiktorią Ziębacz (TMS Sosnowiec) 15:9.

W drugiej fazie play- off, w walce o najlepszą 16 turnieju przegrały swoje walki: Romańczyk z Martą Ziomek (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 8:15, Kozłowska z Natalią Gałecką (AZS AWF Warszawa) 9:15; Mikołajczyk z Weroniką Waleriańczyk (KKSZ Konin) 4:15; Malgrem z Emilią Rowińską (AZS AWF Warszawa) 10:15 i Płoska z Roksaną Bartosz (Dragon Łódź) 7:15.

Najlepiej z olsztyńskich zawodniczek w turnieju wypadła Weronika Borkowska (UKS Hajduczek Olsztyn). W pierwszej fazie pucharów pokonała Emilię Myrtę (TMS Sosnowiec) 15:6. W walce o najlepszą 16 turnieju wygrała z Ewą Zając (TMS Sosnowiec) 15:8. Dopiero w walce o najlepszą ósemkę pucharu musiała uznać wyższość Urszuli Kurzyny (UKS 13 Białystok) 9:15.

- Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Szczególnie cieszy bardzo dobra lokata Weroniki Borkowskiej. Jeśli chodzi o Anielę, to była ona najmłodszą zawodniczą turnieju, jedyną z rocznika 2005. Po tym turnieju w ogólnopolskiej klasyfikacji juniorów młodszych zajmuje 43. miejsce, a dzięki bardzo dobrym wynikom ma realne szanse na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, jako najmłodsza zawodniczka w Polsce. Dzięki temu trzy nasze zawodniczki: Weronika, Klaudia i Aniela, wystartują w OOM - podkreśla trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

haj3

Wyniki Pucharu Polski III

chłopcy:

1. Marcin Lipiński (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

2. Michał Batogowski (AZS AWF Warszawa)

3. Jakub Broniszewski (Victor Warszawa)

3. Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

………………………………………………………………………

33. Filip Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)

37. Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)

51. Piotr Kozłowski (UKS Hajduczek Olsztyn)

54. Oskar Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)

64. Ignacy Ignaczewski (UKS Hajduczek Olsztyn)

80. Oliwier Kowalski (UKS Hajduczek Olsztyn)

dziewczęta:

1. Marta Okine (AZS AWF Warszawa)

2. Małgorzata Zawodniak (KKSZ Konin)

3. Weronika Waleriańczyk (KKSZ Konin)

3. Marta Ziomek (Zagłębiowski Klub Szermierczy)

………………………………………………………………………

16. Weronika Borkowska (UKS Hajduczek Olsztyn)

24. Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)

25. Grażyna Płoska (UKS Hajduczek Olsztyn)

26. Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)

28. Zuzanna Mikołajczyk (UKS Riposta)

30. Aleksandra Romańczyk (UKS Riposta)

39. Dominika Trager (UKS Riposta)

40. Pola Domżalska (UKS Hajduczek Olsztyn)

46. Nina Kondrusik (UKS Hajduczek Olsztyn)

51. Anita Zaręba (UKS Riposta)

69. Dominika Szymaniak (UKS Riposta)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn