MP Juniorów (szabla) Warszawa 2017 – Czarek Białecki jednak poza podium, olsztynianie zbierają doświadczenia

Fot. nadesłane

W Warszawie odbyły się w weekend (4/5 lutego) Mistrzostwa Polski juniorów w szabli. O tytuł mistrza Polski walczyło 48 szablistek i 62 szablistów z 11 klubów z Polski. W rywalizacji seniorów warmińsko-mazurskim akcentem było piąte miejsceCezarego Białeckiego – mieszkańca Barczewa, wychowanka UKS Hajduczek Olsztyn, obecnie reprezentującego MUKS Victor Warszawa.

Dzięki zwycięskim walkom po fazie grupowej zajmował 5 miejsce. W pierwszej walce pucharowej pokonał Mateusza Michonia (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:3, w ćwierćfinale Michała Bogatowskiego (AZS AWF Warszawa) 15:11. W walce o medal musiał uznać wyższość Piotra Kurzyny (UKS 13 Białystok) 8:15.

Klub UKS Hajduczek Olsztyn reprezentowała czwórka zawodników: Weronika Borkowska, Amelia Marczuk, Grażyna Płoska i Krzysztof Rychta.

Po fazie grupowej Krzysztof Rychta uplasował się na 43. Miejscu, co dało mu pewny awans do fazy pucharowej turnieju. W pierwszej walce spotkał się ze znacznie wyżej notowanym Rafałem Ziarnowskim z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, przegrywając z nim 6:15. Ostatecznie Krzysztof zajął 44. miejsce.

- I to można uznać za sukces. Były to mistrzostwa juniorów, także startowali w nich dużo starsi szabliści. Każdy taki start jest doskonałą lekcją, której nie da się doświadczyć podczas codziennych treningów - komentuje trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

W rywalizacji kobiet najwyżej na 23 miejscu sklasyfikowano Aleksandrę Romańczyk (UKS Riposta Olsztyn). Po walkach grupowych była 26 w rankingu. W I rundzie play off miała wolny los, w drugiej przegrała z Młgorzatą Zawodniak (KKSZ Konin) 5:15.

Z szablistek Hajduczka po fazie grupowej odpadły Grażyna i Amelia. Do fazy play off zakwalifikowała się Weronika Borkowska. W pierwszej walce pokonała wyżej klasyfikowaną Marię Oudejans z AZS AWF Warszawa 15:13. W walce o najlepszą 16 turnieju uległa Urszuli Kurzynie z UKS 13 Białystok 6:15, zajmując ostatecznie 32. miejsce. Grażyna Płoska zajęła 44. miejsce, zaś Amelia Marczuk 45.

- Na pewno wynik Weroniki może cieszyć. Zdobyła kolejne cenne punkty w klasyfikacji juniorów i jest obecnie w tej kategorii wiekowej 33 szablą Polski – mówi Adam Sobczyk.

Wyniki:

juniorzy

1 Karol Lademann – AZS AWF Warszawa

2 Krzysztof Kaczkowski – Zagłębiowski Klub Szermierczy

3 Mateusz Godlewski – KKSZ Konin

3 Piotr Kurzyna – UKS 13 Białystok

………………………………………………………..

5 Cezary Białecki – MUKS Victor Warszawa

45 Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

juniorki

1 Sylwia Matuszak – KKSZ Konin

2 Martyna Tobiaszewska – UKS 13 Białystok

3 Zuzanna Cieślar – Zagłębiowski Klub Szermierczy

3 Marta Mazurek – UKS 13 Białystok

……………………………………………………………….

23 Aleksandra Romańczyk – UKS Riposta Olsztyn

32 Weronika Borkowska – UKS Hajduczek Olsztyn

40 Zuzanna Mikołajczyk – UKS Riposta Olsztyn

44 Grażyna Płoska – UKS Hajduczek Olsztyn

45 miejsce – Marczuk Amelia – UKS Hajduczek Olsztyn

48 miejsce – Patrycja Jotel - Riposta

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn