Puchar Świata Juniorów w szabli Dourdon 2017 – Czarek się „rozkręcił” i skończył na 32 miejscu

Fot. nadesłane

W weekend (11/12 lutego) we francuskiej miejscowości Dourdon odbył się Puchar Świata Juniorów w szabli. W czteroosobowej reprezentacji Polski znalazł się Cezary Białecki mieszkaniec Barczewa zawodnik MUKS Victor Warszawa (wcześniej UKS Hajduczek Olsztyn). Czarek zajął niezłe 32 miejsce w rywalizacji indywidualne i. siódme w turnieju drużynowym.

Turniej indywidualny rozpoczął się od walk grupowych, gdzie Czarkowi szło niezbyt dobrze, bowiem na sześć stoczonych walk wygrał tylko dwie. Dało to wprawdzie awans do fazy pucharowej, ale z bardzo złym rozstawieniem - 94. W pierwszej rundzie play off barczewianin trafił na bardzo wymagającego, wyżej rozstawionego zawodnika z Kanady. Walczył jednak znacznie skuteczniej niż w eliminacjach wygrywając 15-12.Nastepnie gładko pokonał reprezentanta Niemiec 15-8. W pojedynku o najlepszą „16” turnieju spotkał się z zawodnikiem gospodarzy, z którym przegrał 9-15 i zakończył turniej na bardzo dobrym 32 miejscu.

Drugi dzień to walki drużynowe. Biało-czerwoni z Czarkiem w składzie najpierw pokonali Kuwejt, następnie ulegli reprezentacji Niemiec i Francji. Na zakończenie wygrali z Kanadą, co dało 7 miejsce na Pucharze Świata Juniorów.

bia2

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn