ME Juniorów (szabla) Plovdiv 2017 – Biało-czerwoni z Białeckim tuż za podium

Fot. nadesłane

W dniach 6-9 marca w bułgarskiej miejscowości Plovdiv odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce. W czteroosobowej reprezentacji Polski w szabli znalazł się Cezary Białecki mieszkaniec Barczewa zawodnik MUKS Victor Warszawa. Udział w takiej imprezie jest marzeniem każdego sportowca, na kwalifikację trzeba pracować cały rok. W rywalizacji drużynowej Czarek był bliski medalu, biało-czerwoni zajęli 4 miejsce.

Turniej indywidualny rozpoczął się od walk grupowych. Walki eliminacyjne były nieprawdopodobnie wyrównane i stały na bardzo wysokim poziomie. Presja na tym etapie turnieju była tak wysoka, że Czarek zdołał wygrać dwa pojedynki i zabrakło mu tylko dwóch trafień żeby zakwalifikować się do fazy pucharowej. Został sklasyfikowany na 51 miejscu.

W turnieju drużynowym polska reprezentacja była poważnie osłabiona na skutek kontuzji jednego z kluczowych zawodników. Pierwszy mecz z Bułgarią dzięki świetnej postawie Czarka i kolegi z Sosnowca udało się wygrać 45-40. o awans do półfinału walczyliśmy z silną drużyną Węgier. Spotkanie zgromadziło na trybunach całą reprezentację Polski, bo stawką było wejście do strefy medalowej. Mecz dostarczył niewiarygodnych emocji. Czarek i koledzy walczyli wspaniale i wygrali 45-39.

W półfinale trafiliśmy na Włochów. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi , zwyciężyli 45-32 i jak się okazało później reprezentacja Italii została Mistrzem Europy. Nam pozostał mecz o trzecie miejsce z Francją. Niestety poprzednia potyczka wykruszyła siły biało-czerwonych, którzy nie nawiązali walki i przegrali 24-45. Mimo wszystko czwarte miejsce w Europie to też duży sukces sportowy

Szabla mężczyzn:

1.Włochy

2.Rosja

3.Francja

4.Polska (Cezary Białecki, Krzysztof Kaczkowski, Karol Lademann, Mateusz Godlewski)

5.Niemcy

6.Węgry

7.Wielka Brytania

8.Białoruś

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn