Ogólnopolski Turniej Młodzików Konin 2017 – W finale było 11:11 i to Aniela Kozłowska zadała trafienie

Fot. nadesłane

W Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli, jeden z czterech najważniejszych, z których zdobyte punkty za zajęte miejsca wliczane są do klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Szermierczego. Z tego powodu do Konina przyjechali najlepsi młodzicy z całej Polski - 68 szablistów i 70 szablistek. Wśród nich było 13 reprezentantów olsztyńskiej sekcji: UKS Hajduczek Olsztyn.

- Od nadziei ważniejsza jest pewność siebie. A ta zależy już od samych zawodników. Na wynik wpływa wiele czynników, czasem niezależnych od startującego. Chociaż jedno jest pewne, szczęście sprzyja najlepszym - mówił jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Na planszach pierwsi walczyli chłopcy. Po fazach grupowych do pucharów nie awansowali: Krzysztof Woźniak i Szymon Błaszkiewicz-Kumar. Swoje pierwsze walki w play-off przegrali: Paweł Pazerski z Wiktorem Barszczakiem (KKSZ Konin) 4:12 i Kacper Staniszewski z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 8:12. Zwycięstwa odnotowali: Piotr Kozłowski z Pawłem Michalakiem (UKS Szabla Brzoza) 12:2 oraz Oskar Kusak z Aleksandrem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 12:4. Niestety, obaj szabliści przegrali swoje kolejne walki, Piotr z Kacprem Nowinowskim (KKSZ Konin) 7:12, zaś Oskar z Mateuszem Matrasem (IKS Bushido Rybnik) 9:12.

45

Najlepiej z olsztyńskich szablistów zaprezentował się Filip Kusak. Po fazie grupowej zajmował 1. miejsce w klasyfikacji zawodników. Dzięki temu nie musiał walczyć w pierwszej fazie pucharów. W drugiej pokonał Mateusza Bakalarskiego (KKSZ Konin) 12:0. W kolejnej Wiktora Barszczaka (KKSZ Konin) 12:1. W ćwierćfinale spotkał się z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki), pokonując go 12:5. W walce o finał wygrał z Kacprem Nowinowskim (KKSZ Konin) 12:8. Dopiero w finale uległ Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice) 12:5, zajmując ostatecznie bardzo dobre 2. miejsce.

- Czasem gorsza walka i przegrana w fazie grupowej sprawia, że już nas początku play off trafia się na trudnych przeciwników. Wówczas zawodnicy czują niedosyt, ale taka złość sportowa zamieniona na pracę, może dać czasem lepsze efekty, niż wygrana. I na to liczę - dodaje Adam Sobczyk. Podkreśla bardzo dobry kolejny wynik Filipa Kusaka, który po raz kolejny znalazł się na podium turnieju klasyfikacyjnego.

42

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 70 zawodniczek, w tym pięć z UKS Hajduczek: Pola Domżalska, Amelia Komar, Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem. Po fazie grupowej z dalszej rywalizacji odpadła Amelia Komar.

- Ale wygrała dwie walki. Amelia jest z rocznika 2007, a młodziczki to roczniki 2005-2003. Były to jej jedne z pierwszych zawodów. Kiedyś na pewno o niej usłyszymy - uśmiecha się trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Dzięki wysokiej lokacie po walkach grupowych w pierwszej fazie pucharów nie walczyła Klaudia Malgrem. Reszta zawodniczek wygrała swoje pojedynki: Pola Domżalska z Mają Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy) 12:10, Nina Kondrusik z Oliwią Kalus (KKSZ Konin) 12:3. W następnej rundzie Klaudia Malgrem pokonała Marcelinę Tarasiuk (UKS 13 Białystok) 12:3, Pola Domżalska Kingę Suszczyńską (UKS 13 Białystok) 12:11. Nina Kondrusik walczyła z klubową koleżanką Anielą Kozłowską, która we wcześniejszej walce pokonała Marikę Ciupę (UKS 13 Białystok) 12:2. W starciu olsztynianek lepszą okazała się Aniela, pokonując Ninę 12:4.

Kolejne walki otwierały drogę do najlepszej ósemki turnieju. W tej fazie znów walczyły z sobą klubowe koleżanki, tym razem Pola z Klaudią. Ta druga wygrała 12:5. Niestety, w ćwierćfinale uległa Paulinie Poradzie (TMS Sosnowiec) 10:12.

 

39Niespodzianką turnieju okazała się Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn. W walce o najlepszą ósemkę pokonała Ewę Zając (TMS Sosnowiec) 12:6. W ćwierćfinale wygrała z Nikolą Woźniak (KKSZ Konin) 12:9, zaś w półfinale z Pauliną Poradą (TMS Sosnowiec) 12:11, by po emocjonującym finale pokonać Klaudię Kozieł (TMS Sosnowiec) 12:11. Pierwszy raz w historii rywalizacji młodziczek zawodniczka z najmłodszego rocznika wygrała zawody o tak wysokiej randze.

- Do końca walka była wyrównana. Każda z nas mogła zadać to ostatnie trafienie. Przy remisie 11:11 każdy ma takie same szanse na zwycięstwo. Cieszę się, że to właśnie ja trafiłam. Dziękuję trenerowi Adamowi za czas i pracę, jaką wkłada w moje treningi. Dziękuję kolegom i koleżankom z klubu, bo oni przecież też przyczynili się do mojego zwycięstwa - powiedziała po turnieju Aniela Kozłowska.

Trener Adam Sobczyk nie ukrywa zadowolenia z wyników swoich szablistów.

- Każdy wynik jest zwycięstwem zawodnika nad stresem, zmęczeniem, chwilą rozkojarzenia, i swoimi słabościami. Ale na najwyższym podium może stanąć tylko jeden. Dziś udało się to Anielce - podsumował

01

Wyniki chłopców

1. Krzysztof Kajor - Zagłebiowski Klub Szermierczy

2. Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

3. Maciej Adamus - Akademia Integracji

3. Kacper Nowinowski - KKSZ Konin

……………………………………………………………

25. Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

29. Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

40. Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn

48. Paweł Pazerski - UKS Hajduczek Olsztyn

59. Oliwier Kowalski - UKS Hajduczek Olsztyn

62. Szymon Błaszkiewicz-Kumar - UKS Hajduczek Olsztyn

70. Krzysztof Woźniak - UKS Hajduczek Olsztyn

44

Wyniki dziewcząt

1. Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

2. Marta Kozieł - TMS Sosnowiec

3. Paulina Porada - TMS Sosnowiec

3. Zuzanna Porada - TMS Sosnowiec

……………………………………………………………

5. Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn

14. Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn

24. Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn

60. Amelia Komar - UKS Hajduczek Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn