W Hajduczku Turniej „Pierwszy Krok” – Może to jest ten najważniejszy

Fot. nadesłane

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie odbył się Turniej „Pierwszy Krok”, w którym wzięli udział początkujący szabliści klubu UKS Hajduczek Olsztyn. W sumie 19 nowych adeptów fechtunku stanęło na planach, by po raz pierwszy walczyć w pełnym szermierczym stroju.

- To początek pięknej drogi, osobistej przygody z szermierką i zasmakowanie rywalizacji. Ten turniej jest naszą tradycją. Z zawodnikami przychodzą rodzice, dziadkowie, czasem całe rodziny. Mamy okazję poznać się, porozmawiać i kibicować - mówi trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

Zawodnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe: 2008-2009; 2007; 2005- 2006; grupa najstarszych.

- Trochę się denerwuję, ale też chcę w końcu spróbować prawdziwej walki. Dużo tych ubrań - uśmiecha się Krzysztof.

Każdy szermierz, oprócz specjalnych spodni, nakłada na siebie plastron, białą bluzę szermierczą i bluzę elektryczną. Wszystko po to, aby w pełni zabezpieczyć zawodnika przed uderzeniami szabli.

- Wspaniała zabawa. Już wiem, że będę inwestować w swoje córki, które od września uczęszczają na zajęcia. Wspaniały sport, piękna alternatywa spędzania czasu - podkreśla Krystyna, mama Karoliny i Eli.

Wspaniałe emocje, doping i oklaski dla zwycięzców. Przed finałami w walce pokazowej zaprezentowali się: Filip Kusak i Aniela Kozłowska, finaliści ostatniego turnieju ogólnopolskiego, który odbył się w Koninie.

- Dziś nie jest ważne, kto okazał się najlepszy. Ten turniej ma wprowadzić zawodników w fascynujący świat rywalizacji, mierzenia się z przeciwnikami. Mam nadzieję, że większość dzisiejszych startujących wytrwa i za kilka lat będzie z sukcesami reprezentować nasz klub, miasto Olsztyn i nasz region – podsumowuje Adam Sobczyk.

43

Już w najbliższy poniedziałek (27 marca) szabliści z UKS Hajduczek wystartują na kolejnych zawodach - Challenge Wratislavia. We Wrocławiu zmierzą się z najlepszymi szermierzami z całego świata. W zeszłym roku w turnieju wystartowali zawodnicy z 30 krajów.

Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie – „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn