Po OOM tradycyjnie turniej w Koninie – Postęp Hajduczka niewątpliwy

Fot. nadesłane

To już tradycja, że po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szermierce odbywa się w Koninie towarzyski turniej juniorów młodszych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 104 zawodników, a wśród nich sześcioro szermierzy z Olsztyna: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Amelia Marczuk, Piotr Kozłowski i Kacper Staniszewski.

– To jest moment przejścia do nowej kategorii wiekowej i mała przymiarka do Pucharu Polski.. Dlatego ten turniej cieszy się tak dużą popularnością i przyciąga najlepszych szablistów z Polski – wyjaśnia Adam Sobczyk, trener UKS „Hajduczek” Olsztyn.

Po walkach grupowych chłopców do fazy play off zakwalifikował się Piotr Kozłowski. W pierwszej walce pucharowej pewnie pokonał Stanisława Wasilewskiego (UKS 13 Białystok) 15:9, awansując do najlepszej 16 turnieju. Jednak w walce o ćwierćfinał uległ Olafowi Stasiakowi (KKSZ Konin) 7:15.

W walkach grupowych dobrze poradziły sobie również dziewczęta. Aniela była sklasyfikowana na 9 miejscu, Weronika na 11, zaś Pola na 24. Jedynie Amelii Marczuk nie udało się awansować do fazy play off.

W pierwszej walce pucharowej walczyły z sobą Aniela Kozłowska z Polą Domżalską. Lepszą okazała się Aniela wygrywając 15:9. W walce o ćwierćfinał Aniela walczyła z Weroniką Maliszewską (UKS 13 Białystok), przegrywając 9:15. Najlepiej z olsztyńskich szablistek zaprezentowała się Weronika Borkowska. W pierwszej walce pucharowej pokonała Zuzannę Buselt (KKSZ Konin) 15:8, w drugiej Kingę Suszczyńską (UKS 13 Białystok), awansując w ten sposób do najlepszej ósemki turnieju. W walce o półfinał Weronika uległa Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 3:15, zajmując ostatecznie 8. miejsce.

- Ten turniej udowadnia, że szabliści z „Hajduczka” robią postępy. Wróciłem do wyników zeszłorocznych. Aniela w zeszłym roku zajęła 33. miejsce. Podczas tegorocznego turnieju -11. Podobnie Pola. Rok temu była 39., w tym roku 24. Amelia była 41., w tym roku 35. Piotr w zeszłym roku zajął 61. miejsce, w tym - 13. Można mówić wiele, ale to wyniki świadczą o pracy zawodników, o jakości szkolenia w klubie. My nie mamy się czego wstydzić - uśmiecha się Adam Sobczyk.

Zauważa, że w przypadku szabli dziewcząt w kategorii junior młodszy najbliższy sezon będzie należał do KKSZ Konin.

- Jednak na pewno nie będzie to łatwe przodownictwo. Tuż za tym klubem jest przecież AZS AWF Warszawa. My również będziemy się starać włączyć w walkę o jak najlepsze miejsca w najbliższych Pucharach Polski - dodaje trener.

Jednocześnie zaprasza na Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli, które odbędą się 10-11 czerwca w Olsztynie, w LO nr 5 przy ul. Krasickiego.

- Będzie można zobaczyć najlepszych szablistów z Polski w kategorii wiekowej młodzik. Mam głęboką nadzieję, że ktoś z olsztynian stanie na podium. Przyjdźcie, dopingujcie i zakochajcie się w szermierce. To naprawdę piękny i widowiskowy sport – uważa Adam Sobczyk.

Wyniki rywalizacji

dziewczęta

1 - Alicja Papuzińska - KKSZ Konin

2 - Natalia Wysocka - KKSZ Konin

3 - Aischa Hadj Bachir - KKSZ Konin

3 - Weronika Waleriańczyk - KKSZ Konin

………………………………………………

8 - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn

11 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

24 - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn

35 - Amelia Marczuk - UKS Hajduczek Olsztyn

chłopcy

1 - Dominik Płuska - KKSZ Konin

2 - Juliusz Sadowski - UKS 13 Białystok

3 - Stepan Koval - Mińsk Białoruś

3 - Olaf Stasiak - KKSZ Konin

………………………………………………

13 - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

39 - Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn