Adam Gaszyk z powodzeniem walczy w Pucharze Świata – Podium coraz bliżej

Fot. nadesłane

Adam Gaszyk piętnastoletni olsztynianin wrócił z kolejnymi sukcesami, tym razem z Pucharu Świata 2017 r. w szermierce na wózkach. Impreza odbyła się 10-12 maja w Holandii. Udział wzięli reprezentanci z całego świata. Adam był jedynym reprezentantem Polski. Walczył z doświadczonymi zawodnikami m.in. Chin, Tunezji, Brazylii, Estonii, Włoch, Francji, Niemiec, Iraku, Iranu, Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii.

Walczył znakomicie zajmując wysokie pozycje w czołówce światowej. Zawody rozgrywane były we florecie w kategorii do 17 lat oraz kategorii do 23 lat. Podobny podział był w szpadzie. W obydwu kategoriach osiągnął rewelacyjne wyniki. W grupie wiekowej we florecie do 17 lat był bliski zdobycia brązowego medalu, lecz uległ reprezentantowi Chin Sean Glass przegrywając 14 : 15. Zaś w grupie wiekowej do 23 lat zajął 7 miejsce. Drugiego dnia rozegrane zostały walki w szpadzie gdzie wywalczył 6 miejsce w grupie wiekowej do 17 lat , a 7 miejsce w grupie do 23 lat.

Nadmienić należy, że w tym roku był to drugi występ Adama Gaszyka na arenie międzynarodowej. W lutym tego roku brał udział w Pucharze świata w Eger (Węgry), gdzie osiągnął 20 miejsce. Obecnie jest uczniem Gimnazjum 9 z oddziałami integracyjnymi w Olsztynie. Czekamy na kolejne pomyślne wieści

Opracował M.N.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn