Memoriał Jerzego Pawłowskiego Grodzisk Mazowiecki 2017 – Dwa główne trofea dla młodzików Hajduczka

W Grodzisku Mazowieckim odbył się 20 maja towarzyski turniej szermierczy - Memoriał Jerzego Pawłowskiego. Wśród startujących zawodników na planszach stanęli szabliści z Hajduczka Olsztyn, młodzicy: Nina Kondrusik, Klaudia Malgrem, Filip Kusak, Oskar Kusak i Kacper Staniszewski oraz juniorzy młodsi: Amelia Marczuk i Krzysztof Rychta.

Po walkach grupowych w fazie play off Amelia Marczuk przegrała pierwszą pucharówkę z Jagodą Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 6:15. Krzysztof pokonał Filipa Andułę (Grodziski Klub Szermierczy) 15:5, drugą przegrał z Dominikiem Płuską (KKSZ Konin) 8:15. Ostatecznie Amelia zajęła 11 miejsce, Krzysztof 10.

Znacznie lepiej na turnieju poradzili sobie zawodnicy z kategorii młodzik. Wprawdzie pierwsze walki pucharowe przegrali: Oskar Kusak z Wiktorem Barszczakiem (KKSZ Konin) 8:12, zaś Kacper Staniszewski z Janem Pigułą (KKSZ Konin) 8:12, za to Filip Kusak okazał się w tym turnieju niepokonany. W pucharowej drabince wygrał z Kajetanem Niedźwieckim (UKS Riposta) 12:0, Wiktorem Barszczakiem (KKSZ Konin) 12:1 i Mateuszem Stasiakiem (KKSZ Konin) 12:11, w półfinale pokonał Sofiena Hadaj Bahira (KKSZ Konin) 12:6, a w finale Kacpra Nowinowskiego (KKSZ Konin) 12:8. Tym samym został triumfatorem całego turnieju.

Dziewczęta też odnotowały sukces. Nina Kondrusik wygrała pierwszą walkę pucharową Mają Pipczyńską (Dragon Łódź) 12:6, jednak w walce o najlepszą ósemkę memoriału musiała uznać wyższość Zuzanny Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 1:12. Znacznie lepiej poradziła sobie Klaudia Malgrem, skacząc przez kolejne fazy play off. Pokonała: Emilię Habryn (TMS Sosnowiec) 12:6, Aleksandrę Szwedę (TMS Sosnowiec) 12:8, Zuzannę Poradę (TMS Sosnowiec) 12:7, by w finale wygrać z Ewą Zająć (TMS Sosnowiec) 12:9.

- Przed nami jeszcze jeden towarzyski turniej w Wołominie i Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli, których jesteśmy organizatorem. Zwycięstwa zawsze uskrzydlają i dają więcej pewności siebie, a tak w najważniejszym turnieju sezonu będzie każdemu zawodnikowi potrzebna. Gratuluję swoim zawodnikom - komentuje trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.