MP Seniorów (szabla) Warszawa 2017 – Czarek Białecki z Barczewa z mistrzowskim tytułem

Fot. nadesłane

W weekend (27/28 maja) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w szabli. Turniej zgromadził całą czołówkę krajową. W tym gronie znalazł się pochodzący z Barczewa Czarek Białecki - wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa. Odniósł bodaj największy sukces w karierze zostając Drużynowym Mistrzem Polski. W rywalizacji indywidualnej zajął doskonale siódme miejsce.

Walki grupowe Czarek rozpoczął niezbyt dobrze, bo na 6 stoczonych walk wygrał 4, a to na tym poziomie jest bardzo istotne. Udało się wyjść z grupy, ale ze słabym rozstawieniem. Czarek jest uznawany za zawodnika o ogromnym duchu walki i to pokazał podczas potyczek pucharowych, gdzie pierwsze dwie wygrał zdecydowanie 15- 2 z zawodnikami wyżej notowanymi a byli nimi Paweł Jaromin (AZS AWF Katowice) i Kamil Marzec (Zagłębie Sosnowiec) To dodało mu wiary, że jest w stanie osiągnąć sukces. Następnym przeciwnikiem był czołowy zawodnik Polski pochodzący z Konina Adrian Stanisławski. Tu po bardzo zaciętej walce Czarek wygrał 15 -11 i awansował do najlepszej ósemki turnieju. W walce o medal spotkał się z późniejszym Mistrzem Polski - zwycięzcą tego turnieju Jakubem Ocińskim (AZS AWF Katowice). Stoczył z nim pasjonujący pojedynek i mimo porażki 11:15 zebrał wiele gratulacji.

z4413002

Drugi dzień zawodów to walki drużynowe. Drużyna MUKS Victor Warszawa z Czarkiem w składzie w I rundzie wygrała pewnie z AZS AWF Warszawa . Taki sam los spotkał w półfinale zawodników Fortis Sosnowiec i w ten sposób Victor awansował do wielkiego finału. gdzie przeciwnikiem był faworyt Mistrzostw KKSZ Konin. Na początku wszystko przebiegało według oczekiwanego scenariusza. Wydawało się, że zespół z Konina kontroluje sytuację, ale warszawiacy z Czarkiem cały czas zachowywali szansę. Musieli się jednak w końcówce meczu zdobyć się na heroiczny zryw. I dokonali tego. Najpierw Czarek Białecki, potem Adam Sęczek i na końcu Mikołaj Grzegorek wygrali swoje walki i stało się coś co nie udawało się od 2003 roku, gdzie Mistrzami Polski Seniorów na przemian byli zawodnicy AZS AWF Katowice lub KKSZ Konin. Tym razem wygrał MUKS Victor Warszawa i został Mistrzem Polski Seniorów w 2017 roku. Jest to wielki sukces, gdzie duży udział miał zawodnik wywodzący się z Warmii. Trenował przecież w Olsztynie i tam pokochał szermierkę. Jest to siódmy medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Czarka Białeckiego i jak mówią znawcy szermierki to początek jego kolekcji.

z4413004

Klasyfikacja indywidualna

1 Ociński, Jakub AZS AWF Katowice

2 Dzwoniarski, Damian Koniński Klub Szermierczy

3 Dominik, Grzegorz Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec

3 Grzegorek, Mikołaj MUKS Victor Warszawa

5 Koniusz, Marcin MKS Fortis Sosnowiec

6 Lademann, Karol AZS AWF W-WA

7 Białecki, Cezary MUKS Victor Warszawa

8 Jaskot, Jakub O.Ś.AZS Poznań

Walki pucharowe Cezarego Białeckiego

I runda

- Paweł Jaromin (AZS AWF Katowice) 15:2

II runda

- Kamil Marzec (Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec)

1/8 finału

- Adrian Stanisławski (Koniński Klub Szermierczy) 15:11

Ćwierćfinał

- Jakub Ociński (AZS AWF Katowice) 11:5

z4413001

Turniej drużynowy

Klasyfikacja

1 MUKS Victor Warszawa Białecki, Broniszewski, Grzegorek, Sęczek)

2 KKSZ Konin

3 Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec

4 MKS Fortis SOSNOWIEC

5 AZS AWF Katowice

6 AZS AWF Warszawa

7 TMS Sosnowiec

8 Zagłębiowski Klub Szermierczy II Sosnowiec

Droga do złota

MUKS Victor Warszawa

Ćwierćfinał

- AZS AWF Warszawa 45:27

Półfinał

- MKS Fortis Sosnowiec 45:40

Finał

- KKSZ Konin 45:43

z4413005

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn