W Olsztynie Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli – Z należytą gościnnością, ale bez sentymentów

Fot. nadesłane

W najbliższy weekend (10/11) czerwca po raz pierwszy w historii Olsztyna odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli. Do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie ponad 150 najlepszych szablistów, by walczyć o miano indywidualnego i drużynowego mistrza kraju. Pierwszego dnia – sobota, 10 czerwca - odbędzie się turniej indywidualny, drugiego – niedziela, 11 czerwca - walczyć będą drużyny.

Mistrzostwa Polski organizuje olsztyński klub UKS Hajduczek To dowód uznania dla wyników zawodników Hajduczka oraz zaangażowania w działalność sportową i promującą tę olimpijską dyscyplinę. Olsztynianie systematycznie podnoszą swój poziom sportowy i choć wszystkich rywali przyjmą z należytą gościnnością to na planszach nie będzie sentymentów Turniej odbędzie się w obiektach sportowych V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, ul. bp. Ignacego Krasickiego 2.

Uroczyste otwarcie mistrzostw – sobota godz. 10.45. Początek rywalizacji indywidualnej – 11.00. Przewidywany koniec turnieju – godz. 17.00. Rywalizacja drużynowa, niedziela, początek godz. 10.00.

- Zapraszamy wszystkich na to wielkie święto szermierki, które po raz pierwszy odbędzie się w Olsztynie. Wiele emocji, dziesiątki walk, a na koniec łzy szczęścia mistrzów. To po prostu trzeba zobaczyć i przeżyć – przekonuje Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek Olsztyn Jednocześnie dziękuje Miastu Olsztyn, Urzędowi Marszałkowskiemu i Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu za pomoc w organizacji mistrzostw.

ger4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn