Hajduczek zamknął sezon w Ząbkach i Białymstoku - Klaudia Malgrem i Krzysztof Rychta na podium

Fot. nadesłane

Ostatni weekend (17-18 czerwca) szabliści z UKS Hajduczek spędzili pracowicie. Najmłodsi wzięli udział w Białymstoku w turnieju „Pierwszy Krok Szermierczy”. Starsi zawodnicy w Ząbkach, w turnieju „Młodzi Waleczni”. Do Ząbek pojechało dwoje szablistów z Hajduczka: Klaudia Malgrem i Krzysztof Rychta.

Po walkach grupowych i walkach w pucharach oboje znaleźli się w finale zawodów. Klaudia wygrała walkę o złoto z Zuzanną Poradą (TMS Sosnowiec) 12:1. Krzysztof uległ Rafałowi Gałeckiemu (AZS AWF Warszawa), kończąc turniej na doskonałym 2 miejscu.

Dobrze zaprezentowali się również początkujący adepci szermierki.

Do Białegostoku pojechali: Amelia Komar (12 miejsce), Antonina Dobies (13 miejsce), Elżbieta Mejłun (14 miejsce) i Karolina Mejłun (25 miejsce) oraz Łukasz Kowalczyk (8 miejsce), Krzysztof Dowgierd (9 miejsce), Krzysztof Woźniak (16 miejsce) i Franciszek Szymczak (17 miejsce).

- Tymi turniejami ostatecznie zakończyliśmy sezon sportowy 2016/2017. Wszyscy zawodnicy ciężko pracowali przez cały rok. Dziękuję im za ten cudowny czas. Już w sierpniu, po miesiącu odpoczynku, wyjeżdżamy na dwa obozy sportowe. Cieszą sukcesy Klaudii i Krzysztofa. Gratuluję im – podsumowuje Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek Olsztyn

ret1

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn