Puchar Polski Juniorów Młodszych Katowice 2017 – 12-letnia Aniela Kozłowska „pokazała pazurki”

Fot. nadesłane

W sobotę (2 września) w Katowicach odbył się pierwszy w nowym sezonie turniej klasyfikacyjny juniorów młodszych w szabli (roczniki 2001-2003). Prawo startu w turnieju mieli również młodzicy. W Pucharze Polski wystartowało w sumie 143 zawodników z 18 klubów Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 10 zawodników, UKS Ripostę Olsztyn - 3.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Wśród 74 szablistów było pięciu zawodników UKS Hajduczek - Oliwier Kowalski (młodzik), Piotr Kozłowski, Paweł Pazerski, Kacper Staniszewski (młodzik) i Krzysztof Rychta. Po walkach grupowych do fazy play-off zakwalifikowali się dwaj zawodnicy: Piotr Kozłowski i Krzysztof Rychta.

Piotr przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Dawidem Kopciem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 5:15, zajmując ostatecznie 40. miejsce. Krzysztof pewnie wygrał pierwsze starcie z Wiktorem Barszczakiem (KKSZ Konin) 15:0. W walce o najlepszą szesnastkę turnieju, po wyrównanej walce, przegrał z Kacprem Łątowskim (KKSZ Konin) 14:15, plasując się ostatecznie na 18. miejscu. W szabli mężczyzn w sumie stoczono 461 pojedynków. Zawodnicy zadali 4.042 punktowane trafienia.

W szabli dziewcząt UKS Hajduczek reprezentowały: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik (młodzik), Aniela Kozłowska (młodzik) i Klaudia Malgrem. Do fazy play-off nie zakwalifikowała się Nina Kondrusik. Aniela Kozłowska po walkach grupowych zajmowała 9. miejsce. Dzięki temu nie walczyła w pierwszej fazie pucharowej - tabela 64.

W play off Pola przegrała pierwszą walkę z Aischą Hadj Bachir (KKSZ Konin) 9:15, kończąc rywalizację na 39. miejscu. Klaudia pewnie pokonała Kalinę Kordel (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:5. W walce o najlepszą szesnastkę turnieju przegrała z Natalią Gałecką (AZS AWF Warszawa) 11:15, zajmując 24. miejsce.

Do grona najlepszych 16 szablistek Pucharu Polski zakwalifikowały się: Weronika Borkowska i Aniela Kozłowska. Weronika wygrała pierwszą walkę pucharową z Justyną Nowik (UKS 13 Białystok) 15:8, drugą z Ewą Zając (TMS Sosnowiec) 15:14. W walce o ćwierćfinał uległa Paulinie Poradzie (TMS Sosnowiec) 7:15, zajmując ostatecznie 15. miejsce.

Najlepiej z olsztyńskich szablistek turniej zakończyła najmłodsza reprezentantka Olsztyna - 12-letnia Aniela Kozłowska. Rywalizację o najlepszą 16 turnieju wygrała z Julią Szymańską (KKSZ Konin) 15:8. W walce o ćwierćfinał musiała uznać wyższość Klaudii Kozieł (TMS Sosnowiec) 11:15. Aniela ostatecznie zajęła 11. miejsce.

- Ten start możemy uznać za udany. W sumie naszych 6 szablistów zakwalifikowało się do fazy pucharowej Pucharu Polski juniorów młodszych. Dwie zawodniczki znalazły się w godnie najlepszych szablistek, w tym zaledwie 12-letnia Aniela Kozłowska. Cieszy postawa wszystkich, bo każdy z nich wkłada w rywalizację całe swoje umiejętności. Przed nami kolejny sezon startów, kolejne wyzwania. W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować powiatowi olsztyńskiemu za okazane nam wsparcie - komentuje Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Klub UKS Riposta Olsztyn reprezentowały zawodniczki: Dominika Trager, Aleksandra Romańczyk i Dominika Szymaniak. Do drugiej fazy grupowej nie zakwalifikowała się Szymaniak. Dwie pozostałe zawodniczki, po drugich walkach grupowych, walczyły w play-off. Trager w pierwszej pucharówce pokonała Darię Olejko (UKS Szabla Brzoza) 15:12, w drugiej musiała uznać wyższość Pauliny Porady (TMS Sosnowiec) 8:15, zajmując ostatecznie 21. miejsce. Najlepiej z UKS Riposta Olsztyn zaprezentowała się Aleksandra Romańczyk. W pierwszej walce pucharowej pokonała Jagodę Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:7, w drugiej Natalię Laskowską (AZS AWF Warszawa) 15:7. Przegrała walkę o ćwierćfinał z Roksaną Bartosz (Dragon Łódź) 9:15, plasując się ostatecznie na 14. miejscu.

W sumie w Pucharze Polski wystartowało 69 dziewcząt. Stoczyły 412 pojedynków, zadając w nich 3683 punktowanych trafień.

01

Wyniki

Chłopcy

1. miejsce - Franciszek Nowak - AZS AWF Warszawa

2. miejsce - Szymon Hryciuk - Pałac Młodzieży Katowice

3. miejsce - Sebastian Glanc - KKSZ Konin

3. miejsce - Dominik Płusa - KKSZ Konin

…………………………………

18. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

40. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

63. miejsce - Oliwier Kowalski - UKS Hajduczek Olsztyn

65. miejsce - Paweł Pazerski - UKS Hajduczek Olsztyn

69. miejsce - Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1. miejsce - Roksana Bartosz - Dragon Łódź

2. miejsce - Zuzanna Porada - TMS Sosnowiec

3. miejsce - Emilia Rowińska - AZS AWF Warszawa

3. miejsce - Weronika Waleriańczyk - KKSZ Konin

…………………………………

11. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

14. miejsce - Aleksandra Romańczyk - UKS Riposta Olsztyn

15. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn

21. miejsce - Dominika Trager - UKS Riposta Olsztyn

24. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn

39. miejsce - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn

50. miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn

65. miejsce - Dominika Szymaniak - Riposta UKS Riposta Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn