I Puchar Polski juniorów Warszawa 2017 (FOTO) – Aleksandra Romańczyk najwyżej, udany debiut młodych Hajduczków

Fot. nadesłane

W Warszawie w sobotę (16 września) odbył się I Puchar Polski juniorów w szabli. Do stolicy przyjechało 118 zawodników z całej Polski. Na zawodach wystartowali również szermierze z Olsztyna - sześcioro z UKS Hajduczek Olsztyn i dwie szablistki z UKS Riposta Olsztyn. Był też wychowanek Hajduczka Cezary Białecki rodem z Barczewa, który jako zawodnik MUKS Victor Warszawa przegrał dopiero w finale.

- Dla części naszych zawodników był to debiut w tej kategorii wiekowej. Trójka zawodników z rocznika 2003, która weszła do kategorii junior młodszy, wystartowała po raz pierwszy w juniorach. Cieszy fakt, że po dziewięciu latach działalności klubu doczekaliśmy się tak licznej reprezentacji na Pucharze Polski juniorów - mówi Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Pierwsi zmagania rozpoczęli chłopcy (64 szablistów), w tym zawodnicy UKS Hajduczek: Piotr Kozłowski i Krzysztof Rychta. Po dwóch eliminacjach grupowych obaj zakwalifikowali się do fazy play off. Jednak w walce o wejście do grona 32 najlepszych zawodników ulegli swoim rywalom, Piotr przegrał ze znacznie wyżej klasyfikowanym Sebastianem Glancem (KKSZ Konin) 10:15, zajmując ostatecznie 40. miejsca, zaś Krzysztof z Piotrem Sosulskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 8:15, plasując się na 41. miejscu w klasyfikacji końcowej turnieju.

bie2

W Pucharze Polski startował również wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa, Cezary Białecki.

- Czarek to nasz sztandarowy wychowanek. Po latach treningów w naszym klubie wyjechał do Warszawy. Dobre podstawy szermierki, które u nas otrzymał, dziś owocują sukcesami, co nas niezmiernie cieszy - wyjaśnia Adam Sobczyk z UKS Hajduczek Olsztyn.

Czarek po wygranych w pucharach z: Oskarem Kwiatkowskim (Dragon Łódź) 15:9, Szymonem Hryciukiem (Pałac Młodzieży Katowice) 15:8 i Jędrzejem Dłużniewskim (AZS AWF Warszawa) wszedł do finału Pucharu Polski juniorów, gdzie spotkał się z Mateuszem Prokopowiczem (UKS 13 Białystok). W finale uległ przeciwnikowi 11:15. Jego 2. miejsce w Pucharze Polski to duży sukces.

bie1

Następnie rywalizowały dziewczęta, w tym zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn - Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Klaudia Malgrem i Grażyna Płoska oraz z UKS Riposta Olsztyn - Aleksandra Romańczyk i Dominika Trager. Wszystkie zawodniczki przebrnęły dwie fazy rywalizacji grupowej i zakwalifikowały się do play off. Swoje pierwsze walki przegrały: Weronika z Blanką Seredyńską (UKS 13 Białystok) 11:15, Pola z Izabelą Głowacką (KKSZ Konin) 10:15, Grażyna z Aischą Hadj Bachir (KKSZ Konin) 10:15. Klaudia w walce o najlepszą 16 turnieju musiała uznać wyższość Emilii Rowińskiej (AZS AWF Warszawa) 9:15. W tej samej fazie swoją walkę przegrała Dominika Trager z Natalią Walas (TMS Sosnowiec) 7:15. Do kolejnej fazy, po wygranej z Zuzanną Poradą (TMS Sosnowiec) 5:15, awansowała Aleksandra Romańczyk. Przegrała jednak walkę o ćwierćfinał z Alicją Papuzińską (KKSZ Konin) 14:15.

- Nie mam wątpliwości, że debiut moich zawodników w kategorii junior mogę uznać za ogromny sukces. Troje z nich - Pola, Klaudia i Piotr - mają po 14 lat, a najstarsi zawodnicy tej kategorii mają po 19 lat. To niezwykle cenne doświadczenie, zakończone sukcesem. Wszyscy awansowali do fazy pucharowej, Klaudia nawet do grona 32 najlepszych zawodników turnieju. Lata pracy owocują i są to zdrowe owoce - komentuje Adam Sobczyk z UKS Hajduczek Olsztyn.

tre2

Wyniki końcowe Pucharu Polski I juniorów w szabli

Chłopcy

1. miejsce - Mateusz Prokopowicz - UKS 13 Białystok

2. miejsce - Cezary Białecki - MUKS Victor Warszawa

3. miejsce - Jędrzej Dłużniewski - AZS AWF Warszawa

3. miejsce - Jan Kruszewski - AZS AWF Warszawa

…………………………………………………………

40. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

41. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1. miejsce - Zuzanna Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy

2. miejsce - Urszula Kurzyna - UKS 13 Białystok

3. miejsce - Marta Mazurek - UKS 13 Białystok

3. miejsce - Marta Okine - AZS AWF Warszawa

…………………………………………………………

16. miejsce - Aleksandra Romańczyk - UKS Riposta Olsztyn

25. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn

32. miejsce - Dominika Trager - UKS Riposta Olsztyn

33. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn

35. miejsce - Grażyna Płoska - UKS Hajduczek Olsztyn

38. miejsce - Pola Domżalska – UKS Hajduczek Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn