„Kaszubska Jesień” Gdańsk – Młodzi floreciści UKS Riposta Olsztyn budują przyszłość

Fot. nadesłane

W niedzielę (24 września) w Trójmieście w hali Gdańskiej Szkoły Floretu odbył się Ogólnopolski Turniej floretowy „Kaszubska Jesień”. Startowała cała krajowa floretowa czołówka w kategorii dzieci i młodzików. Z powodzeniem walczyli młodzi zawodnicy klubu UKS Riposta Olsztyn. Piękny sukces odniósł Jakub Wesołowski, który wywalczył 7 miejsce w turnieju w kategorii młodzików.

Komentarz trenera Urszuli Kuczko , prowadzącej grupę floretową w klubie UKS Riposta Olsztyn.

W szermierczym klubie UKS RIPOSTA OLSZTYN działa grupa floretowa. Grupa jest bardzo młoda, budowana od podstaw i istnieje dopiero dwa lata. Ma już za sobą kilka startów i sukcesów w ogólnopolskich turniejach.

Kilku zawodników UKS RIPOSTY znalazło się na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Szermierczego. Są to Aleksander Wesołowski w kategorii dzieci oraz trzech zawodników w kategorii młodzik: Jakub Wesołowski, Korneliusz Polakowski i Michał Kulka.

Trzej ostatni bardzo udanie walczyli w ostatnim turnieju "Kaszubska Jesień" w Gdańsku Pomyślnie przeszli pierwszą fazę eliminację grupową i awansowali do walk pucharowych. Najlepiej na tym etapie walczył Kuba Wesołowski, który po pierwszym wolnym losie wygrał w 12:5 z Janem Wiktorem z Gdańska a następnie jednym trafieniem pokonał Mikołaja Olszewskiego z Torunia. O wejście do czwórki przegrał ze zwycięzcą całego turnieju Oskarem Machem z Gdańska 9:12.Ostatecznie był siódmy ,Korneliusz Polakowsk i- 33 a Michał Kulka - 42. Nie miał szczęścia czwarty najmłodszy zawodnik Witold Marwitz , który nie wszedł do strefy pucharowej i zakończył zawody na 53 miejscu.

Mamy nadzieję ,że ci młodzi floreciści przywrócą blask olsztyńskiego floretu i pójdą w ślady swoich poprzedników sprzed 30-40 lat. Pierwszy krok już zrobili i w najbliższych latach zabłysną formą na polskich planszach szermierczych.

Kolejność

1 MACH, Oskar FUNDGSF

2 GORCZYCA, Tomasz UKS ATENA GDAŃSK

3 PIOSIK, Dawid IKS LESZNO

3 WAŚCIŃSKI, Tobiasz IKS LESZNO

5 NOWAK, Jan POLONIA LESZNO

6 KUL, Michał UKS ATENA GDAŃSK

.....................................................

7 WESOŁOWSKI, Jakub UKS RIPOSTA OLSZTYN

33 POLAKOWSKI, Korneliusz UKS RIPOSTA OLSZTYN

42 KULKA, Michał UKS RIPOSTA OLSZTYN

53 MARWITZ, Witold UKS RIPOSTA OLSZTYN

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn