II Puchar Polski Juniorów Młodszych Łódź 2017 – Aniela Kozłowska (młodziczka) przymierza się do podium

Fot. nadesłane

W sobotę (28 października) w Łodzi odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w szabli - drugi turniej klasyfikacyjny tej kategorii wiekowej obejmującej roczniki 2001- 2003. Prawo startu w turnieju mieli również młodzicy. W turnieju wystartowało w sumie 157 zawodników z 19 klubów z całego kraju. Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 9 zawodników, UKS Ripostę Olsztyn - 4.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Wśród 90 szablistów było 4 zawodników UKS Hajduczek – Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta. Po walkach grupowych do fazy play-off zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy. Piotr przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Gracjanem Jedwabnym (KKSZ Konin) 14:15, zajmując ostatecznie 48. miejsce. Również Krzysztof przegrał swój pojedynek jednym trafieniem z Gabrielem Jarkiem (KKSZ Konin) 14:15, plasując się na 42 pozycji. Filip musiał uznać wyższość Kacpra Zająca (Pałac Młodzieży Katowice) 8:15, kończąc turniej na 38. miejscu. Pierwszą walkę pucharową Mikołaj wygrał z Michałem Grzeszczykiem (UKS Szabla Ząbki) 15:14, by przegrać kolejną z Dominikiem Płusą (KKSZ Konin) 3:15, zajmując ostatecznie 22. miejsce. W szabli mężczyzn w sumie stoczono 507 pojedynków. Zawodnicy zadali 4.311 punktowanych trafień.

koz1

W szabli dziewcząt UKS Hajduczek reprezentowały: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik (młodzik), Aniela Kozłowska (młodzik) i Klaudia Malgrem. Po walkach pucharowych wszystkie szablistki Hajduczka zakwalifikowały się do fazy play-off. W walce tabeli 64 Pola przegrała pierwszą walkę z Julią Nowicką (UKS Szabla Brzoza) 13:15, kończąc rywalizację na 33. miejscu. Swój pojedynek wygrała zaś Weronika Borkowska, pokonując Emilię Stępczyńską (AZS AWFWarszawa) 15:9. Potem jednak przegrała z Małgorzatą Nowicką (TMS Sosnowiec) 9:15, zajmując w turnieju 26. miejsce.

malg5

Swoją rywalizację w play-off – ze względu na wysoką lokatę po walkach grupowych – od drugiej rundy rozpoczęły Nina Kondrusik oraz Klaudia Malgrem. Nina przegrała z Zuzanną Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 4:15, plasując się na 22. miejscu, zaś. Klaudia pokonała Dominikę Trager (UKS Riposta Olsztyn) 15:6, by w walce o ćwierćfinał uznać wyższość Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 11:15, kończąc turniej na 9. miejscu.

Najlepiej w turnieju ze wszystkich olsztyńskich szablistów wypadła Aniela Kozłowska. W tabeli play-off 64 pokonała pewnie Olimpię Sumę (TMS Sosnowiec) 15:9. W kolejnym pojedynku wygrała z Darią Skonieczną (AZS AWF Warszawa) 15:13, by w walce o ćwierćfinał zwyciężyć Julię Nowicką (UKS Szabla Brzoza) 15:8. Znalazła się w gronie najlepszych ośmiu zawodniczek turnieju. W potyczce o medal musiała jednak uznać wyższość Weroniki Waleriańczyk (KKSZ Konin) 7:15, zajmując ostatecznie 8. miejsce.

koz2

- Kolejny doskonały start szablistów z Hajduczka. Wszyscy zakwalifikowali się do fazy pucharowej turnieju, dzięki czemu zdobyli kolejne punkty w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego. Już ten fakt każdy z nich może uznać za swój osobisty sukces. Oczywiście niezmiernie cieszy wynik Klaudii, która zakończyła rywalizację na 9. miejscu oraz Anieli, która jako pierwsza zawodniczka w historii naszego klubu znalazła się w gronie 8 najlepszych szablistek punktowanego turnieju juniorów młodszych - komentuje występ swoich zawodników trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

UKS Riposta Olsztyn reprezentowały zawodniczki: Dominika Trager, Katarzyna Krzewska, Aleksandra Romańczyk i Dominika Szymaniak. Do drugiej fazy grupowej nie zakwalifikowały się: Krzewska i Szymaniak. Dwie pozostałe zawodniczki, po drugich walkach grupowych, walczyły w play-off. Trager w pierwszej pucharówce pokonała Aleksandrę Lewandowską (Dragon Łódź) 15:8, w drugiej musiała uznać wyższość Klaudii Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn) 6:15, zajmując ostatecznie 28. miejsce. Aleksandra Romańczyk przegrała pierwszą walkę z Klaudią Kozieł (TMS Sosnowiec) 12:15, plasując się ostatecznie na 21. miejscu. W sumie w Pucharze Polski wystartowało 67 dziewcząt. Stoczyły 405 pojedynków, zadając w nich 3.407 punktowanych trafień.

koz3

Wyniki Pucharu Polski I juniorów młodszych w Łodzi

Chłopcy

1. miejsce - Jakub Broniszewski - MUKS Victor Warszawa

2. miejsce - Szymon Hryciuk - Pałac Młodzieży Katowice

3. miejsce - Marek Weiss - KKSZ Konin

3. miejsce - Ksawery Czajkowski - Kolejarz 24 Katowice

…………………………………

22. miejsce - Mikołaj Jurkiewicz - UKS Hajduczek Olsztyn

38. miejsce - Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

42. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

48. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1. miejsce - Roksana Bartosz - Dragon Łódź

2. miejsce - Weronika Waleriańczyk - KKSZ Konin

3. miejsce - Julia Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy

3. miejsce - Natalia Wysocka - KKSZ Konin

…………………………………

8. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

9. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn

21. miejsce - Aleksandra Romańczyk – UKS Riposta Olsztyn

22. miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn

26. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn

28. miejsce - Dominika Trager – UKS Riposta Olsztyn

33. miejsce - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn

61. miejsce - Dominika Szymaniak – UKS Riposta Olsztyn

67. miejsce - Dominika Szymaniak – UKS Riposta Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn