Puchar Europy Kadetów Mordling 2018 – Szabliści z Olsztyna na głębszej wodzie

Fot. ilustracja

W miniony weekend (13-14 stycznia ) w Moedling ( Austria) odbył się turniej Pucharu Europy Kadetów w szabli. Wśródp rawie 400 uczestników z całego świata wystartowała czwórka szermierzy z UKS Hajduczek Olsztyn : Krzysztof Rychta, Weronika Borkowska, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem. Na razie jeszcze bez wielkich sukcesów, ale od czegoś trzeba zacząć.

W sobotę w turnieju kadetów, Krzysztof Rychta po stoczeniu 6 walk eliminacyjnych pomyślnie przeszedł do drugiej rundy walk grupowych. Po rozegraniu w sumie 12 pojedynków zakończył turniej na 152 miejscu.

Kadetki rywalizowały w niedzielę. Wszystkie zawodniczki Hajduczka pomyślnie przebrnęły przez przez pierwszą fazę walk grupowych, wygrywając : Weronika Borkowska 2 z 6 walk, Aniela Kozłowska 3 z 6 walk i Klaudia Malgrem 5 z 6 walk. W drugiej turze grupowej , do której awansowały 154 zawodniczki napotkały na dużo silniejsze rywalki. Po stoczeniu kolejnych 6 pojedynków do play off (64 szablistki) awansowały Weronika Borkowska i Klaudia Malgrem wygrywając po 3 walki każda.

To był niestety krez aktualnych możliwości. Weronika Borkowska uległa reprezentantce Francji Apolline Fondeur 3:15 a Klaudia Malgrem z przedstawicielce Wielkiej Brytanii Elsie Llewellyn 11:15.

Ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach:

73 Klaudia Malgrem - trzecia wśród Polek

109 Weronika Borkowska - ósma Polka

128 Aniela Kozłowska - jedenasta Polka

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn