III Puchar Polski Juniorów Młodszych Konin 2018 – Krzysztof Rychta w dziesiątce

Fot. nadesłane

W sobotę (20 stycznia) w Koninie odbył się turniej III Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szabli w którym wystartowało 67 uczestników. Olsztyński Hajduczek reprezentowali trzej zawodnicy: Filip Kusak, Oskar Kusak i Krzysztof Rychta, którzy spisali się bardzo dobrze. W komplecie awansowali do play off, a Krzysztof Rychta uplasował się ostatecznie na 9 miejscu.

Najmłodszy z naszych reprezentantów Oskar Kusak (2005) dzielnie przeszedł przez dwie tury walk grupowych, kwalifikując się do fazy pucharowej, w której wygrał pierwszą walkę z reprezentantem KKSz Konin Mateuszem Ściborem 15:5 i awansował do 32 turnieju. W kolejnej walce - o wejście do najlepszej 16 przegrał z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Franciszkiem Nowakiem 3:15. Zajął 30 miejsce w turnieju.

Filip Kusak wygrał 9 z 12 walk grupowych, pewnie awansował do fazy pucharowej. Wygrał pierwszy pojedynek 15:4 z zawodnikiem UKS Szabla Brzoza i tym samym znalazł się w 32 walczących. O wejście do 16 pewnie pokonał reprezentanta KKSz Konin Bartosza Szkudlarka 15:4. Na drodze do ćwierćfinału napotkał tego samego przeciwnika, co jego młodszy brat i również nie zdołał go pokonać. Uległ Franciszkowi Nowakowi 4:15 , zajmując 15 miejsce w turnieju.

Najlepszym zawodnikiem z Olsztyna okazał się Krzysztof Rychta, który w fazach grupowych przegrał tylko jedną walkę 4:5( również z reprezentantem AZS AWF Warszawa Franciszkiem Nowakiem - późniejszym zwycięzcą turnieju). 11 wygranych z 12 walk dało mu możliwość awansowania bezpośrednio do grona 32 zawodników. W pojedynku o 16 pewnie pokonał reprezentanta KKSz Konin Kacpra Nowinowskiego 15:11. W walce o ćwierćfinał uległ Jakubowi Dzierniejko z UKS 13 Białystok ( ubiegłorocznemu Mistrzowi Polski Młodzików) 11:15. III Puchar Polski Juniorów Młodszych zakończył na 9 miejscu .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn