III Puchar Polski Seniorów w szabli Konin 2018 - Czarek Białecki na podium i z nominacją na MEJ

Fot. nadesłane

W sobotę (17 lutego) w Koninie odbył się III Puchar Polski Seniorów w szabli. W turnieju wystąpił Cezary Białecki mieszkaniec Barczewa. Nie była to taka zwyczajna impreza, bowiem w przypadku wychowanka UKS Hajduczek na szali stanęły nie tylko punkty rankingowe, ale przede wszystkim nominacja na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Kontrkandydatami Cezarego Białeckiego byli: zawodnik z Białegostoku i kolega klubowy z MUKS Victor Warszawa. Żeby być pewnym awansu szablista rodem z Barczewa musiał znaleźć się w ósemce tego turnieju licząc, że jego przeciwnicy odpadną we wcześniejszej fazie. Stopień trudności zadania podnosił fakt, że do Konina przyjechali reprezentanci Kazachstanu i Uzbekistanu, którzy przygotowują się do Pucharu Świata Seniorów, który odbędzie się w Warszawie.

Turniej rozpoczęły eliminacje grupowe. Czarek po wygraniu trzech walk i po trzech porażkach awansował do fazy pucharowej, ale z bardzo słabym rozstawieniem. W pierwszej rundzie play off pokonał zawodnika gospodarzy 15-5. W drugiej uporał się (15:9) w szablistą AZS AWF Katowice, z którym ostatnio dwa razy przegrał. O wejście do ósemki wyeliminował najlepszego z Kazachów (15:8) i to co przed turniejem wydawało się mrzonką, stało się faktem. Choć spełnił już warunki nominacji, poszedł za ciosem i w walce o podium wygrał z trzecim zawodnikiem rankingu seniorów z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 15:11. Zatrzymał do dopiero kolejny szablista czołówki krajowej z Poznania (8:15). Zakończył turniej na trzecim miejscu, odnosząc jeden z największych krajowych sukcesów, a przede wszystkim wziął los w swoje ręce i w pięknym stylu udowodnił, że zasługuje na udział w Mistrzostwach Europu Juniorów

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn