ME Juniorów Soczi 2018 – Ciężko przebić się do czołówki

Fot. nadesłane

W dalekiej Soczi odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce. Do Rosji przyjechali najlepsi Żeby dostać się na turniej trzeba było przebrnąć przez eliminacje krajowe, bowiem każda federacja mogła wystawić maksymalnie 4 zawodników. W reprezentacji biało-czerwonych znalazł się Cezary Białecki – mieszkaniec Barczewa, wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, obecnie szablista MUKS Victor Warszawa.

Czarek, który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i wiedział, że ten turniej będzie bardzo wymagający.. Poziom szermierki w Europie jest bardzo wysoki i dlatego nasi zawodnicy nie byli zaliczani do faworytów. Czarek awansował do fazy pucharowej, ale ze słabym rozstawieniem (wygrał tylko 2 walki na 6 stoczonych).

rut4

Od razu trafił na bardzo dobrego zawodnika z Ukrainy, który był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Mimo to Czarek podjął bardzo wyrównaną walkę. Przy dopingu naszej reprezentacji potrafił ten emocjonujący pojedynek wygrać 15-11 i awansował dalej. Następny przeciwnik z Francji okazał się jednak lepszy i wyeliminował Polaka z dalszej części turnieju. Czarek zakończył turniej jako 32 szablista w Europie. A jak się później okazało przegrał z mistrzem kontynentu.

rut3

W turnieju drużynowym w pierwszym pojedynku Polacy pokonali reprezentacje Azerbejdżanu co dało im awans do najlepszej 8 turnieju. W potyczce o ćwierćfinał przegraliśmy z Białorusią, a w strefie 5/8 z reprezentacjami Włoch i Rumuni. Ostatecznie zajęliśmy 8 miejsce w Europie w szabli w kategorii junior.

rut1

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn