Mistrzostwa Mazowsza i Młodzieżowe MP 2018 – Pracowite dni przed...Weroną

Fot. nadesłane

W niedzielę (25 marca) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli. Turniej rozgrywano w tym roku w nowej formule. Do startu indywidualnego mogli przystąpić tylko młodzieżowcy, a nie tak jak było w poprzednich latach juniorzy. Młodsi zawodnicy mieli szansę zaistnieć tylko w drużynówce i z tego skorzystał Cezary Białecki z Barczewa, który reprezentował MUKS Victor Warszawa.

Czarek w tej drużynie miał być liderem i nie zawiódł oczekiwań, wygrywając 3 swoje walki w meczu drużyną KKSZ Konin co niestety nie wystarczyło do zwycięstwa. Następnym przeciwnikiem był zespół AZS Poznań, tu Czarek również wygrał trzy razy i jego zespół pokonał rywali . W walce o piąte MUKS Victor zmierzył się z UKS 13 Białystok. Losy spotkania ważyły się do ostatniej walki. Przed nią było 40:34 dla drużyny z Białegostoku. Czarek musiał walczyć bardzo skupiony, bo przeciwnik miał do zadania tylko 5 trafień. Przy dopingu swojej drużyny i kibiców szablista z Barczewa sprostał zadaniu , a jego zespół wygrał 45-44.

Dzień wcześniej odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w szermierce W kategorii Junior Czarek Białecki jak przystało na reprezentanta Polski był faworytem tego turnieju. Nie zawiódł oczekiwań i został Mistrzem Mazowsza na rok 2018. Był to dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się 4 kwietnia w Weronie.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn