Ogólnopolski Turniej Młodzików Konin 2018 – Złote szable Hajduczka, Aniela Kozłowska i Oskar Kusak na topie

Fot. nadesłane

W sobotę (7 kwietnia) w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli o Puchar Prezesa KKSZ Konin, jeden z czterech najważniejszych, gdzie zdobyte punkty wliczane są do klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego. Z tego powodu do Konina przyjechali najlepsi młodzicy (113 szablistów) z całej Polski, wśród zawodników było 11 szermierzy z UKS Hajduczek Olsztyn oraz 10 z UKS Riposta Olsztyn.

- Przyjechaliśmy z nadziejami, ale też z myślą, że każdy z turniejów jest niepowtarzalny, a wynik często zależy od dyspozycji dnia - mówił jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Na planszach pierwsi walczyli chłopcy. Hajduczek Olsztyn reprezentowali: Krzysztof Woźniak, Szymon Błaszkiewicz-Kumar, Łukasz Kowalczyk, Oskar Stachowiak i Oskar Kusak, zaś Ripostę: Bartłomiej Obniski, Kajetan Niedźwiecki, Andrzej Wysocki, Stefan Mażewski, Korneliusz Polakowski oraz Jakub Wesołowski.

Po dwóch fazach grupowych z turnieju odpadli: Stefan Mażewski i Oskar Stachowiak. Reszta zawodników awansowała do play-off. Spośród nich najlepiej turniej zakończył Oskar Kusak z UKS Hajduczek Olsztyn, w kolejnych walkach pucharowych pokonując Piotra Dębowskiego (KKSZ Konin) 12:5 oraz Kacpra Malcera (SSIR w Kramsku) 12:7. W ćwierćfinale pewnie wygrał z Mateuszem Mańczakiem (KKSZ Konin) 12:3, zaś półfinał rozstrzygnął na swoją korzyść z Benedyktem Denkiewiczem (Szabla Ząbki) 12:9. W walce finałowej spotkał się z Marcelem Broniszewskim (MUKS Victor Warszawa), pokonując go po emocjonującej walce 12:10. Oskar Kusak wygrał imprezę, co jest jego największym sukcesem spośród dotychczasowych startów i pierwszym w historii zwycięstwem olsztyńskiego szablisty w turnieju tej rangi.

z44731004

- Oskar jest ambitnym zawodnikiem, walczy zawsze do końca. Dziś wytrzymał presję i w pięknym stylu, pokazując ładną szermierkę, pewnie wygrał turniej. Oczywiście gratuluję wszystkim swoim zawodnikom, którzy dziś pokazali się na konińskich planszach szermierczych - mówił po finale trener Adam Sobczyk.

Po chłopcach turniej rozpoczęły dziewczęta, w tym zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn: Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Antonina Dobies, Amelia Komar oraz Elżbieta Mejłun. Ripostę Olsztyn reprezentowały: Dominika Szymaniak, Julia Mikulska-Bąk, Iwa Jabłonowska i Katarzyna Krzewska.

z44731001

Do fazy pucharowej awansowały: Dominika Szymaniak, Julia Mikulska-Bąk, Nina Kondrusik oraz Aniela Kozłowska. Dwie pierwsze przegrały swoje pierwsze walki pucharowe, Dominika Szymaniak z Julią Pilewską (TMS Sosnowiec) 10:12, zaś Julia Mikulska-Bąk z Niną Kondrusik (Hajduczek Olsztyn) 3:12. Dla Niny była to pierwsza wygrana walka pucharowa w drodze do finału. W kolejnych pokonała Karinę Pakułę (KKSZ Konin) 12:2 i Anastazję Nagórską (OS AZS Poznań) 12:7. W półfinale wygrała z Sonią Kozanecką (Dragon Łódź) 12:7, by w finale spotkać się z klubową koleżanką Anielą Kozłowską. Aniela w drodze do finału pokonała Ewę Czajkowską (Dragon Łódź) 12:3, Emilię Habryn (TMS Sosnowiec) 12:7, w ćwierćfinale wygrała z Julią Pilewską (TMS Sosnowiec) 12:4, zaś w półfinale Natalię Lipińską (Dragon Łódź) 12:4.

z44731002

- To jest zawsze zmartwienie trenera, by jego dobre zawodniczki nie trafiły na siebie we wcześniejszych fazach turnieju. Tu Nina i Aniela tak się rozstawiły po fazie grupowej, że spotkały się w finale. I to był pierwszy w historii turniejów klasyfikacyjnych finał w wydaniu szablistów z Olsztyna, z UKS Hajduczek Olsztyn - podkreśla trener Adam Sobczyk.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików w szabli o Puchar Prezesa KKSZ Konin wygrała Aniela Kozłowska, pokonując Ninę Kondrusik 12:10.

- To był najlepszy w historii naszego klubu turniej klasyfikacyjny. W kategorii chłopców wygrał Oskar Kusak, wśród dziewcząt najlepszą okazała się Aniela Kozłowska, powtarzając zeszłoroczny sukces. Za nią na drugim miejscu uplasowała się Nina Kondrusik. Mamy wiele powodów do zadowolenia. Każdy z zawodników osiągnął swój osobisty sukces – mówi A. Sobczyk.

z44731007

Wyniki dziewcząt

1. Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

2. Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn

3. Sonia Kozanecka - Dragon Łódź

3. Natalia Lipińska - Dragon Łódź

……………………………………………………………

10. Dominika Szymaniak – UKS Riposta Olsztyn

21. Julia Mikulska-Bąk – UKS Riposta Olsztyn

33. Katarzyna Krzewska – UKS Riposta Olsztyn

38. Antonina Dobies - UKS Hajduczek Olsztyn

42. Amelia Komar - UKS Hajduczek Olsztyn

43. Elżbieta Mejłun - UKS Hajduczek Olsztyn

45. Iwa Jabłonowska – UKS Riposta Olsztyn

z44731003

Wyniki chłopców

1. Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

2. Marcel Broniszewski - MUKS Wiktor Warszawa

3. Mateusz Bakalarski - KKSZ Konin

3. Benedykt Denkiewicz - UKS Szabla Ząbki

……………………………………………………………

11. Jakub Wesołowski – UKS Riposta Olsztyn

24. Bartłomiej Obniski – UKS Riposta Olsztyn

27. Krzysztof Woźniak - UKS Hajduczek Olsztyn

29. Korneliusz Polakowski – UKS Riposta Olsztyn

30. Kajetan Niedźwiecki – UKS Riposta Olsztyn

35. Łukasz Kowalczyk - UKS Hajduczek Olsztyn

37. Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn

37. Andrzej Wysocki – UKS Riposta Olsztyn

39. Szymon Błaszkiewicz-Kumar - UKS Hajduczek Olsztyn

56. Oskar Stachowiak - UKS Hajduczek Olsztyn

63. Stefan Mażewski – UKS Riposta Olsztyn

z44731005

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn