Puchar Europy Kadetów Konin 2018 – Hajduczek na coraz głębszych wodach

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W weekend (15/16 września) w Koninie odbył się Puchar Europy kadetów. Na turniej przyjechało w sumie 148 szablistów z 10 krajów. Wśród reprezentantów w kadrze narodowej znaleźli się zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn: Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Klaudia Malgrem, Piotr Kozłowski, Oskar Kusak i Filip Kusak.

Pierwszego dnia odbyły się eliminacje grupowe. Najpierw rywalizowali chłopcy - 78 zawodników. Po pierwszych grupach z turnieju odpadł Piotr Kozłowski. Bracia Kusakowie pomyślnie przebrnęli fazę grupową i w niedzielę wystartowali w play-off. Oskar wygrał w turnieju sumie 3 walki, Filip 7 pojedynków. Oskar Kusak przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Ilią Barantsovem (Czechy) 7:15. Filip Kusak pokonał Marcela Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa) 15:12, by w kolejnej fazie ulec Ivanowi Haisinowi (Ukraina) 10:15, kończąc rywalizację na dobrym 19 miejscu.

Fazę grupową pomyślnie zakończyły dziewczęta. Nina Kondrusik wygrała w sumie 1. walkę, Aniela Kozłowska 5 pojedynków, zaś Klaudia Malgrem - 8. W niedzielę swoje pierwsze walki przegrały: Nina Kondrusik z Darią Gontsovą (Ukraina) 4:15, zaś Aniela Kozłowska z Emilię Rowińską (Polska) - 11:15.

Najlepiej z zawodniczek UKS Hajduczek zaprezentowała się Klaudia Malgrem. W kolejnych walkach pokonała: Sofię Shmalun (Ukraina) 15:6 i Julię Szlagę (Polska) 15:5. W pojedynku o ćwierćfinał musiała uznać wyższość Oleksandry Bondar (Ukraina) 8:15, kończąc Puchar Europy na doskonałym 15. miejscu.

- To był bardzo udany turniej dla naszych zawodników. Wszyscy po raz pierwszy w dotychczasowych startach awansowali do fazy pucharowej. Świetnie zaprezentowała się Klaudia, bardzo dobrze Filip. Podczas zawodów asystowali im trenerzy Robert Mrówczyński i Adam Sęczek - podsumowuje trener UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk.

6 października kolejny start na Pucharze Europy. Tym razem odbędzie się on w Godollo, na Węgrzech. Już dziś pewne powołanie do kadry narodowej mają: Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Klaudia Malgrem i Filip Kusak. UKS Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie, Termy Warmińskie i powiat olsztyński. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Wyniki dziewczęta

1. miejsce - Oleksandra Bondar - Ukraina

2. miejsce - Xenia Lackmann - Niemcy

3. miejsce - Julia Cieślar - Polska

3. miejsce - Emilia Rowińska - Polska

……………………………………………………………

15. miejsce - Klaudia Malgrem - Polska (UKS Hajduczek Olsztyn)

51. miejsce - Aniela Kozłowska - Polska (UKS Hajduczek Olsztyn)

62. miejsce - Nina Kondrusik - Polska (UKS Hajduczek Olsztyn)

Wyniki chłopcy

1. miejsce - Sebastian Glanc - Polska

2. miejsce - Rafał Gałecki - Polska

3. miejsce - Szymon Hrysiuk - Polska

3. miejsce - Stsiapan Koval - Bułgaria

……………………………………………………………

19. miejsce - Filip Kusak - Polska (UKS Hajduczek Olsztyn)

48. miejsce - Oskar Kusak - Polska (UKS Hajduczek Olsztyn)

72. miejsce - Piotr Kozłowski - Polska (UKS Hajduczek Olsztyn)

Fundacja Liderzy Sportu

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn