I Puchar Polski Juniorów Konin 2018 – Cezary Białecki miał swój wielki dzień, następcy z Hajduczka też powalczyli

Fot. nadesłane

W sobotę (22 września) Koninie odbył się I turniej Pucharu Polski Juniorów w szabli sezonu 2018/19. Do rywalizacji przystąpiło 99 uczestników z roczników 1999-2004.. Turniej juniorów wygrał wychowanek Hajduczka Olsztyn, od kilku sezonów zawodnik MUKS Victor Warszawa, Cezary Białecki

W fazie grupowej odniósł komplet (sześć) zwycięstw, co zapowiadało dobry wynik. W tym dniu Czarek był rzeczywiście w wyśmienitej formie. W play off najpierw pokonał zawodnika Dragona Łódź 15-3, następnie szablistę ZKS Sosnowiec 15-12 , w walce o najlepszą czwórkę turnieju reprezentanta ZKS Sosnowiec 15-7. W półfinale zdeklasował kolegę klubowego z Victora Warszawa 15-4, a w finale pokonał zawodnika ZKS Sosnowiec 15-10 co dało mu zwycięstwo w całym turnieju.

Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało dwóch zawodników - Mikołaj Jurkiewicz i Piotr Kozłowski oraz trzy szablistki - Weronika Borkowska, Nina Kondrusik i Klaudia Malgrem.

Jako pierwsi swoje pojedynki zaczęli chłopcy. Do fazy pucharowej awansował Piotr Kozłowski - który odniósł pięć zwycięstw i zajął 14 miejsce po walkach grupowych. Dzięki temu awansował bezpośrednio do 32-jki turnieju. W kolejnej fazie niestety uległ Wenezuelczykowi Emirowi Patino 7:15 i ostatecznie zakończył zawody na dobrym 18 miejscu. Mikołaj Jurkiewicz zajął 53 pozycję.

Przez fazę walk grupowych pomyślnie przeszły Weronika Borkowska i Klaudia Malgrem. Nina Kondrusik zakończyła turniej na 38 miejscu. W fazie pucharowej Weronikę Borkowską wyeliminowała (5:15) Małgorzata Zawodniak (KKSz. Konin). Olsztynianka zajęła 25 miejsce . Dzielnie radziła sobie Klaudia Malgrem. Wygrywając pięć z sześciu walk zajęła po fazie grupowej 4 miejsce. W play off pewnie pokonała zawodniczkę Dragona Łódź Maję Pipczyńską 15:5, następnie Weronikę Waleriańczyk (KKSz Konin) 15:7 i awansowała do finałowej ósemki Pucharu. W walce o podium przegrała z Julią Cieślar (ZKS Sosnowiec) 7:15, ale piąta lokata to doskonały wynik.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn