Puchar Polski Seniorów w szabli (1) Łódż 2018 – Rewelacyjna Klaudia Malgrem

Fot. nadesłane

W sobotę (29 września) w Łodzi odbył się pierwszy w sezonie 2018/19 Puchar Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn KGHM Tour. w turnieju udział wzięli doświadczeni i utytułowani szermierze z kraju. Wśród 68 szablistek i szablistów zadebiutowała niespełna 15-to letnia zawodniczka UKS Hajduczek Olsztyn Klaudia Malgrem. Wypadła rewelacyjnie zajmując 15 miejsce.

Olsztyńska szablistka pomyślnie przeszła przez fazę walk grupowych. Wygrywając dwie z sześciu walk (z Gabrielą Drygała 5:3 i Klaudią Kozieł 5:3) i awansowała do fazy play off. Pierwszą walkę pucharową stoczyła z Kają Kłodawską (Dragon Łódź). Mimo licznej publiczności gospodarzy dopingującej swoją zawodniczkę Klaudia wytrzymała presję i pokonała starszą od siebie o 13 lat szablistkę 15:13. Awansowała do czołowej „16”. W kolejnej potyczce o awans do finałowej ósemki spotkała się z utytułowaną Bogną Jóźwiak (O.Ś.AZS Poznań) - dwukrotną olimpijką, i musiała uznać jej wyższość (6:15) Ostatecznie olsztyńska juniorka młodsza zajęła 16 miejsce.

- " Jeszcze ciężko mi uwierzyć, że znalazłam się w 16-ce turnieju seniorskiego. To ogromna radość móc zawalczyć z najlepszymi zawodniczkami - członkiniami Kadry Narodowej, a do tego awansować?...Marzenie. W piątek wyjeżdżam z koleżankami i kolegami z klubu na Puchar Europy do Godollo i występ w Łodzi potwierdził, że jestem przygotowana do startu. Głównie dzięki ogromnej pracy z trenerem Robertem Mrówczyńskim, przygotowaniom na zgrupowaniach w Szczyrku i Spale, ale też dzięki wspierającym mnie Termom Warmińskim i Renault Alcar - dzięki którym te treningi są możliwe" - podsumowuje Klaudia.

etr1

W turnieju wystartował też Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa zawodnik MUKS Victor Warszawa. Rozpoczął turniej od pojedynków grupowych, gdzie wygrał 5 walk z sześciu i pewnie awansował do fazy pucharowej. Tu spotkał się z zawodnikiem ZKS Sosnowiec i mimo, że był faworytem przegrał pojedynek 9:15 i niespodziewanie zakończył turniej na 19 miejscu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn