II Puchar Polski Juniorów Młodszych Łódź 2018 – Szablistki Hajduczka znakomicie!

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W Łodzi w sobotę (27 października) odbył się II Puchar Polski juniorów młodszych w szabli. Do rywalizacji stanęło w sumie 133 zawodników, w tym 77 chłopców i 56 dziewcząt. Ta kategoria wiekowa obejmuje roczniki 2002-2004. Prawo startu mają również młodsi zawodnicy z kategorii wiekowej młodzik (2005-2007).

- Puchar Polski jest turniejem klasyfikacyjnym Polskiego Związku Szermierczego, a jego wyniki mają wpływ na kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dlatego na te zawody przyjeżdżają zawsze liczne reprezentacje wszystkich klubów szablowych z Polski -podkreśla Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Wśród 77 zawodników na planszach walczyli szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn: Szymon Błaszkiewicz-Kumar, Krzysztof Dowgierd, Piotr Kozłowski, Filip Kusak, Oskar Kusak i Kacper Staniszewski. Swoją reprezentację wystawiła również Riposta Olsztyn: Kajetan Niedźwiecki, Paweł Zastawny, Korneliusz Polakowski i Jakub Wesołowski.

Po fazie grupowej z dalszej rywalizacji odpadli: Błaszkiewicz-Kumar, Kajetan Niedźwiecki oraz Paweł Zastawny. Swoje pierwsze walki pucharowe przegrali: Kacper Staniszewski z Oskarem Pelińskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 5:15, Jakub Wesołowski z Mateuszem Mańczakiem (KKSZ Konin) 12:15 oraz Korneliusz Polakowski z Sofienem Hadaj Bahirem (KKSZ Konin) 7:15.

Krzysztof Dowgierd wygrał pierwszą walkę fazy play-off z Piotrem Estembergiem (Dragon Łódź) 15:13, przegrywając kolejną z Sofienem Hadaj Bahirem (KKSZ Konin) 5:15. Piotr Kozłowski pokonał Oskara Związka (Pałac Młodzieży Katowice) 15:4, by w kolejnej walce ulec Wiktorowi Sykulskiemu (Dragon Łódź) 11:15. Oskar Kusak zwyciężył Tomę Nastasego (AZS AWF Warszawa) 15:11, przegrywając później z Gabrielem Jarkiem (KKSZ Konin) 6:15. Filip Kusak pokonał kolejno: Wadima Millera (Grodziskie Klub Szermierczy) 15:6 i Kacpra Nowinowskiego (KKSZ Konin) 15:6, by przegrać starcie z Olafem Stasiakiem (KKSZ Konin) 2:15.

- Występ swoich zawodników oceniam dobrze. Po dwóch Pucharach Polski trzech z nich ma już pewną kwalifikację na Olimpiadę Młodzieży. Są to: Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Oskar Kusak. Gratuluję im wyników - podsumowuje występ swoich szablistów Adam Sobczyk.

z44822002

Wśród 56 zawodniczek na turnieju były szablistki z UKS Hajduczek Olsztyn: Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem, jak również z Riposty Olsztyn: Katarzyna Krzewska i Dominika Szymaniak.

Po fazie grupowej z dalszej rywalizacji odpadła zawodnicza Riposty Olsztyn - Katarzyna Krzewska. Jej klubowa koleżanka przegrała pierwszą walkę pucharową z Martą Andryszewską (UKS 13 Białystok) 6:15.

Zawodniczki z UKS Hajduczek Olsztyn rewelacyjnie wypadły w fazie grupowej i nie musiały walczyć w pierwszej fazie play-off. Nina Kondrusik wygrała swoją pierwszą walkę z Anastazją Nagórską (O.Ś. AZS Poznań) 15:5, by przegrać kolejną z Roksaną Bartosz (Dragon Łódź) 3:15. Aniela Kozłowska pokonała Zuzannę Buselt (KKSZ Konin) 15:2, w kolejnej Jagodę Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:8. W ćwierćfinale musiała uznać wyższość dużo starszej i doświadczonej zawodniczki, późniejszej zwyciężczyni Pucharu Polski Roksany Bartosz (Dragon Łódź) 6:15. Aniela zakończyła zawody wśród najlepszej ósemki turnieju.

z44822005

Klaudia Malgrem wygrała kolejno z: Natalią Laskowską (AZS AWF Warszawa) 15:6, Kalinę Kordel (Grodziski Klub Szermierczy) 15:7, a w ćwierćfinale Kingę Suszyńską (UKS 13 Białystok) 15:7. W walce o finał musiała uznać wyższość Emilii Rowińskiej (AZS AWF Warszawa) 9:15, kończąc zawody na 3. miejscu.

- Dziewczęta nie zawiodły. Pewnie awansowały do pucharów. Klaudia wywalczyła miejsce na podium, Aniela - jeszcze młodziczka - już po raz trzeci znalazła się w wyższej kategorii wiekowej w gronie zawodniczek walczących już bezpośrednio o medale, czyli w najlepszej ósemce turnieju. Wszystkie mają pewny awans na Olimpiadę młodzieży. Gratuluję im i cieszę się z ich sukcesu - podsumowuje start zawodniczek z Hajduczka trener Adam Sobczyk.

UKS Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

z44822001

Wyniki Pucharu Polski I juniorów młodszych w Łodzi

dziewczęta (startowały 56 zawodniczek)

1. miejsce - Roksana Bartosz- Dragon Łódź

2. miejsce - Emilia Rowińska - (AZS AWF Warszawa)

3. miejsce - Natalia Gałecka - (AZS AWF Warszawa)

3. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn

…………………………………

7. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

14. miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn

42. miejsce - Dominika Szymaniak - Riposta Olsztyn

50. miejsce - Katarzyna Krzewska - Riposta Olsztyn

z44822003

chłopcy (startowało 77 zawodników)

1. miejsce - Szymon Hryciuk - Pałac Młodzieży Katowice

2. miejsce - Rafał Gałecki - (AZS AWF Warszawa)

3. miejsce - Oskar Peliński - Zagłębiowski Klub Szermierczy

3. miejsce - Olaf Stasiak - (KKSZ Konin)

…………………………………

14. miejsce - Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

22. miejsce - Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

24. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

26. miejsce - Jakub Wesołowski - Riposta Olsztyn

31. miejsce - Krzysztof Dowgierd - UKS Hajduczek Olsztyn

58. miejsce - Korneliusz Polakowski - Riposta Olsztyn

60. miejsce - Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn

64. miejsce - Szymon Błaszkiewicz-Kumar - UKS Hajduczek Olsztyn

70. miejsce - Paweł Zastawny - Riposta Olsztyn

73. miejsce - Kajetan Niedźwiecki - Riposta Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn