MP Młodzieżowców (U23) w Szabli Warszawa 2019 – Dobra postawa UKS Riposta, piąte miejsce w „drużynówce”

Fot. nadesłane

W weekend (30/31 marca) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Szabli Kobiet i Mężczyzn. Pierwszy raz w historii olsztyńskiej szermierki Warmia i Mazury miały swoje zawodniczki w kategorii wiekowej U-23 (mogą startować tylko zawodniczki w przedziale wieku 21-23, uzupełnione juniorką w drużynie). Olsztyn reprezentowały Małgorzata i Julia Strachowskie z UKS Riposta – podopieczne trenera Kazimierza Zaremby.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny. Przez eliminacje grupowe udanie przeszły obie siostry Strachowskie. W I rundzie pucharowej trafiły na rywalki AZS Warszawa. Julia Strachowska przegrała swój pierwszy pojedynek 10-15 z Karoliną Rowińską, zajmując 19 miejsce, natomiast Małgorzata Strachowska wygrywając 15-13 z Sarą Banaszkiewicz awansowała do kolejnej rundy, gdzie uległa Karolinie Kalecie z KS Karabela Warszawa zajmując ostatecznie 13 miejsce.

Nazajutrz odbył się turniej drużynowy. Zespół UKS Riposta Olsztyn w składzie Julia Strachowska, Małgorzata Strachowska oraz Aleksandra Romańczyk w swoim pierwszym meczu uległy zespołowi KKsz Konin 33-43, kolejny pojedynek nasz zespół wygrał z drużyną KS AZS-UAM Poznań 45-33, a w meczu o 5 miejsce odniósł zwycięstwo nad faworyzowanym zespołem AZS Warszawa 45-44.

Warto nadmienić, że Julia i Małgorzata na co dzień są studentkami wydziału weterynarii UWM Olsztyn i są przykładem dla młodszych zawodników, że można pogodzić uprawianie sportu z nauką.

Start UKS Riposta w Młodzieżowych MP wsparła finansowo Warmińsko – Mazurska Federacja Sportu w Olsztynie

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn