OOM Świętokrzyskie Kraków 2019 – Olsztynianie solidnie, ale pechowo i...nerwowo

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W weekend (4/5 maja) olsztyńscy szabliści rywalizowali w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie. Wśród 84 szablistów na planszach walczyli zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn - Klaudia Malgrem, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Filip Kusak, Piotr Kozłowski i Oskar Kusak oraz UKS Riposta Olsztyn – Dominika Szymaniak i Jakub Wesołowski.

Pierwszego dnia odbył się turniej indywidualny. Wszystkie zawodniczki pomyślnie przeszły fazę grupową awansując do fazy play off. Pierwsze walki pucharowe przegrały: Dominika Szymaniak z Zuzanną Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 4:15 oraz Nina Kondrusik z Ewą Zając (TMS Zagłębie Sosnowiec) 7:15. Aniela Kozłowska wygrała z Natalią Laskowską (AZS AWF Warszawa) 15:7, by w walce o ćwierćfinał ulec Weronice Maliszewskiej (UKS 13 Białystok) 8:15. Najlepiej z dziewcząt wypadła Klaudia Malgrem. W kolejnych walkach pokonała Julię Szlagę (Grodziski Klub Szermierczy) 15:9 i Gabrielę Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:5. W ćwierćfinale uległa jednak Zuzannie Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 10:15, co dało jej bardzo dobre 5. miejsce.bu6

Chłopcy zaprezentowali się równie dobrze, choć emocje wzięły górę, czego konsekwencją było otrzymanie przez Filipa Kusaka czarnej kartki i wykluczenie z całych zawodów. Po walkach grupowych w play off walczyli: Filip Kusak, Piotr Kozłowski i Oskar Kusak. Oskar Kusak przegrał swoją pierwszą potyczkę z Dawidem Kopciem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 11:15. Piotr Kozłowski, po wyrównanej i zaciętej walce, pokonał Gabriela Jarka (KKSZ Konin) 15:14. W walce o ćwierćfinał spotkał się z klubowym kolegą Filipem Kusakiem, przegrywając 7:15. Filip Kusak w ten sposób awansował do ćwierćfinału, gdzie uległ Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice). Osiągnięty wynik dawał mu 5. miejsce w OOM.

bu3

- Filip już po walce kopnął szablę, co zostało uznane przez komisję sędziowską za niesportowe zachowanie, za co otrzymał czarną kartkę. W konsekwencji został wykluczony z zawodów indywidualnych i drużynowych. Niestety, w ten sposób straciliśmy trzeciego zawodnika do drużyny i następnego dnia nie mogliśmy wystawić teamu w rywalizacji zespołów - komentuje Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

W niedzielę odbyła się rywalizacji drużyn. W zespole UKS Hajduczek Olsztyn zaprezentowały się: Klaudia Malgrem, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik i Dominika Trager. W pierwszym meczu dziewczęta pewnie pokonały KKSZ Konin 45:24, awansując w ten sposób bezpośrednio do półfinału, gdzie spotkały się z TMS Zagłębie Sosnowiec, przegrywając 28:45. W walce o brązowy medal olsztyńskie szablistki uległy drużynie Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 39:45, kończąc rywalizację na 4. miejscu (starowało 12 drużyn).

bu1

- Kolejna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży za nami. Trochę szkoda nie wykorzystanych szans medalowych, ale start naszych zawodników można uznać za udany. Świetny start i strefa medalowa Klaudii Malgrem. Szkoda Filipa, który również zrobił życiowy wynik, ale zaprzepaścił go. Jeśli chodzi o naszą drużynę dziewcząt 4. miejsce jest również dobrą lokatą, choć widziałem, jak bardzo przeżyły porażkę w walce o medal. Następna olimpiada młodzieży i nowe szanse na medal za rok. Pracujemy dalej. Gratuluję moim zawodnikom wyników - podsumowuje Adam Sobczyk.

bu2

Wyniki indywidualne dziewcząt:

1 miejsce - Julia Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy

2 miejsce - Emilia Rowińska - AZS AWF Warszawa

3 miejsce - Weronika Maliszewska - UKS 13 Białystok

3 miejsce - Zuzanna Lenkieiwcz - TMS Zagłębie Sosnowiec

…………………………………………………………

5 miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn

13 miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

23 miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn

27 miejsce - Dominika Szymaniak - UKS Riposta Olsztyn

bu4

Wyniki indywidualne chłopców

1 miejsce - Szymon Hryciuk - Pałac Młodzieży Katowice

2 miejsce - Rafał Gałecki - AZS AWF Warszawa

3 miejsce - Krzysztof Kajor - Pałac Młodzieży Katowice

3 miejsce - Oskar Peliński - Zagłębiowski Klub Szermierczy

…………………………………………………………

13 miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

20 miejsce - Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

32 miejsce - Jakub Wesołowski - UKS Riposta Olsztyn

Wyniki drużyn dziewcząt

1 miejsce - TMS Zagłębie Sosnowiec

2 miejsce - AZS AWF Warszawa

3 miejsce - Zagłębiowski Klub Szermierczy

…………………………………………………………

4 miejsce - UKS Hajduczek Olsztyn (Klaudia Malgrem, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Dominika Trager)

Fundacja Liderzy Sportu

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn